TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SuperSport

Duka: Trajneri i ri mund të jetë shqiptar, ja çfarë ndodhi me Edi Rejan!

SuperSport - parë: 3 orë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë nga Andorra për Supersport, foli për fitoren, trajnerin e ri dhe shkarkimin e Panuccit.

154 artikuj të ndërlidhur »

Challandes: Rezultati nuk më kënaq, por paraqitja ishte pozitive!

SuperSport - parë: 3 orë

I kënaqur përgjysmë Bernard Challandes pas barazimit që Kosova e tij regjistroi në ndeshjen ndaj Bullgarisë. Trajneri zviceran Bernard Challandes në prononcimin e tij theksoi se nuk ishte i kënaqur ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Balaj: E doja një gol, do shfrytëzoj shanset që më jepen!

SuperSport - parë: 3 orë

I lumtur për golin dhe për pikët, Bekim Balaj në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu fitoren ndaj Turqisë. 0-3 në një moment delikat… Të gjithë e dimë, para kësaj ndeshje e kishim detyrim ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Basha i kundërpërgjigjet Panuccit: Fjalët e tij përcjellin negativitet!

SuperSport - parë: 3 orë

Migjen Basha analizoi fitoren Andorrës në mikrofonin e Supersport ndërsa thumboi edhe Christian Panuccin për deklaratat e këtij të fundit pas ndeshjes ndaj Turqisë se lojtarët këta janë.

54 artikuj të ndërlidhur »

Hysaj: Fitore morali, të bashkuar kalojmë çdo vështirësi!

SuperSport - parë: 3 orë

Elseid Hysaj e cilësoi një fitore morali suksesin 0-3 të Shqipërisë në Andorra, ndërsa në mikrofonin e Supersport shtoi se te kombëtarja kuqezi çdo moment të vështirë e kalojnë të bashkuar.

18 artikuj të ndërlidhur »

Bulku: Na interesonte vetëm fitorja, Panuccin nuk e hedh poshtë!

SuperSport - parë: 4 orë

I buzëqeshur dhe i kënaqur me paraqiten e skuadrës dhe për fitoren e tij të parë si trajner i Shqipërisë. Ervin Bulku në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu suksesin 0-3 ndaj Andorras.

154 artikuj të ndërlidhur »

Franca i jep 4 “shuplaka” Islandës, Anglia e papërmbajtshme, dëmtohet Ronaldo!

SuperSport - parë: 4 orë

Franca i jep 4 shuplaka Islandës dhe rikthehet në krye të grupit H në kuotë të barabartë pikësh me Turqinë. Në Stade de France në Paris, gjelat e Deschamps ishin thjeshtë të papërmbajtshëm ndaj ...

Perla e Zenelit dhe spektakli në tribuna nuk i mjaftojnë Kosovës, për të thyer Bullgarinë

SuperSport - parë: 4 orë

Kosova ngec tek më e bukura. Një supergol i Arbër Zenelit nuk i mjaftoi skuadrës së Bernard Challandes që i nisi kualifikueset e kampionatin europian me një barazim 1-1 ndaj Bullgarisë në stadiumin ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria gjen sulmuesit, fitoren dhe qetësinë!

SuperSport - parë: 4 orë

Pa Christian Panuccin, Shqipëria funksionon. Me Ervin Bulkun dhe Sulejman Memën në stol kuqezinjtë morën fitoren e parë në këto eliminatore pasi triumfuan 0-3 në transfertë ndaj modestëve të Andorras.

154 artikuj të ndërlidhur »

Vllaznia zgjedh trajnerin e ri, rikthen në stol një emër të njohur!

SuperSport - parë: 4 orë

Tashmë është zyrtare, Agim Canaj është trajneri i ri i Vllaznisë, duke zëvendësuar në këtë post, Hasan Likën. 56-vjeçari do ta drejtojë për herë të tretë në karrierën e tij Vllazninë, ndërkohë që ka ...

Turqia në superformë, kap kreun e grupit me një poker golash

SuperSport - parë: 6 orë

2 ndeshje, 2 fitore, 6 gola të shënuar dhe asnjë i pësuar. Rikthim më të mirë për Senol Gunes në stolin e Turqisë nuk mund të kishte. Pas fitores 0-2 në Shkodër ndaj Shqipërisë, Turqia kaloi ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kosova gati për Bullgarinë, rikthehen dy titullarë!

SuperSport - parë: 6 orë

Kosova është gati për hapin e madh dhe atë më cilësor. Dardanët janë gati t’i nisin me këmbë të mbarë eliminatoret e kampionatit europian dhe ndaj Bullgarisë ndryshe nga miqësorja me Danimarkën vinë ...

255 artikuj të ndërlidhur »

Ish-trajneri i Bosnje Hercegovinës, i vetëofrohet Shqipërisë!

SuperSport - parë: 7 orë

Një trajner shumë i njohur i vetëofrohet kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për Safet Susic, 63-vjeçarin boshnjak i cili aktualisht është i papunë por që ka një eksperiencë shumë të madhe në drejtimin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Publikohen formacionet zyrtare, Bulku ndryshe nga Panucci vjen me 5 ndryshime!

SuperSport - parë: 7 orë

Ndaj Andorrës do të jetë një Shqipëri ndryshe nga ajo që u pa në fushë ndaj Turqisë. Ervin Bulku dhe Sulejman Mema vinë me risi në këtë sfidë të tyre të parë në stolin e përfaqësueses kuqezi.

154 artikuj të ndërlidhur »

Reja zbulon negociatat me Dukën dhe komenton përjashtimin e Strakoshës

SuperSport - parë: 8 orë

Ishte në shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” mbrëmjen e të premtes dhe Edi Reja u përfol si njeriu më i mundshëm për të marrë vendin e Christian Panuccit, i cili u shkarkuar menjëherë pas takimit me ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Agolli prezantohet në skuadrën e re: Jam shumë i emocionuar

SuperSport - parë: 9 orë

Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Ansi Agolli ia ka dhënë fund eksperiencës 9-vjeçare në Kazakistan me skuadrën e Qarabagut, ndërsa tashmë është transferuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“France Football” zbulon ofertën “stratosferike” të Realit për Mbappe

SuperSport - parë: 9 orë

Prestigjozja franceze “France Football” ka zbuluar se Reali i Madridit po bën gati një ofertë prej 280 milionë eurosh, për të marrë yllin e PSG-së Kylian Mbappe në merkaton e verës.

23 artikuj të ndërlidhur »

Fatmir Vata, i ftuar special i FFK-së: Shpresoj t’i sjell fat Kosovës

SuperSport - parë: 10 orë

Prishtina dhe gjithë Kosova janë në festë sot, pasi Përfaqësuesja e vendit do të nisë fushatën eliminatore të Euro 2020-ës, me sfidën përballë Bullgarisë, që do të luhet prej orës 20:45, në stadiumin ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Mick Schumacher gati të debutojë me Ferrarin SF90

SuperSport - parë: 11 orë

13 vite pas garës së fundit të Michael Schumacherit me makinën Ferrari, djali i tij, Mick do të ulet në njëvendëshen e”kokëkuqes” SF90 më datën 2 Prill, për ty realizuar testet në pistën e Bahreinit.

UEFA përcakton gjyqtarët për sfidën Andorra-Shqipëri

SuperSport - parë: 13 orë

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim.

154 artikuj të ndërlidhur »