TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SuperSport

Ferrero ëndërron Romën: U jap verdhekuqve skuadrën që meritojnë

SuperSport - 24.03.2019

Ndërkohë që shoqëria amerikane York Capital po negocion për të blerë Sampdorian, presidenti i kësaj të fundit, Massimo Ferrero ka konfirmuar dashurinë e tij për klubin e Romës.

Mourinho: Mund të rikthehem te ndonjë nga klubet e mëparshme

SuperSport - 24.03.2019

Emri i tij është zbehur këto muaj që ka mbetur pa skuadër, konkretisht që nga dhjetori, kur erdhi dhe shkarkimi në mes të sezonit tek “Djajtë e kuq” të United, por jo sukseset e tij.

Kroacia “bie” në Hungari, Austria dështon sërish, fitojnë Rusia e Skocia

SuperSport - 24.03.2019

Pas fitores së vështirë 3 ditë më parë përballë Azerbajxhanit, nënkampionët e Botës pësuan sot humbje në transfertën ndaj Hungarisë, në sfidën që përfundoi me rezultatin 2-1.

12 artikuj të ndërlidhur »

Festë zikaltër, Interi siguron ngjitjen në Serinë A

SuperSport - 24.03.2019

Në ditën sfidës për titull mes Juventusit dhe Fiorentinës, që ka garantuar edhe një rekord shikuesish për futbollin e femrave, edhe vajzat zikaltër kanë arsye për të festuar.

Bulku fjalëpak, por i bindur: Besoj te skuadra, fitojmë ndaj Andorrës

SuperSport - 24.03.2019

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë dhe shkarkimit të trajnerit Panucci.

154 artikuj të ndërlidhur »

Hysaj: Ndjehem kapiten i kuqezinjve; Mendojmë për Andorrën, jo për Panuccin

SuperSport - 24.03.2019

Elseid Hysaj, në cilësinë e kapitenit të skuadrës, ishte në krah të trajnerit të përkohshëm Ervin Bulku, në konferencën për shtyp të organizuar para takimit me Andorrën.

154 artikuj të ndërlidhur »

Dede: Kemi probleme në prapavijë, duhet të mendojmë të gjithë njësoj

SuperSport - 24.03.2019

Shqipëria U19, e drejtuar nga Nevil Dede, zhvilloi sot një miqësore kundër bashkëmoshatarëve të Maqedonisë Veriore, në qytetin e Korçës, ndërsa dy ditë më pas, dy skuadrat do të përplasen sërish, ...

Dorothea, një kampione edhe në rrjetet sociale (Foto)

SuperSport - 24.03.2019

Dorothea Wierer Corradini është kampionia italiane e Biatlonit, ndërsa ka marrë edhe një medalje Bronzi në Kampionatin Botëror të këtij sporti. Por përveç sportit, bukuroshja italiane njihet edhe për ...

Challandes: Harroni “tiki takën”, ndaj Bullgarisë ndryshon “muzika”

SuperSport - 24.03.2019

Kosova do të debutojë nesër në eliminatoret e Euro 2020-ës, me sfidën që do të zhvillohet në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës. Tekniku i “Dardanëve”, Bernard Challandes doli sot ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria U19, vetëm barazim në miqësoren ndaj Maqedonisë së Veriut

SuperSport - 24.03.2019

Pasditen e sotme zbriti në fushë edhe Kombëtarja Shqiptare U19, që u përball në një takim miqësor me të njëjtën grupmoshë të Maqedonisë Veriore, në sfidën e luajtur në stadiumin “Skënderbeu” të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sprinti final i kampionatit, De Laurentiis bën bilancin e punës së Ancelottit

SuperSport - 24.03.2019

Ndërkohë që është bërë ndalesa e fundit, në prag të sprintit final të kampionatit, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është ndalur të analizojë punën e bërë nga tekniku Carlo Ancelotti.

Del Piero: Juventusi po bën historinë, Championsi…

SuperSport - 24.03.2019

Legjenda bardhezi, Alessandro Del Piero nuk mund të rrijë pa folur për Juventusin e tij dhe e bëri këtë edhe në Bali të Indonezisë, ku ishte në kuadër të “Champions League Tour”, një aktivitet i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Maradona sulmon Argjentinën: Kjo skuadër nuk e meriton fanellën që vesh

SuperSport - 24.03.2019

Argjentina humbi në mënyrë të befasishme miqësoren me Venezuelën me rezultatin 1-3, ndërsa as rikthimi i Lionel Messit nuk i ndihmoi “Albicelestët” që të rigjejnë qetësinë e munguar prej kohësh.

13 artikuj të ndërlidhur »

Zidane kërkon 10 fitore deri në fund!

SuperSport - 24.03.2019

Kalendari i La Ligas nuk premton edhe për shumë takime të mbetura deri në uljen e siparit të këtij sezoni, por tekniku i madrilenëve të Realit është i vendosur për të bërë një tjetër mbyllje ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Debutim ëndrrash për Kean, vendos një tjetër rekord

SuperSport - 24.03.2019

Goditi në shënjë në debutimin si titullar me kombëtaren italiane dhe tanimë feston golin e tij të parë më këtë përfaqësuese. Mosie Kean ka arsye për t’u gëzuar, me sulmuesin që hyri në historin me ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Polonia në ankth, 8 lojtarë i kap viroza!

SuperSport - 24.03.2019

Sirenat e alarmit kumbojnë tek kombëtarja polake e futbollit, me përfaqësuesen që është pushtuar nga ankthi. Lajmet jo të mira vijnë nga infermieria me trajnerin Jerzy Brzeczek që ka një organikë të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Java e 26-të, zyrtarizohet kalendari, ja kur do luhet Kukësi-Partizani!

SuperSport - 24.03.2019

Pas pauzës për ndeshjet e kombëtares shqiptare, Kategoria Superiore rikthehet fundjavën tjetër me Federatën Shqiptare të Futbollit që ka përcaktuar edhe kalendarin e javës së 26-të, e cila do të ...

Fiorin Durmishaj merr dokumentacionin nga FSHF, gati për debutimin me Greqinë!

SuperSport - 24.03.2019

Fiorin Durmishaj tashmë është në të gjitha efektet një futbollist i kombëtares greke. Sulmuesi vlonjat i cili refuzoi Shqipërinë për Greqinë ka marrë dokumentacionin e nevojshëm nga Federata ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Panucci e la jashtë, por Strakosha përfundon në radarët e Tottenham!

SuperSport - 24.03.2019

Christian Panucci e la jashtë grumbullimit të fundit të kombëtares shqiptare për shkak se theu disiplinën dhe nuk mbrriti në kohë në resortin Tropikal në Durrës, megjithatë karriera e Thomas ...

18 artikuj të ndërlidhur »

De Biasi dëshiron të kthehet, ja çfarë deklaron ai!

SuperSport - 24.03.2019

Gianni De Biasi dëshiron të kthehet në drejtimin e një skuadre. Në një intervistë për mediat italiane ish-trajneri i Shqipërisë i cili është i papunë që nga momenti që u shkarkua nga stoli i Alaves ...

7 artikuj të ndërlidhur »