TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SuperSport

Drita pret “surprizën” e sezonit, Prishtina “e dënuar” të fitojë në Ferizaj

SuperSport - parë: 17 min

Pasditen e sotme do të luhen edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 10 të IPKO Superligës në Kosovë, ku vëmendja do të jetë në Gjilan, me Dritën që do të presë surprizën e këtij sezoni, Ballkanin.

14 artikuj të ndërlidhur »

Nga Lerda, te rivalët për titull dhe Kombëtarja, Esat Mala rrëfehet në “Zona Gol”

SuperSport - parë: 27 min

Esat Mala ishte një xholi te Partizani sezonin e kaluar nën drejtimin e Skënder Gegës dhe vazhdon të jetë i tillë edhe këtë sezon me Franco Lerdën, pasi italiani ka gjetur pikërisht te ai, zgjidhjen ...

Salihi për “Zona Gol”: Te Tirana kanë humbur durimin, Reja meriton konfirmimin

SuperSport - parë: 37 min

Ish sulmuesi i njohur i Kombëtares Shqiptare, tashmë ndihmës i trajnerit Edi Reja te kuqezinjtë, Hamdi Salihi ishte në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” të gazetarit Glendi Tafaj në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Teatri i ëndrrave” pret derbin e Anglisë, “djajtë” gati të ndalin “The reds”

SuperSport - parë: 1 orë

Periudha e ndërprerjes së kampionatit për shkak të ndeshjeve të radhës të skuadrave përfaqësuese u mbyll shpejt dhe më në fund në ishull është koha për të ndjekur derbin e famshëm të kampionatit ...

29 artikuj të ndërlidhur »

“Mbrojtës në fushë, “bomber” në jetë”, francezi josh prezantuesen britanike (Foto)

SuperSport - parë: 1 orë

Në karrierën e tij ka luajtur si mbrojtës, por ish futbollisti i Milanit Adil Rami po konfirmohet gjithnjë e më shumë si një “bomber” i vërtetë në jetën private.

Reali “bie” në Palma de Mallorca dhe i dorëzon kreun Barcelonës

SuperSport - parë: 11 orë

Reali i Madridit dorëzoi kreun e renditjes së la Ligës te Barcelona, pasi u mposht me rezultatin minimal 1-0 në transfertën ndaj Mallorcës, që u vendos nga një gol i Junior që në minutën e 7 të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Buffon ndal Bolognën në shtesë, Juve merr fitoren e radhës

SuperSport - parë: 12 orë

Juventus vuan por arrin të marrë një 3-pikësh me mjaft vlerë përballë Bolognës në “Allianz Stadium”, që do ta mbajë në krye të renditjes në Serinë A, me 22 pikë të grumbulluara pas 8 javëve të para.

37 artikuj të ndërlidhur »

Ancelotti: Ndaj Veronës fitore karakteri, Ibrën e presim te Napoli

SuperSport - parë: 12 orë

Napoli u rikthye te suksesi dhe Milik u rikthye te golat, duke shënuar dopietë në fitoren 2-0 ndaj Veronës, ndërsa trajneri Carlo Ancelotti nuk e fshehu kënaqësinë për paraqitjen që skuadra e tij ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Conte: Keqardhje për dëmtimin e Sanchez. Ibra? Flas vetëm për futbollistët e mi

SuperSport - parë: 12 orë

Dy humbje radhazi ndaj Barcelonës dhe Juventusit, dhe më pas një pushim dy javor në favor të kombëtareve, gjatë të cilave zikaltrit e Antonio Contes kanë humbur Alexis Sanchez dhe Danilo D’Ambrosion, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Nuk mjafton ndryshimi në pankinë, Lyoni nuk ia del ndaj Dijonit

SuperSport - parë: 13 orë

Edhe pse me një trajner të ri ne krye të stolit siç është Rudi Garcia, i cili zuri vendin e të shkarkuarit brazilianit Silvinho, Olympique Lyon sërish nuk arrin të gjejë fitoren, teksa këtë herë u ...

Manchester City bën detyrën në Londër, nesër tifozllëk për United

SuperSport - parë: 13 orë

Manchester City bëri detyrën në transfertën londineze ndaj Crystal Palace, ku arriti të imponohet me rezultatin 0-2, duke reduktuar përkohësisht distancën nga kreu, në vetëm 5 pikë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Çinari: Keqardhje që i shënova Vllaznisë, por jam profesionist

SuperSport - parë: 13 orë

Kur gjithçka po shkonte drejt barazimit, ishte sulmuesi shkodran Eraldo Çinari që shënoi në portën e Vllaznisë së tij dhe i dha fitoren Partizanit në “Loro Boriçi”, ndërsa Supersport e përzgjodhi ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Vendos Reus, Dortmund fiton dhe ngjitet në renditje

SuperSport - parë: 14 orë

Pas 3 barazimeve radhazi, Borussia e Dortmundit ka shfrytëzuar maksimalisht sfidën përballë Borussias së Munchengladbach-ut kryesues, por edhe hapat falsë të Bayernit e Leipzigut, për tu rikthyer mes ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Jonuz: Hoxha ishte më i miri, lojtarët e mi dhanë maksimumin

SuperSport - parë: 14 orë

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz komplimentoi futbollistët e tij, edhe pse shkodranët humbën 1-3 ndaj Partizanit, ndërsa në intervistën e dhënë për Supersport tha se sot gaboi portieri Sherri, ...

Mema: Fitorja na rikthen entuziazmi, tani tri transferta të vështira

SuperSport - parë: 14 orë

Ardian Mema ishte shumë pranë shkarkimit nga stoli i Tiranës, por në fund presidenti Halili vendosi ta konfirmojë dhe bardheblutë u rikthyen te suksesi sot ndaj laçit.

Milik udhëheq Napolin drejt fitores, Kumbulla sërish titullar

SuperSport - parë: 14 orë

Napoli u rikthye te fitorja teksa mposhti pasditen e sotme Veronën me rezultatin 2-0, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “San Paolo”, teksa ishte polaku Arkadiuz Milik, që e nisi takimin si titullar ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Duro: Patëm emergjencë në mesfushë, Skënderbeu luan pa presion

SuperSport - parë: 15 orë

Trajneri Shpëtim Duro nuk e fshehu zhgënjimin që Kukësi i tij nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në Korçë, por në intervistën e dhënë për Supersport, tregoi se para ndeshjes ishte përballur me ...

Lerda: Fitore e vuajtur, komplimentoj dyfish lojtarët e mi

SuperSport - parë: 15 orë

Trajneri i Partizanit Franko Lerda, në intervistën e dhënë për Supersport, pranoi vështirësinë e transfertës në Shkodër dhe u shfaq i kënaqur me atë që dhanë lojtarët në fushë, por mbi të gjitha me ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Cungu: Gabuam në pjesën e parë, duhet të përmirësojmë gjendjen psikologjike

SuperSport - parë: 15 orë

Armando Cungu u ul në stolin e Laçit vetëm para pak ditësh dhe debutoi me një humbje 2-1 ndaj Tiranës në kryeqytet, ndërsa në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli”, pranoi se gjendja ...

Daja: Na mungoi vetëm goli, arbitri nuk ishte tendencioz

SuperSport - parë: 15 orë

Skënderbeu zhvilloi një 90-minutësh mjaft të mirë në Korçë përballë Kukësit, por nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola, që gjithsesi kënaqi trajneri Daja, i cili në emisionin “Gol pas Goli” në ...