TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Maqedoni, propozim-ligji për ndërprerjen e shtatzënisë kalon në Komisionin për Shëndetësi

Telegrafi - parë: 19 orë

Komisioni për Shëndetësi në Kuvendin e Maqedonisë në kuadër të seancës së sotme ka konstatuar se propozim-ligji për ndërprerjen e shtatzënisë në lexim të parë është i pranueshëm dhe mund të shkojë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rusia ua ndalon ushtarëve përdorimin e telefonit celular!

Telegrafi - parë: 19 orë

Parlamenti i Rusisë ka miratuar një ligj që ndalon ushtarët që të mbajnë smartfonë ndërsa janë në detyrë, për shkak të frikës së spiunazhit. ”Personelit ushtarak rus gjithashtu i është ndaluar të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e Infrastrukturës mbështet projektin për asfaltimin e rrugës për bizneset e Zonës së Harilaqit

Telegrafi - parë: 19 orë

Prezantimi dhe përkrahja e projektit infrastrukturor prej 1 kilometër për bizneset e Zonës së Harilaqit të përgatitur nga OAK, ishte arsyeja kryesore e takimit të delegacionit të Odës së Afarizmit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Adoleshentët qëndrojnë në një vinç në 250 metra lartësi, pa asnjë pajisje të sigurisë – vetëm për të prodhuar disa ...

Telegrafi - parë: 19 orë

Dy djem adoleshentë kanë rrezikuar jetën e tyre, vetëm e vetëm për të prodhuar disa pamje që shkaktojnë “drithërimë”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur djemtë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjysmë milioni euro u shpërndahen gjashtë federatave të sportit

Telegrafi - parë: 19 orë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit, ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata.

7 artikuj të ndërlidhur »

Sheqerinska: Sjellja jonë në NATO do të jetë kriter i rëndësishëm për vlerësim edhe për planin tonë evropian

Telegrafi - parë: 19 orë

Zv. kryeministrja dhe ministrja e mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska tha se ndryshimi më i madh me anëtarësimin në NATO është se vendi është kthyer në një vend i cili në korridor pret për të ardhmen e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Sondazhi i RIDEA-s: 30% e qytetarëve mbështesin shkëmbimin e territoreve Kosovë–Serbi

Telegrafi - parë: 19 orë

Përmes një sondazhi të organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit, tregohet se 62 për qind e qytetarëve mbështesin vazhdimit e dialogut Kosovë-Serbi në formatin aktual, ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Hoti: Thaçi ta pyet Blerim Shalën se cili ka qenë qëndrimi i presidentit Rugova për shkëmbimin e territoreve

Telegrafi - parë: 19 orë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka shkruar se presidenti Rugova e ka refuzuar kategorikisht idenë e ndarjes territoriale të Kosovës.

30 artikuj të ndërlidhur »

Genc Prelvukaj paralajmëron projektin e ri

Telegrafi - parë: 19 orë

Hip hop ylli Genc Prelvukaj po përjeton vëmendjen më të madhe në kohët e fundit. Dhe nga kjo mirë po duket se do të kapitalizojë reperi, duka paralajmëruar projekt të ri.

7 artikuj të ndërlidhur »

DW: Kush ka para, mund të bëhet europian fare lehtë

Telegrafi - parë: 19 orë

Atij që investon 250 mijë euro për një patundshmëri në Greqi i hapet porta për në Bashkimin Europian. Biznesi me “Golden Visa Programm” po përjeton bum.

16 artikuj të ndërlidhur »

Nga Ozil te Sane e Draxler, Schalke 04 do të ishte super skuadër po mos t’i shiste ndër vite lojtarët

Telegrafi - parë: 19 orë

Schalke 04 mirëpret Manchester City për ndeshjen e parë të ndeshjes së fundit të 16-të të finales së Ligës të Kampionëve. Kur Gjermania fitoi Kupën e Botës në vitin 2014, kishte katër anëtarë të ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Borisov: Bullgaria është e vendosur në ndihmën ndaj Maqedonisë së Veriut

Telegrafi - parë: 20 orë

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot në kuadër të vizitë së tij në Sofje, ka realizuar takim edhe me kryeministrin bullgar Boyko Borisov.

44 artikuj të ndërlidhur »

Në Egjipt ekzekutohen nëntë të rinj, të akuzuar për vrasjen e prokurorit në vitin 2015

Telegrafi - parë: 20 orë

Mediat e huaja raportojnë se autoritetet egjiptiane ekzekutuan sot nëntë të rinj të dënuar për vrasjen e prokurorit të përgjithshëm të vendit, në vitin 2015.

4 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj në Trepçë: Me na ardhë marre edhe me u skuq se si e kemi lënë Trepçën tash e 20 vite

Telegrafi - parë: 20 orë

Kryeministri Ramush Haradinaj në 30 vjetorin e grevës së minatorëve të Trepçës ka thënë se greva e minatorëve e ka bërë kthesën. Sipas tij, duhet të skuqemi për gjendjen në të cilën është Trepça.

42 artikuj të ndërlidhur »

Khloe Kardashian shfaqet e buzëqeshur teksa spekulimet për tradhti nga Tristan Thompson vazhdojnë

Telegrafi - parë: 20 orë

Khloe Kardashian u shfaq e buzëqeshur në mesin e raportimeve se babai i fëmiut të saj, Tristan Thompson, e ka tradhtuar me Jordyn Woods. Përkundër skandalit i cili ka shpërthyer, 34 vjeçarja u shfaq ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Vritet një 25 vjeçar në Ferizaj, Policia jep detajet

Telegrafi - parë: 20 orë

E plotësuar: Policia e Kosovës ka dhënë detaje në rastin e vrasjes së të riut në Ferizaj. Policia njofton se viktima M.A. rreth moshës rreth 25 vjeçare ishte qëlluar me armë zjarri, ndërsa i dyshuari ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Hamza pret në takim zëvendëspresidenten e MCC-së, Karen Sessions

Telegrafi - parë: 20 orë

Ministri i Financave, Bedri Hamza, të mërkurën priti në takim delegacionin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), të kryesuar nga zëvendëspresidentja e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Khedira pas ndërhyrjes kirurgjike në zemër, një muaj jashtë fushave të blerta

Telegrafi - parë: 20 orë

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira do të kthehet brenda një muaji në fushat e blerta pas ndërhyrjes së suksesshme në zemër. Gjermani nuk është ftuar në ndeshjen e parë të 1/16 së finales së Ligës ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Civil kërkon nga institucionet angazhim pa kompromis për drejtësi sociale

Telegrafi - parë: 20 orë

Nga organizata joqeveritare Civil nëpërmes një deklarate thonë se ndryshime në Ligjin për drejtësi sociale, ndryshime dhe plotësime në Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve, propozim – ligji për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Ring, Ring” nga Tayna arrin mbi një milion për katër ditë

Telegrafi - parë: 20 orë

Tayna publikoi së fundmi videoklipin e saj më të ri. “Ring Ring” titullohet projekti i ri i publikuar nga Tayna me videoklip. Për këtë projekt, reperja tha se është projekt personal.

8 artikuj të ndërlidhur »