TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Familja vetëvrasëse e Shri Lankës: Dy vëllezërit hodhën veten në erë, para se një grua të hidhte veten dhe dy fëmijët e ...

Telegrafi - parë: 5 orë

Dy djemtë e një tregtari të pasur të erëzave kryen shpërthime vetëvrasëse në sulmet terroriste të Sri Lankës në të dielën e Pashkëve. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vëllezërit myslimanë, ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Lumi B dhe Skerdi sjellin këngën e re “Djal dukat”

Telegrafi - parë: 5 orë

Reperi Lumi B ka publikuar bashkëpunimin e tij më të ri me Skerdin. “Djal dukat” titullohet kënga e tyre e re, e cila është ritmike e zhanrit hip-hop.

16 artikuj të ndërlidhur »

Shiu është qetësuesi më i fuqishëm natyror: Truri e identifikon si ilaç për depresion, nervozë dhe ankth!

Telegrafi - parë: 5 orë

Koha me shi mbase ju duket depresonuese dhe shumica e njerëzve e lidhin me ndjenjat melankolike dhe pikëllimin, mirëpo ekspertët konstatojnë që kjo është vetëm iluzion Në të vërtetë, personat të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Manchester City i gatshëm të ofrojë Agueron dhe para për ta siguruar Neymarin

Telegrafi - parë: 5 orë

Pep Guardiola dëshiron ta transferojë sulmuesin brazilian, Neymar në Etihad Stadium. Manchester City synon të krijojë një skuadër edhe më të fortë për sezonin e ardhshëm, në mënyrë që të fitojë trofe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Klinika Infektive në Shkup: Një vajzë me fruth dhe bronkopneumoni në gjendje kritike

Telegrafi - parë: 5 orë

Në Klinikën për sëmundje infektive një vajzë 16-vjeçare e cila ka fruth dhe bronkopneumoni është në rrezik për jetë dhe e mbajnë në ventilim mekanik, ndërsa dy fëmijë dhe dy të rritur janë në gjendje ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Familjari i punëtorit që humbi jetën nën gërmadhat e ish-hotelit në Mitrovicë, fajëson Kuvendin e Kosovës

Telegrafi - parë: 5 orë

Lavdim Behrami, familjar i 27 vjeçarit Visar Behrami që humbi jetën mbrëmë derisa po punonte, ka fajësuar institucionet të cilat nuk nxjerrin ligje të duhura për punëtorët fizik.

74 artikuj të ndërlidhur »

Si të mbroheni nga aromat e këqija në një udhëtim të gjatë

Telegrafi - parë: 5 orë

Qoftë avion, autobus, ose tren kur ju duhet të udhëtoni në distancë të gjatë, ju rrezikoni të djersitni dhe rrjedhimisht të mbani erë të keqe Ndryshimet e shpeshta të temperaturës janë gjithashtu ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Erë e fuqishme te Pallati i Drejtësisë, “fluturojnë” llamarinat (Video)

Telegrafi - parë: 5 orë

Gjatë pasdites së sotme një erë e fuqishme e ka përfshirë Prishtinën. Derisa në Pallatin e Drejtësisë mbahej seanca dëgjimore për caktimin e masës së sigurisë ndaj të kthyerve nga Siria, era e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vritet biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, ekzekutimi ndodhi në stilin mafioz

Telegrafi - parë: 5 orë

Biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, Slavisha Kruniq, është vrarë nga një pritë që iu bë afër shtëpisë së tij në Banja Llukë. Mediat lokale raportuan se ekzekutimi ndodhi në stilin mafioz.

16 artikuj të ndërlidhur »

Franca premton mbështetje për sistemin prokurorial në Kosovë

Telegrafi - parë: 5 orë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, i cili ka vlerësuar punën dhe rezultatet e Prokurorisë së Shtetit në luftimin e veprave ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Tesla Model S eksplodoi papritmas derisa ndodhej në parking (Video)

Telegrafi - parë: 5 orë

Makina eksplodoi në mënyrë spontane, duke u përfshirë në tërësi nga flakët Derisa ndodhej në një parking në Shangai të Kinës, një Tesla Model S ka eksploduar papritmas dhe është përfshirë nga flakët, ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Bleona i quan familje Anitën dhe Ramushin, bën shqiponjën bashkë me kryeministrin

Telegrafi - parë: 5 orë

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti, ka udhëtuar së fundmi nga Amerika në Shqipëri, për të qenë pjesë e programit “Në kurthin e Piter Panit”. Ajo ishte e ftuara e pjesës së dytë, teksa në pjesën e parë ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Pesë pyetje që duhet t’ia bësh vetes përpara se të ndahesh nga partneri

Telegrafi - parë: 5 orë

Divorci apo heqja dorë nga një lidhje nuk është asnjëherë një situatë e thjeshtë! Ndërlikimet që vijnë më pas janë të panjohura, ndaj përpara se të merrni vendimin për t’i dhënë fund një raporti, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi e ka paguar klauzolën e Manolasit te Roma

Telegrafi - parë: 5 orë

Juventusi është në kërkim të një qendërmbrojtësi me eksperiencë dhe nuk është më sekret, ndërsa emrat që shihen si kandidatë potencialë janë të shumtë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Skender Buzaku shpall vetën reis të ri të BFI-së

Telegrafi - parë: 5 orë

Skender Buzaku nga selia e Bashkësisë Fetare Islame ka deklaruar se ai me vendim gjyqësor është reisi i ri i BFI-së. “Kemi dërguar letër deri tek Policia Financiare për të bërë inspektimin e punës ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria kërkon arrest shtëpiak për gratë e kthyera nga Siria

Telegrafi - parë: 5 orë

Prokuroria ka kërkuar arrest shtëpiak për të gjitha gratë që janë kthyer nga Siria. Kështu tha Fehmie Gashi-Bytyçi, avokatja e njërës prej këtyre grave.

91 artikuj të ndërlidhur »

Rruga e gjatë e Kosovës drejt NATO-s

Telegrafi - parë: 5 orë

Që nga miratimi i tri ligjeve për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, nga një forcë për ndërhyrje emergjente në një forcë ushtarake, anëtarësimi i Kosovës në NATO, tani theksohet të jetë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Audi R8 mund të kthehet në një makinë elektrike (Foto)

Telegrafi - parë: 6 orë

Nëse nuk do të largohet në tërësi nga prodhimi, mund t’i ndryshojë sistemi i punës Megjithëse është një prej modeleve ikonë të viteve 2000, ndryshimet në ligjin e emetimit të gazrave, mund të bëjnë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tentim për shkarkimin e kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi (Foto)

Telegrafi - parë: 6 orë

Një grup personash janë futur pasditen e sotme në Bashkësinë Fetare Islame me pretekstin se Gjykata Themelore Shkup ka marrë vendim për shkarkimin e kryetarit të BFI-së Sulejman Rexhepi.

110 artikuj të ndërlidhur »

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen dy persona

Telegrafi - parë: 6 orë

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur sot pasdite në rrugën Prishtinë-Podujevë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti për Telegrafin konfirmoi se në aksident ...

35 artikuj të ndërlidhur »