TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Edhe sot mot veror

Telegrafi - parë: 2 orë

Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot me diell dhe temperatura të larta, të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Stine sjell këngën e re “Si mund”

Telegrafi - parë: 2 orë

Reperi i njohur shqiptar, Stine, ka sjell para publikut projektin e tij më të ri muzikor. “Si mund” mban titullin kjo këngë, e cila vjen e shoqëruar me një klip e video mjaft të veçantë.

Djali i Sorosit: Evropa vuan nga Albanofobia

Telegrafi - parë: 3 orë

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të mos shihet si faktor në refuzimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Kuçi: Vettingun e bëmë ne në vitin 2008, nuk guxojmë t’i frikësojmë gjyqtarët çdo katër vjet

Telegrafi - parë: 3 orë

Nënkryetari i PDK-së, dhe kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Hajredin Kuçi, është rikthyer në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, për të folur për zhvillimet ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Sa shpesh duhet t’i lani jastëkët dhe në cilën mënyrë është më së miri t’i lani?

Telegrafi - parë: 9 orë

Jastëkët thithin djersën, pluhurin, jargët, preparatet të cilat i vëmë në flokë, në ta shtresohen qelizat e vdekura të lëkurës dhe është e nevojshme më shpesh t’i lajmë seç mendojmë Të gjitha ato që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bllokimi i gjirit dhe kthimi i qumështit pas; Çfarë duhet të bëjë nëna që mos ta përjetojë me stres gjidhënien

Telegrafi - parë: 9 orë

Gjidhënia shpesh është një proces i vështirë për shumë nëna! Pamjaftueshmëria e qumështit, shqetësimet me thithkat, bllokimi i kanaleve, infeksionet e ndryshme mund ta bëjnë gjidhënien një proces ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Keni ndjenjën sikur ju ka ndodhur diçka? Shkencëtarët përfundimisht kanë sqaruar përse ndodhë kjo!

Telegrafi - parë: 9 orë

Me bashkëpunim të trurit dhe shqisave, thonë ekspertët, shfaqet ‘deja vu’-ja Kjo dukuri shfaqet te rreth 70 për qind të popullatës së përgjithshme. Më së shumti shfaqet te njerëzit të cilët janë më ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Lipjanit kërkon ndihmë nga qytetarët për ta gjetur Shqipdon Alijan

Telegrafi - parë: 10 orë

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka kërkuar ndihmë nga institucionet dhe qytetarët për ta gjetur Shqipdon Alijan, i riu 23 vjeçar nga Lipjani për fatin e të cilit nuk dihet asgjë që prej një jave.

12 artikuj të ndërlidhur »

Nënkryetari i PDK-së: Dialogu do të jetë kompromis i ri dhe punë e rëndë për Kosovën

Telegrafi - parë: 10 orë

Nënkryetari i PDK-së, dhe kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Hajredin Kuçi, është rikthyer në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, për të folur për zhvillimet ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Crouch: Shaqiri është shumë i talentuar dhe e bën ndryshimin në lojë, por Klopp nuk i beson

Telegrafi - parë: 10 orë

Ish-sulmuesi anglez i Liverpoolit, Peter Crouch ka thënë se ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri mund të jetë “i talentuar nga natyra”, por Jurgen Klopp nuk mund t’i besojë disiplinës së tij.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri: Aksident i rëndë në tunel, drejtuesi i mjetit u gjet i djegur

Telegrafi - parë: 11 orë

Një aksident i rëndë automobilistik u shënua mbrëmjen e sotme në tunelin e autostradës Tiranë-Elbasan. Një auto-veturë është përplasur me një kamion dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit ...

33 artikuj të ndërlidhur »

FSHF njofton për biletat e ndeshjes Shqipëri-Francë

Telegrafi - parë: 11 orë

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë njoftimin e zyrtare zyrtar për ndeshjet e Kombëtares së Shqipërisë ndaj Andorrës dhe ndaj Francës. Shqipëria do të luajë edhe dy ndeshje eliminatore në ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Shkurt dhe saktë: Kështu do t’i zbuloni tradhtarët, nga vetë goja e tyre

Telegrafi - parë: 11 orë

Të gjitha ne shqetësohemi herë pas here dhe pyesim veten, nëse partneri po tregohet 100% besnik ndaj nesh, ashtu siç ne tregohemi ndaj tij Janë disa gjëra të vogla që na tërheqin vëmendjen dhe ndezin ...

Hajredin Kuçi thotë se edhe po të ishte Hashim Thaçi në krye të PDK-së, vështirë se do të evitohej humbja në zgjedhje

Telegrafi - parë: 11 orë

Nënkryetari i PDK-së, dhe kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Hajredin Kuçi, është rikthyer në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, për të folur për zhvillimet ...

11 artikuj të ndërlidhur »

​Familja e biznesmenit të zhdukur Remzi Hoxha, e zhgënjyer me Qeverinë shqiptare

Telegrafi - parë: 11 orë

Familja e ish-biznesmenit shqiptar, Remzi Hoxha, i zhdukur 24 vite më parë në Shqipëri, ka njoftuar se më 21 tetor do të mbajë një konferencë, ku do të shprehet zhgënjim ndaj qeverisë shqiptare që ...

Guvernatori i BQK-së: Taksa ndaj mallrave serbe rriti çmimet në Kosovë

Telegrafi - parë: 11 orë

Këtë vit, Kosova pritet të ketë rritje ekonomike, por jo mjaftueshëm sa për të ulur nivelin e papunësisë, thotë Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti.

10 artikuj të ndërlidhur »

Marina josh me fustan të kuq të shkurtër

Telegrafi - parë: 11 orë

Prej se është kthyer në ekranet televizive, Marina Vjollca është më aktive në rrjetet sociale, ku publikon imazhe që vënë në plan të parë dukjen e saj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kuçi për humbjen e PDK-së: Kushdo që i fiton katër palë zgjedhje në këtë vend, e ka problem të fitojë të pestat

Telegrafi - parë: 11 orë

Nënkryetari i PDK-së, dhe kandidati për deputet nga ky subjekt politik, Hajredin Kuçi, është rikthyer në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, për të folur për zhvillimet ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Mallorca 1-0 Real Madrid, notat e lojtarëve

Telegrafi - parë: 11 orë

Real Madridi ka humbur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Mallorca në kuadër të javës së nëntë në La Liga. Ekipi i Zinedine Zidane e ka shijuar humbjen e parë këtë sezon në La ...

32 artikuj të ndërlidhur »

U neglizhua nga komuna e Prishtinës, një qytetar me vetiniciativë rregullon asfaltin e prishur pranë lagjes ku jeton

Telegrafi - parë: 11 orë

Burim Azemi, një qytetar i Prishtinës, ka vendosur që të mbyll vetë një gropë në një rrugë pranë lagjes ku jeton. Ai ka publikuar disa fotografi në profilin e tij personal në Facebook, dhe ka thënë ...