TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Majk prezanton veshjet e shtrenjta: Dhjetra syze e rroba ‘Versace’

Telegrafi - parë: 3 orë

Reperi i njohur Majk është një ndër reperët më të pëlqyer të estradës. Ai është shumë aktiv me koncerte dhe mbrëmje muzikore, ndërsa në çdo sezonë nuk mungojnë edhe projektet e reja nga ai. .

4 artikuj të ndërlidhur »

Çdo e dyta femër bën të njëjtin gabim: tri këshilla për dukje të përsosur të gjoksit! (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Që sytjenat të arrijnë qëllimin e tyre, përkatësisht që sisët në të duken perfekt, është e nevojshme të kujdeseni se si lahen, thahen, por edhe t’i provoni mirë para se t’i blini… Shumica e femrave ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mitko Çavkovit liria i ka kushtuar 600 mijë euro

Telegrafi - parë: 3 orë

Liria e ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Mitko Çavkov, ka kushtuar 600 mijë euro. Kjo ka qenë vlera e pasurisë së patundshme që Çavkov e ka dhënë si garanci, që të del nga paraburgimi, përcjell ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Rëra ngulfat pistën, pilotët nuk i shohin fundin – aterrojnë duke ndjekur vijën e bardhë (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Këto janë skenat e pabesueshme që tregojnë një aeroplan saudit i cili aterron përpara një stuhie masive të rërës e cila kishte ngulfatur pjesën e fundit të pistës.

3 artikuj të ndërlidhur »

Çka nuk bënë të pyesim dhe çka nuk duhet të punojmë?!

Telegrafi - parë: 3 orë

Pyetjet dhe temat që hapen në lidhje me, a me Lindjen a me Perëndimin, janë pyetje që burojnë nga një mentalitet i robit i cili në mënyrë mazohiste dhe me një servilizëm të skajshëm mundohet t’i ...

Kurti takon kryeministrin e Bosnjës e Hercegovinës

Telegrafi - parë: 3 orë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në “Sarajevo Business Forum” në Sarajevë të Bosnjës e Hercegovinës, është takuar sot me kryeministrin e këtij vendi Denis Zvizdic.

23 artikuj të ndërlidhur »

Vrasje misterioze në Afrikën e Jugut, gjendet një trup i një njeriu që ngjante me vrasësin e Arkanit (Foto)

Telegrafi - parë: 3 orë

Policia në Republikën Jugafrikane ka gjetur trupin e një burri, për të cilin dyshohet se është Milan Gjuriçiq – Miki nga Loznica, i cili është dënuar me 30 vjet burg për vrasjen e Zheljko Razhnatoviq ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, brenda 40 vitesh regjistrohen 74 raste me malarie dhe 3 të vdekur

Telegrafi - parë: 4 orë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) bashkohet me organizatat partnere në promovimin e temës së Ditës Botërore të Malaries për këtë vit, “Gati për të luftuar malarien”.

11 artikuj të ndërlidhur »

Për tre muaj, 17 të vdekur në aksidente rrugore (Video)

Telegrafi - parë: 4 orë

Në tre muajt e parë të vitit 2018, si pasojë aksidenteve rrugore kanë ndërruar jetë 17 persona, në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Kjo gjë është bërë e ditur në raportin e Policisë së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Rovena Stefa me një pozë atraktive nga Kulla e Pizzës

Telegrafi - parë: 4 orë

Këngëtarja Rovena Stefa është shumë e pëlqyer për këngët e saj! Ajo është mjaft aktive dhe e ndjekur edhe në rrjetet sociale, në të cilat shpesh ndan me ndjekësit imazhe të ndryshme nga jeta e saj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Në Hade dikush po ndërton shtëpi, inspektorët thonë se do të rrënohen (Video)

Telegrafi - parë: 4 orë

Në fshatin Hade të Obiliqit ka vazhduar edhe sot rrënimi i shtëpive të ndërtuara pa leje. Inspektorë komunalë të Obiliqit, bashkë me inspektorë të Ministrisë së Mjedisit dhe ekipe të KEK-ut, patëm ...

7 artikuj të ndërlidhur »

RDM kundër uljes së akcizës: Të ulet përdorimi i dizelit në vend

Telegrafi - parë: 4 orë

Rilindja Demokratike e Maqedonisë (RDM) është kategorikisht kundër kërkesës së publikuar të opozitës maqedonase OBRM-PDUKM për zvogëlimin e akcizës të derivateve të dizelit.

12 artikuj të ndërlidhur »

Nimetz: Të dy palët janë të vendosura për të gjetur zgjidhje, procesi vazhdon (Video)

Telegrafi - parë: 4 orë

Ndërmjetësuesi i OKB-së në çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, Maathew Nimetz, pas takimit të përbashkët me shefat e diplomacisë së dy vendeve, Nikolla Dimitroc dhe Nikos Kotzias në Vjenë, ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Trump pritet të vizitojë Britaninë në korrik – por ai nuk do të takohet me Mbretëreshën

Telegrafi - parë: 4 orë

Presidenti amerikan, Donald Trump pritet të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar në korrik. Por nëse ai do të vijë këtë verë, ai nuk do të takohet me Mbretëreshën.

Arta Bajrami me mesazh prekës për babanë e ndjerë: Babi, një ditë do të takohemi sërish

Telegrafi - parë: 4 orë

Këngëtarja e njohur Arta Bajrami vazhdon të jetë shumë e pëlqyer për këngët e saj ndër vite. Ndonëse nuk është shumë aktive me projekte muzikore, këtë vit ajo ka qenë mjaft e përfolur për jetën e saj ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Chamberlain do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Telegrafi - parë: 4 orë

Mesfushori i Liverpoolit dhe Anglisë, Alex Oxlade Chamberlain, do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit për Reds. Por, ylli anglez nuk do të mungojë vetëm në ndeshjet e mbetura të Ligës së ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Përballje gjigantësh mes Bayernit dhe Realit

Telegrafi - parë: 4 orë

Bayern Munichu dhe Real Madridi zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dy gjigantët e futbollit evropian kërkojnë një vend në finalen e garës më të madhe për klube, ndërsa ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Saranda Bogujevci, e mbijetuara e masakrës në Podujevë, kritikon lirimin e autorit serb të krimit

Telegrafi - parë: 4 orë

Saranda Bogujevci, një e mbijetuar e masakrës së vitit 1999 në Podujevë, dënoi sot vendimin e Gjykatës së Lartë të Beogradit për të liruar para kohe nga burgu Sasha Cvjetanin, një anëtar i njësisë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Deputeja e PDK-së thotë se LDK nuk i ka numrat që ta çojë vendin në zgjedhje

Telegrafi - parë: 4 orë

Blerta Deliu- Kodra, deputete e Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja, ka deklaruar se ata nuk pranojnë ultimatume për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Deputetja Deliu-Kodra tha se zgjedhjet nuk janë ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Wenger thotë se trajneri i ri i Arsenalit duhet t’i transferojë vetëm dy apo tre lojtarë

Telegrafi - parë: 5 orë

Arsene Wenger ka thënë se trajneri i ri i Arsenalit duhet t’i transferojë dy ose tre lojtarë për ta bërë skuadrën konkurrente për titullin e Ligës Premier.

25 artikuj të ndërlidhur »