TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

KPA rrëzon KPK, merr vendimin për gjykatësin e lartë

SOT - parë: 19 orë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka dhënë sot vendimin për gjykatësin e lartë, Edmond Islamaj. Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur rrëzimin e vendimit të KPK-së për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Kalimi i bujshëm, u largua nga Top Channel për të drejtuar emisionin e saj në A2 CNN, pas 6 muajsh moderatorja e njohur ...

SOT - parë: 19 orë

Moderatorja e njohur Juli Krisafi la Top Channel për t'iu bashkuar televizionit më të ri A2 CNN. Thuhet se ky televizion e nisi me kontrata të bujshme e rroga të larta.

Tre orë tek Krimet e Rënda për masakrën e Peshkëpisë, Artan Hoxha zbulon detajet çfarë po ndodh me Fredi Bejlerin

SOT - parë: 19 orë

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga Prokuroria e Krimeve të Rënda e cila ka marrë për herë të parë në pyetje Fredi Bejlerin për masakrën e Peshkëpisë.Bejlerit me herët iu refuzua nga ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Merkel refuzon postin e kreut të Këshillit Evropian

SOT - parë: 19 orë

Disa udhëheqës evropianë u përpoqën të bindin kancelaren gjermane Angela Merkel në një samit në Rumani më 9 maj për të pranuar një pozitë udhëheqëse në BE, por ajo e refuzoi, shkruan Bloomberg.

4 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë/ Zbulohet pa lënë gjurmë 15-vjeçarja, prindërit ngrenë alarmin, dyshohet se është rrëmbyer

SOT - parë: 19 orë

Ditën e sotme sipas policisë raportohet të jetë rrëmbyer në qytetin e Fierit një 15 vjeçare. Mësohet se prindërit e adoleshentes Jurgena Xhelali kanë bërë kallëzimin në polici.

9 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja Vetëvendosje: E pafalshme vonesa jonë shtetërore për dënimin e krimeve serbe

SOT - parë: 19 orë

Në shënimin e 20 vjetorit të Masakrës së Dubravës, një delegacion i Lëvizjes i prirë nga kryetari Albin Kurti, deputetë dhe ish të burgosur politik vizituan hapësirat e burgut, ku bënë homazhe në ...

96 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë, Kurti takon Mustafën: U pajtuam që ta rrëzojmë Qeverinë

SOT - parë: 19 orë

Pas ftesës nga kryetari i LDK, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë, lideri i Vetvendosjes, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me Mustafën.

56 artikuj të ndërlidhur »

Austri, betohen ministrat e qeverisë së tranzicionit

SOT - parë: 19 orë

Ministrat e ri në qeverinë kalimtare të Austrisë janë betuar sot dhe tani ka specialistë në vendet që mbetën të lira pas tërheqjes së gjashtë minsitrave nga e djathta radikale Partia e Lirisë së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

'Je e pavlerë', Albana Osmani shpërthen ndaj sulmeve në emrin e saj (FOTO)

SOT - parë: 19 orë

Moderatorja e njohur, Albana Osmani, e cila ka qenë një nga figuarat kryesore të Top Channel por me projektin ‘Ti je një luledielli’, ajo e la ekranin.

5 artikuj të ndërlidhur »

Masakra në Vushtrri, O’Connell: Çdo viktimë pa dallim meriton drejtësi

SOT - parë: 19 orë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, sot ka vizituar familjarët e viktimave të masakrës së Vushtrrisë. “Takova sot familjet e viktimave të masakrës së 22 majit 1999 në ...

38 artikuj të ndërlidhur »

'Fton njerëzit të rrezikojnë burgun', ish zv.kryeministri ka dy fjalë për Bashën dhe Kryemadhin

SOT - parë: 19 orë

Deputeti i Partisë Socialiste, Niko Peleshi i ftuar në rubrikën “Opinion” tha se opozita e vendit është anormale, pasi fton qytetarët që të rrezikojnë burgun.

Japonia kërkon që shtetet të thonë në mënyrë korrekte emrin e kryeministrit Abe

SOT - parë: 19 orë

Japonia tha sot se ka një kërkesë për të gjithë botën teksa kërkon që të mos thuhen më emrat e tyre gabimisht. Në gjuhën japoneze, njerëzve u referohet me mbiemër së pari dhe pastaj me emër, njëlloj ...

Kryetarja e Komisionit të Medias thirrje të fortë Gjinushit: Tërhiqu nga gara, kokëfortësia dhe mungesa e ...

SOT - parë: 20 orë

Kryetarja e Komisionit të Medias ka lëshuar një thirrje të fortë akademikëve të mos përfshihen në zgjedhjet për kreun e ri të Akademisë së Shkencave, duke e cilësuar procesin, tërësisht të parregullt.

20 artikuj të ndërlidhur »

E papritur/ Deklarata e ambasadorit të OSBE, zbardhet urdhri i prerë i PD për demokratët (MESAZHI)

SOT - parë: 20 orë

Zbardhet porosia e Partisë Demokratike, pas deklaratës së ambasadorit të OSBE, Bernd Borchard i cili tha se qeveria ka nevojë për opozitë demokratike.

10 artikuj të ndërlidhur »

E rrallë/ Shqiptari bën gjestin e veçantë për qindra banorë të Afrikës (Shikoni fotot si është pritur kjo vepër)

SOT - parë: 20 orë

Një shqiptar nga Kosova ka bërë një gjest të veçantë për qindra banorë të Afrikës Perëndimore. Ylber Vatovci nga Vushtrria, me banim në Gjermani ka arritur që t’u sigurojë ujë të pijshëm rreth 250 ...

Rihapet dosja e masakrës së Peshkëpisë, Krimet e Rënda marrin në pyetje Fredi Belerin (DETAJE)

SOT - parë: 20 orë

Prokuroria e Krimeve të Rënda pas rihapjes së dosjes së masakrës së Peshkëpisë ka marrë sot në pyetje Fredi Belerin, i cili ishte njëri nga anëtarët e komandos ekstremiste greke që ndodhi në 10 prill ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Grupi i Shijakut/ Gjykata jep vendimin e rëndë për anëtarin e bandës së Avdylajve

SOT - parë: 20 orë

Gjykata e Krime të rënda ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për Marjo Zeqirin i arrestuar në kuadër të operacionit 'Volvo4'. Gjyqtari Bibë Ndreca kishte caktuar në tetor të vitit të shkuar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Akuzat e forta të Metës, vjen reagimi i menjëhershëm i kryeministrit: Mezi e presim apelin e vonuar për 30 qershorin

SOT - parë: 20 orë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për suksesin e reformës në Drejtësi. Rama në një mesazh në Twitter, thekson se Presidentin nuk e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese ...

20 artikuj të ndërlidhur »

“Helikopteri i ushtrisë u ul në oborrin e shtëpisë time për shantazh”, ish-drejtuesi i Ministrisë i kundërpërgjigjet ...

SOT - parë: 20 orë

Libri i ish-presidentit Bamir Topi, “Nocturn” ka hapur debat në skenën politike shqiptare. Rrëfimet e tij për marrëdhënien me Sali Berishën, Lulzim Bashën, dhe të tjerë “aktorë” politikë në vend, ...

Euro nuk ndal rënien, ja me sa zbriti sot. Ky është niveli më i ulët nga tetori 2008

SOT - parë: 20 orë

Monedha e përbashkët nuk po ndal rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 122.4 lekë, duke rënë me 0.21 lekë në raport me ditën e mëparshme.

12 artikuj të ndërlidhur »