TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SuperSport

Liverpool i ofron rinovimin, Mane pritet të bëhet më i paguar se Salah

SuperSport - parë: 19 orë

Me 26 gola në 50 ndeshje, Sadio Mane ishte padyshim një nga më të mirët e Liverpoolit sezonin e kaluar, vit në të cilin “The reds” arritën të shpallen edhe kampionë Europe, duke mposhtur në finale ...

5 artikuj të ndërlidhur »

U shkarkua nga Shkëndija, Qatip Osmani nënshkruan me një tjetër skuadër shqiptare

SuperSport - parë: 20 orë

U shkarkua nga pankina e Shkëndijës së Tetovës vetëm pak ditë më parë, por Qatip Osmani nuk qëndroi gjatë pa punë, sepse sot firmosi me një tjetër skuadër shqiptare në Maqedoninë e Veriut, FC Shkupin.

17 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Testohet ndriçimi, pamje spektakolare nga “Arena Kombëtare”

SuperSport - parë: 21 orë

Mbrëmjen e sotme janë ndezur për herë të parë projektorët e stadiumit të ri që po ndërtohet në kryeqytet, “Arenës kombëtare”, ku punimet janë në përfundim dhe së shpejti pritet inaugurimi.

14 artikuj të ndërlidhur »

De Gea dhuron një pjesë të pagës, për të prekurit nga stuhia në Spanjë

SuperSport - parë: 21 orë

Vetëm pak ditë më parë, David De Gea rinovoi kontratën e tij me Manchester United, duke e zgjatur deri në verën e vitit 2023, ndërsa u bë edhe portieri më i paguar, me një pagë neto prej 13.5 milionë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

I vjedhin orën në dhomat e zhveshjes, sulmuesi danez braktis stërvitjen

SuperSport - parë: 22 orë

Sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së Ajaxit, që mahniti Europën dhe botën, duke shkuar deri në gjysmëfinalet e Champions Leagues, ndërsa këtë verë sulmuesi 21-vjeçar danez Kasper Dolberg u ...

Tite publikon listën, sulmuesi i Interit rikthehet në kombëtare pas 3 vitesh

SuperSport - parë: 23 orë

Më shumë se 3 vite më parë, sulmuesi i talentuar brazilian Gabigol luante me kombëtaren e tij në “Centennial American Cup” dhe më pas u transferua te Interi, ku karriera i mori tatëpjetën, pasi nuk ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona rrit të ardhurat, por është e detyruar të shesë

SuperSport - parë: 23 orë

Barcelona ka parashikuar të ardhura prej rreth 1 miliard e 47 milionë eurosh për vitin 2019, shifra këto që janë sigurisht më të larta se një vit më parë , por edhe më të larta se Reali i Madridit, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shkëmbi: Kemi formë të mirë, në Korçë shkojmë për fitore

SuperSport - parë: 24 orë

Trajneri Blendi Shkëmbi doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes që Teuta e tij do të luajë në transfertë ndaj Skënderbeut. Në deklaratën për shtyp, Shkëmbi theksoi se skuadra ka një ...

Zbulon drejtuesi i Barçës: Ja pse dështuam me transferimin e De Ligt

SuperSport - 20.09.2019

Neymar dhe De Ligt ishin dy synimet e mëdha të verës për Barcelonën, që gjithsesi nuk arriti të transferojë në “Camp Nou” asnjërin prej tyre, ndërsa ka qenë vetë Drejtori Ekzekutiv i katalanëve, që ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Mblidhet Disiplina, dënohet zyrtari i Egnatias, Kamza pezullohet nga Kupa

SuperSport - 20.09.2019

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit është mbledhur pasditen e sotme për të analizuar sjelljet josportive të vërejtura gjatë fundjavës së kaluar në ligat e vendit, por edhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Conte tregon “përplasjen” Brozoviç-Lukaku dhe shkaqet e barazimit ndaj Slavias

SuperSport - 20.09.2019

Edhe Antonio Conte ka dalë sot në konferencën për shtyp në prag të derbit me Milanit, që do të luhet nesër në mbrëmje në “San Siro”. Tekniku zikaltër e ka cilësuar derbin si një sfidë speciale dhe ka ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Giampaolo tregon “recetën” e suksesit në derbi

SuperSport - 20.09.2019

Seria A do të ndizet menjëherë në javën e katërt, pasi nesër në mbrëmje, në “San Siro” do të luhet derbi i Milanos, njëri nga më të rëndësishmit dhe më të ndjekurit në botë.

42 artikuj të ndërlidhur »

Rroca: Ndaj Tiranës ndeshje e vështirë, por dominojmë çdo kundërshtar

SuperSport - 20.09.2019

Futbollistët, në përgjithësi, kërkojnë t’i shmangen presionit të një takimi të rëndësishëm, nuk para e pranojnë që një ndeshje mund të vendosë jo pak për të ardhmen dhe se ndikon në realizimin apo jo ...

Lerda: Me Bylisin agresivë, Tiranës i kam sjellë fat, por Partizani…

SuperSport - 20.09.2019

Franco Lerda në konferencën për shtyp para ndeshjes me Bylisit paralajmëroi ndryshime në formacion. Trajneri italian i të kuqve tha se nuk i druhet Tiranës, që kryeson e vetme dhe se ndeshja me ...

Kina shkarkon trajnerin Guus Hiddink nga përfaqësuesja olimpike

SuperSport - 20.09.2019

Federata Kineze e Futbollit ka shkarkuar nga detyra trajnerin holandez Guus Hiddink nga përfaqësuesja olimpike për shkak të rezultateve të dobëta të shënuara gjatë vitit të fundit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Liverpoolit i tërheq vëmendjen talenti i PSV-së

SuperSport - 20.09.2019

Donyell Malen është lojtari që po surprizon këtë fillim sezoni te PSV. 20-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e Liverpoolit, që është vënë në kërkim të një zëvendësuesi të denjë për Roberto Firminon.

7 artikuj të ndërlidhur »

Nevoja për rotacion, Sarrit i mbushet mendja për Dybalan

SuperSport - 20.09.2019

Maurizio Sarri kurrë nuk ka dashur të bëjë eksperimente. As në lojërat që, teorikisht, mund t’ia kishin lejuar këtë gjë. Por grupi i lojtarëve të Juventusit është i zgjeruar, ndaj rotacioni është ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Shënoi ndaj Atleticos, Juventusi bindet për t’i rinovuar kontratën kolumbianit

SuperSport - 20.09.2019

Drejtuesit e Juventusit pritet të takohen shumë shpejt me përfaqësuesit e Juan Cuadrados për të folur mbi rinovimin e kolumbianit. Kontrata aktuale e ish-lojtarit të Chelsea-t përfundon në vitin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Po shkëlqen me Napolin, talenti spanjoll kërkohet nga gjigantët e Europës

SuperSport - 20.09.2019

Fabian Ruiz po kalon një periudhë shumë të mirë, duke dhuruar paraqitje mbresëlenëse me fanellën e Napolit. Mesfushori i transferuar verën e kaluar nga Real Betis për 30 milionë euro është kthyer në ...

Partnerja e Iannones: Kur jam e dashuruar, nuk tradhtoj…

SuperSport - 20.09.2019

Giulia De Lellis flet në një intervistë të gjatë për Velvet për historinë e saj të dashurisë me Andrea Iannonen. “Kur jam e dashuruar, nuk tradhtoj. Tani jam e dashuruar, shumë.