TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Pacolli: Komuna e Prishtinës nuk po mund të gjejë një shesh për Adem Jasharin (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka thënë pronari i të gjitha pronave komunale në Prishtinë, është Kuvendi Komunal i Prishtinës, por pronar i parcelës te Instituti Albanologjik ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Che Guevara: Komandanti i luftërave të humbura

Telegrafi - parë: 2 orë

Duke hequr dorë nga funksionet e tij në Kubë, Ernesto “Che” Guevara kishte qëllim që të ndizte “dy, tre, disa Vietname” në Botën e Tretë. Aventura kongoloze ju shndërrua në makth, ajo në Bolivi ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Aeroplani i delegacionit kosovar, në vend të Brukselit, orientohet drejt Beogradit

Telegrafi - parë: 3 orë

Delegacioni kosovar, i udhëhequr nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është nisur sot për në Bruksel, ku pritet që në mëngjesin e së mërkurës (nesër) të zhvillojnë takimin e radhës në kuadër të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

E mbyt rryma, burri nga India rrëzohet në rrugën e mbushur me ujë – kalimtarët kalojnë pranë tij dhe nuk ndërmarrin ...

Telegrafi - parë: 3 orë

Ky është momenti kur një burrë goditet nga rryma dhe bie pa shenja jete në rrugën e mbushur me ujë nga shirat e rrëmbyeshëm në Indi, derisa disa kalimtarë rasti as që e marrin mundin ta ndihmojnë.

Momenti emocionues i takimit të Rita Orës me fansen e saj të vogël, e cila nuk i mbante dot lotët

Telegrafi - parë: 3 orë

Rita Ora është duke vazhduar me sukses turin e saj të koncerteve nëpër Evropë. Para pak ditësh, ajo performoi para mijëra fansave të saj në Mançester, teksa destinacioni i fundit ishte Zvicra.

16 artikuj të ndërlidhur »

‘Intelektualët’ shpalosën një flamur gjigant në Malmo

Telegrafi - parë: 3 orë

Tifozët e flaktë të Dritës, ‘Intelektualët’, nuk kanë munguar në ndeshjen kthyese të skuadrës së tyre të zemrës në Malmo. Në Swedbank Stadion, kampioni i Kosovës ka zhvilluar ndeshjen kthyese raundit ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Nxënësi amerikan kishte ecur mbi 20 milje për të shkuar në kohë në punën e re, kur e kupton shefi i tij e shpërblen me ...

Telegrafi - parë: 3 orë

Nxënësi i një shkolle të mesme në Alabama të SHBA-ve të cilit i është shkatërruar shtëpia nga uragani Katrina, është shpërblyer me një veturë te re, kur pronari i kompanisë ku ai punon e kuptoi se ai ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Me të thanë të dua”, kënga më e re me klip nga Linda Hakaj

Telegrafi - parë: 3 orë

Këngëtarja Linda Hakaj ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri muzikor. “Me të thanë të dua” titullohet kënga e saj më e re me motive folklorike, e cila është punuar nga Florent Boshnjaku.

3 artikuj të ndërlidhur »

E mbijetuara rrëfen vitet e internimet: Brenda 48 orësh vdiqën 20 fëmijë në kampin e Tepelenës

Telegrafi - parë: 3 orë

Klara Merlika (84) ka rrëfyer në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24, 45 vitet e saj në internim si dhe peripecitë që i është dashur të kalojë. 84-vjeçarja ka treguar mes lotësh se si ka arritur të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

​Hapet festivali ndërkombëtar i filmit PriFest

Telegrafi - parë: 3 orë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë sonte në hapjen e edicionit të dhjetë të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në PriFest në Prishtinë, i cili do të mbahet deri më 22 ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Boksieri Jarrell Miller ndërhyn në skenë për t’u konfrontuar verbalisht me Anthony Joshuan në New York

Telegrafi - parë: 3 orë

Anthony Joshua është përfshirë në një konfrontim të urryer me Jarrell Miller, gjatë daljes ballë për ballë me sfiduesin për titullin e botës, Alexander Povetkin, në një eveniment në New York.

6 artikuj të ndërlidhur »

Blerina Kllokoqi-Rugova me event madhështor për shënimin e 10 vjetorit të karrierës

Telegrafi - parë: 3 orë

Stilistja e njohur kosovare, Blerina Kllokoqi-Rugova shënon 10 vite në karrierën e saj. Këtë jubile, ajo ka vendosur ta shënojë me një mbrëmje madhështore, të organizuar në sheshin “Ibrahim Rugova” ...

Krasniqi: Turp për ne, që Anton Çeta në 100 vjetorin e lindjes të mos ketë ende shtatore (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Riza Krasniqi nga Këshillit Organizativ për vendosjen e shtatores së Anton Çetës para Institutit Albanologjik, ka thënë se profesor Çeta është njëri ndër njerëzit më të shenjtë që ka kombi ynë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Çiklistja humb durimin, kalon në të kuqen dhe në rampën e mbyllur – për pak sa nuk e pëson me jetë mbi urën palosëse ...

Telegrafi - parë: 3 orë

Një video e publikuar së fundmi në internet, shfaq momentin kur një çikliste humb durimin dhe nuk respekton dritën e kuqe të semaforit dhe kalon rampën për të lëvizur nëpër urën që po palosej në ...

Ministri zbaton urdhrin e kryeministrit, kërkon nga Policia të aplikojë masa lehtësuese në pikat kufitare

Telegrafi - parë: 4 orë

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka zbatuar urdhrin që i ka dhënë nga kryeministri Ramush Haradinaj, për ndërmarrjen e masave lehtësuese të procedurës së udhëtimit në pikat kufitare me ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Debat i ashpër për vendosjen ose jo të shtatores së Anton Çetës në oborrin e Institutit Albanologjik (Video)

Telegrafi - parë: 4 orë

Një debat i ashpër është zhvilluar për (mos) vendosjen e shtatores së profesorit dhe veprimtarit Anton Çeta në oborrin e Institutit Albanologjik. Në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nëna e lë djalin 17-muajsh në veturë dhe shkon në punë, temperaturat prej 34 gradëve në Florida bënë që vogëlushi pas ...

Telegrafi - parë: 4 orë

Në Florida të SHBA-ve është gjetur e vdekur një foshnje 17-muajshe brenda një veture. Nëna e foshnjës Midelmiss Leyesly, 26-vjeçe, kishte lënë të birin Damon Cruz në veturën e nxehtë derisa ajo ishte ...

Mbappe do t’i dhurojë për bamirësi paratë e fituara në Kampionatin Botëror

Telegrafi - parë: 4 orë

Sensacioni francez, Kylian Mbappe, do t’i dhurojë të gjitha paratë e fituara në Kampionatin Botëror për një organizatë bamirëse, e cila merret me evenimente sportive për fëmijët e sëmurë dhe ata me ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Në Llaushë të Podujevës vritet një i ri

Telegrafi - parë: 4 orë

Një person i moshës rreth 26-27 vjeçare është vrarë sonte në fshatin Llaushë të Podujevës, nga të shtënat me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, komandanti i Stacionit policor në ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Greqia do ta respektojë marrëveshjen

Telegrafi - parë: 4 orë

Koordinatori Kombëtar për NATO, Stevo Pendarovski konsideron se Greqia nuk do ta thyejë marrëveshjen për çështjen e emrit, dhe se do të respektojë atë.

3 artikuj të ndërlidhur »