TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Arrestohet 20-vjeçari që e vrau gjyshen e tij në Draçevë

Telegrafi - I sapo botuar

Mbrëmë në Draçevë të Shkupit në rrugën “Anton Dimitrov” ndodhi vrasje, ku 20-vjeçari A.R për shkaqe që deri tash nuk nuk dihen, e vrau gjyshen e tij, 66-vjeçaren G.N.

8 artikuj të ndërlidhur »

Rahoveci ndalon për një muaj përdorimin e mjeteve piroteknike

Telegrafi - I sapo botuar

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve piroteknike në këtë komunë. Bazuar në piken 3 të urdhëresës thuhet se personat të cilët ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Ukrainës i jep fund Traktatit të Miqësisë me Rusinë

Telegrafi - I sapo botuar

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko i ka dhënë fund Traktatit të Miqësisë me Rusinë nëpërmjet një ligji të nënshkruar ditën e hënë. Në një deklaratë të publikuar në faqen zyrtare të tij, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Numër rekord teleshikuesish për fjalimin e Macron

Telegrafi - I sapo botuar

Fjalimi i presidentit francez Emmanuel Macron u ndoq të hënën në mbrëmje nga mbi 21 milionë teleshikues në TF1, France 2 dhe M6, sipas të dhënave të publikuara sot nga ”Mediametrie”.

49 artikuj të ndërlidhur »

MTI-ja ndalon shitjen e mjeteve piroteknike

Telegrafi - I sapo botuar

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka lëshuar një urdhëresë për Trupat Koordinuese për mbikëqyrjen e tregut që ndalon shitjen e mjeteve piroteknike për personat nën moshën 18 vjeç.

7 artikuj të ndërlidhur »

Meghan Markle shkel protokollin mbretëror për t’u shfaqur në një ngjarje të modës në Londër

Telegrafi - I sapo botuar

Të gjithë u befasuan kur Dukesha e Sussexit, Meghan Markle u shfaq në mbrëmjen e modës në Londër. Ajo mund të jetë një anëtare e familjes mbretërore, por nuk mund t’i rezistojë qilimit të kuq.

7 artikuj të ndërlidhur »

U21: Kosova dhe Shqipëria në Grupin 3 për kualifikimet e EURO 2021

Telegrafi - I sapo botuar

Tashmë ka përfunduar shorti dhe janë publikuar edhe grupet e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian 2021 për U21 (nën 21 vjeç). Përfaqësuesja e Kosovës është renditur në Grupin 3 së bashku ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Padi penale për ish-ministrat e Vetëqeverisjes Lokale

Telegrafi - parë: 22 min

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokuroria Publike ka ngritur padi penale kundër personave L.Sh. dhe S.F. ish-ministra të Vetëqeverisjes Lokale në periudhën 2015-2017, personit M.M.P.

5 artikuj të ndërlidhur »

Egjipti ndalon shitjet e jelekëve të verdhë, për të shmangur “kopjimin” e protestave si në Francë

Telegrafi - parë: 22 min

Autoritetet në Egjipt tanimë kanë urdhëruar që të mos ketë shitje të jelekëve të verdhë. Dhe arsyeja, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, mund të jetë e parashikueshme.

66 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen tre persona për vjedhje në Skenderaj

Telegrafi - parë: 22 min

Hetuesit policorë në Skenderaj kanë arrestuar tre të dyshuar për ‘vjedhje’. Arrestimi i të dyshuarve K.V. 18 vjeçar, D. Sh. 18 vjeçar dhe E.H. 18, vjeçar është bërë mbi dyshimet e arsyeshme, ku ...

4 artikuj të ndërlidhur »

KEDS fitoi 22 milionë euro nga shitja e rrymës

Telegrafi - parë: 22 min

Kompania për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) gjatë vitit 2017 ka dyfishuar fitimin, duke e krahasuar me një vit më herët. Në bazë të raportit të Auditorit të siguruar nga gazeta “Zëri” shihet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Departamenti për Krime të Rënda ngrit aktakuzë ndaj kryetarit të Novobërdës

Telegrafi - parë: 32 min

Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq.

5 artikuj të ndërlidhur »

Google ndërton “fshatin” me 8,000 shtëpi, parqe, kinema dhe dyqane – bëhen të ditura detajet dhe pamjet (Foto)

Telegrafi - parë: 32 min

Një “fshat” i dizajnuar nga kompania e famshme Google, mund të bëhet së shpejti realitet. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gjiganti i kërkimeve Google tanimë ka paraqitur një propozim të ...

Inter-PSV: Formacionet e mundshme, Spalletti me ndryshime të detyrueshme në mesfushë

Telegrafi - parë: 32 min

Ishte Claudio Ranieri në krye të Interit me Diego Militon në sulm, kur zikaltrit kanë luajtur për herë të fundit në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

10 artikuj të ndërlidhur »

Pemët

Telegrafi - parë: 42 min

Poezi nga: Joyce Kilmer Përktheu: Maksim Rakipaj S’kam për të parë them, asnjëherë Poemë të bukur si një pemë. Pema që rrënjën si gojë e etur Pas gjirit të tokës e mban ngjeshur; Nga Zoti gjithmonë ...

I këndon ndarjes, Teuta Selimi publikon videokëngën e re

Telegrafi - parë: 42 min

Kishim paralajmëruar javën e kaluar se këngëtarja po vjen me një këngë të re. Dhe kështu ndodhi. Teuta Selimi ka publikuar projektin më të ri muzikor para fansave të vetë.

5 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Institucionet luftojnë kundër të gjithë burimeve të ndotjes së ajrit

Telegrafi - parë: 42 min

Nëpërmjet një kumtese të lëshuar nga partia maqedonase në pushtet LSDM thuhet se “problemi disavjeçar i ndotjes së ajrit që 11 vite ishte i injoruar nga ana e OBRM-PDUKM-së sot zgjidhet vazhdimisht ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Modric kishte refuzuar ofertën e PSG-së për Realin

Telegrafi - parë: 42 min

Luka Modric ka gjashtë e gjysmë që ka ardhur në Real Madrid, por tani zbuloi se ishte pranë kalimit te një klub tjetër evropian. Kroati javën e kaluar është shpallur lojtari më i mirë në botë duke ...

30 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM: Qeveria shpenzoi 7 miliard euro pa investuar asnjë denarë në përmirësimin e cilësisë së ajrit

Telegrafi - parë: 1 orë

Nëpërmjet një kumtese nga partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM thuhet se “LSDM shpenzoi 7 miliard euro para të qytetarëve, pa investuar asnjë denarë për uljen e ndotjes së ajrit, ndërsa tash pa ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Çohu: Vendimi i Qeverisë për dhënien e shtesave për prokurorët special, precedent i rrezikshëm

Telegrafi - parë: 1 orë

Organizata për Demokraci, Anti-korrupsion dhe Dinjitet, Çohu dhe Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për dhënien e shtesave ...

4 artikuj të ndërlidhur »