TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Siri, njëmbëdhjetë të vrarë nga sulmet ajrore të Izraelit në Damask

SOT - parë: 18 orë

Izraeli ka kryer dje sulmeve ajrore në Siri si pjesë e fushatës së tij kundër pranisë së Iranit në këtë vend. Damasku ka përjetuar një orë të shpërthimeve të fuqishme në natën e dytë rresht të ...

27 artikuj të ndërlidhur »

“Kanë degraduar muzikën”, Era Rusi sulmon ashpër kolegët e saj

SOT - parë: 18 orë

Këngëtarja shumë e dashur nga publiku Era Rusi ka bërë një deklaratë të fortë, ku ka sulmuar disa prej kolegëve. Në një intervistë për ‘Prive’, Era tha se nëpër botë artistët japin mesazhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Përplasja me Shkëlzen Berishën, gjykata dënon ish-juristin e CEZ (Masa e dhënë)

SOT - parë: 18 orë

Gjykata e Tiranës, ka dënuar sot për shpifje, ish-juristin e CEZ, Romeo Kara, i cili ishte paditur nga djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënoi se do të hidhte aeroportin në erë, arrestohet djali i këngëtarit të njohur

SOT - parë: 18 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi. Djali i muzikantit të njohur Lionel Richie, është ndaluar nga policia pasi i tha stafit të sigurisë së aeroportit se kishte një bombë në çantën e tij, të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Nis kriza e thellë në Partinë Demokratike/ Basha e la jashtë liste, Salianji merr vendimin e papritur ndaj PD-së

SOT - parë: 18 orë

Deputeti demokrat Ervin Salianji dorëhiqet nga sekretari i grupit të Partisë Demokratike. Në një status në “Facebook” Salianji shkruan se dorëheqja është standart për cilindo që nuk pērmbush një ...

24 artikuj të ndërlidhur »

U arrestua 3 ditë më parë, Hekuran Hoxha shtrohet me urgjencë në spital, prokurorët ja japin aty masën e sigurisë

SOT - parë: 18 orë

Disa ditë pas arrestimit, Hekuran Hoxha është shtruar në spital për shkak të problemeve me zemrën. Prokurorët kanë shkuar në spital për të caktuar masën e sigurisë për Hoxhën.

28 artikuj të ndërlidhur »

Corriere della Sera shkruajnë për “Eskobarin e Ballkanit”: Pse u vetëdorëzua Klement Balili dhe lidhjet e tij në ...

SOT - parë: 18 orë

Vetëdorëzimi i të ashtuquajturit “Eskobari i Ballkanit”, është përcjellë se fundmi edhe nga mediat italiane. “Në rrugët e marijuanës, Eskobari i Ballkanit i dorëzohet investiguesve”, shkruan e ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Me makinën plotë me drogë, kush është shqiptari që i iku policisë në kufi dhe u arrestua pas ndjekjes

SOT - parë: 18 orë

Policia greke ka arrestuar një 29-vjeccar shqiptar për trafikim të lëndëve narkotike. Të riut iu gjet në mjetin me të cilin po udhëtonte një çantë me 22 kg 540 gram marijuanë e cila ishte ambalazhuar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

I propozuari i Metës për në KLSH/ Bahri Shaqiri, nga shef i SHISH u zgjodh anëtar i kryesisë së LSI

SOT - parë: 18 orë

Bahri Shaqiri, pas lënies së postit si Shef i SHISH, pati një afrim të fortë me LSI duke u zgjedhur në strukturën më të lartë drejtuese të kësaj force politike atë të anëtarit të kryesisë së LSI.

57 artikuj të ndërlidhur »

Krijimi i një partie politike të re/ Studenti tregon si qëndron e vërteta e kësaj çështje

SOT - parë: 19 orë

Në Fakultetin e Histori-Filologjisë pedagogët dhe studentët vijojnë grevën dhe e kanë shfrytëzuar këtë moment edhe për të diskutuar problematikat e arsimit të lartë.

90 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhet vendim i Gjykatës, ja pse u dënua Lulzim Basha për shpifje (DOKUMENT)

SOT - parë: 19 orë

Gjykata e Tiranës me gjyqtar të çështjes Gerd Hoxhën ka shpallur fajtor sot kreun e PD-së Lulzim Basha për shpifje ndaj kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla.

36 artikuj të ndërlidhur »

“Media ju etiketon si spiunë”, Lleshaj kërkon ndihmën e qytetarëve dhe bën apelin e rëndësishëm

SOT - parë: 19 orë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon ndihmën e qytetarëve për të mbështetur Policinë e Shtetit. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale Lleshaj shprehet se bashkëpunimi i qytetarëve me policinë ...

21 artikuj të ndërlidhur »

“Loja me qitje të largët”, gazetarja Anila Hoxha zbulon dy klanet në KLP dhe rolin e Arta Markut

SOT - parë: 19 orë

“A do jetë Këshilli i lartë i prokurorisë ” peng ” i politikës, dhe i lojrave me qitje të largët?”, kështu shkruante paraditen e sotme gazetarja e kronikës Anila Hoxha, pak para vendimit të KPK-së, ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e re merr vendimin e parë, anulon koncesionin për rrugën Thumanë-Kashar, ja për kë kalon fondi

SOT - parë: 19 orë

Ministrja e re e Transporteve, Belinda Balluku ka ndërprerë koncesionin për ndërtimin e aksit rrugor Thumanë-Kashar. “Kam vendosur ndërprerjen e partneritetit publik-privat për aksin Thumanë-Kashar”.

32 artikuj të ndërlidhur »

Furtunë shkarkimesh/ Largohet drejtori i OST, në vend të tij ish-drejtuesi i “Top Channel” (EMRI)

SOT - parë: 19 orë

Shkarkohet nga detyra Klodian Gradeci, drejtor i Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes (OST). Lajmi konfirmohet nga burime të “NewsB” që bëjnë me dije ndërkaq edhe emrin e drejtorit të ri.

16 artikuj të ndërlidhur »

“Toyota Yaris”/ Dënohet nga gjykata Lulzim Basha, shpërthejnë ashpër avokatët e kryetarit të PD-së

SOT - parë: 19 orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është dënuar sot për akuzën e shpifjes me 50 mijë lekë. Gjykata e Tiranës dha sot vendimin për padinë e Taulant Ballës, ndaj kreut të PD-së, duke e gjetur ...

36 artikuj të ndërlidhur »

“Toyota Yaris”/ Gjykata dënon Bashën për shpifje, flet Balla: Vendim historik!

SOT - parë: 19 orë

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha, pas padisë që bëri deputeti Taulant Balla në lidhje me akuzat e liderit demokrat për “Toyota Yaris” që u kapën në Durrës kur ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Rikthimi i bujshëm në Policinë e Shtetit/ Kush është Muhamet Rrumbullaku, ish-drejtues në kohën e Berishës

SOT - parë: 20 orë

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit qendrorë të Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) bëri të njohur urdhrin e Ministrit ...

21 artikuj të ndërlidhur »

S’ka më bojkot/ Fakulteti i Ekonomikut nis mësimin, 80 % e studentëve ulen në auditorë

SOT - parë: 20 orë

Edhe ditën e sotme disa fakultete do të vazhdojnë bojkotin e mësimit, ku bashkë me to i janë bashkuar edhe disa pedagogë. Por situata tek Fakulteti i Ekonomikut është krejt ndryshe.

90 artikuj të ndërlidhur »

Punë në Gjermani? Ekspertja gjermane tregon kushtet që duhet të dini

SOT - parë: 20 orë

Punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta ...

22 artikuj të ndërlidhur »