TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

“Janë vrarë 4 njerëz dhe kryeministri nuk u akuzua”, Tahiri flet hapur: Ky është gabimi im i madh që bëra!

SOT - parë: 13 orë

Ish-ministri Saimir Tahiri në një konferencë për mediat ka folur edhe për ‘gabimin e tij të madh’, që sipas tij është fakti që tha të vërtetën duke treguar se në cilat përmasa po mbidhej kanabisi në ...

401 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri para mediave me ton të ashpër, kujton ata që heshtën ‘sikur të mos kisha ekzistuar kurrë’: Burrat dallohen nga ...

SOT - parë: 13 orë

Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Do ketë reagim të fuqishëm”, ish-presidenti Nishani 'trondit' me planet e opozitës nëse Rama nuk pranon ...

SOT - parë: 13 orë

Platforma që po përgatit opozita e bashkuar, sipas ish-Presidentit Bujar Nishani është një mundësi që kriza politike të zgjidhet dhe palët të shkojnë në një marrëveshje.

4 artikuj të ndërlidhur »

‘Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë’, Tahiri nis fjalimin para mediave: Heshta për dy vite, u ...

SOT - parë: 14 orë

Ndonëse pritej që dje ai të komentonte vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e shtyhu komunikimin për mediat për ditën e sotme.

401 artikuj të ndërlidhur »

“Të bëhen burra e të mos shkelin kurrë në këtë rrugë”, kryeministri Rama jep lajmin e mirë dhe ka një paralajmërim të ...

SOT - parë: 14 orë

Kreu i Qeverise, Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, fotot nga nisja e punës për rrugën turistike të Thethit. Rrugë në të cilën sipas tij, “pas 30 vjetësh premtime e zhgënjime ka nisur ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjysma e Tiranës pa ujë, PD bën denoncimin e rëndë për Veliajn dhe ngre alarmin: Shkon i ndotur në familjet tona! ...

SOT - parë: 14 orë

Në një kohë kur shumë zona në Tiranë vuajnë mungesën e ujit të pijshëm, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj. Në një dalje publike për mediat Oriola Pampuri në emër ...

15 artikuj të ndërlidhur »

“Më mori në intervistë”, reperi i njohur shqiptar tregon sesi u dashurua me gazetaren, pritjen e fëmijës dhe planet për ...

SOT - parë: 14 orë

Reperi i njohur shqiptar, Skerdi, ka treguar së fundmi detaje nga jeta e tij personale. Tashmë ai është i martuar me gazetaren Vesa Rama dhe presin një fëmijë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Prokurori i ri i Përgjithshëm, të hënën KLP miraton listën e kandidatëve, në seancë do jenë përfaqësues të EURALIUS ...

SOT - parë: 14 orë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e hënë, ku do të miratojë listën e kandidatëve për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 12:00.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ndahet nga bashkëshorti Rudina Dembacaj, shkak tradhtia e aktores me ish-deputetin e njohur

SOT - parë: 14 orë

Aktorja dhe moderatorja e njohur Rudina Dembacaj duket se i ka dhënë fund martesës së saj tre-vjeçare me bashkëshortin Aleks. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se aktorja e humorit prej disa muajsh ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Pse nuk ecën shpejt”, plas sherr në urbanin e Tiranës, i riu godet me mjete të forta shoferin: Ore nuk del i gjallë që ...

SOT - parë: 14 orë

Një 23-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe më pas është konfliktuar për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke ...

10 artikuj të ndërlidhur »

"Kam 424 palë syze", kush është personazhi i njohur shqiptar që ka thyer ‘rekordin’ dhe ‘i çmend’ të gjithë ...

SOT - parë: 14 orë

Ajo është padyshim ndër koreografet dhe pedagoget më të famshme në Shqipëri. Bëhet fjalë pikërisht për Riselda Sejdija, e cila prej vitesh jep mësim në “Akademinë e Arteve”.

Po i propozonte të dashurës nën ujë për martesë, ndodh ajo që nuk pritej. Rrëqeth me mesazhin: S’dole kurrë nga ajo ...

SOT - parë: 14 orë

Një burrë nga Luiziana u mbyt ndërsa i propozonte për martesë të dashurës së tij nën ujë. Steven Weber Jr. dhe Kenesha Antoine ishin me pushime në Tanzani kur ndodhi incidenti tragjik.

6 artikuj të ndërlidhur »

Drogë drejt Maqedonisë së Veriut, kapen ‘mat’ dy persona nga Elbasani, nuk do ta besoni me çfarë po e transportonin

SOT - parë: 15 orë

Policia e Elbasanit ka finalizuar operacioni “Rrajca”, ku ka vënë në pranga dy persona. Shtetasit me iniciale A. B., 47 vjeç, dhe I. B., 22 vjeç, janë kapur në flagrancë gjatë operacionit rreth orës ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Manastirliu jep lajmin e mirë: Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla

SOT - parë: 15 orë

Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje të rralla. Marrëveshja u arrit me Poliklinikën e Barit, gjatë vizitës së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Nuk kishte folur kurrë për të, Ulsi Manja zbulon vajzën që i ka rrëmbyer zemrën: I vetmi person që ma kthen mendjen! ...

SOT - parë: 15 orë

Deputeti i PS-së Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën dhe për të cilën shprehet se do të jetë i disponueshëm gjithmonë. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë/ Makina përplas keq të riun me biçikletën në Lezhë, ja gjendja e tij

SOT - parë: 15 orë

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotme në Ishull Lezhë, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një 27-vjeçar. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:30. Mësohet se një mjet ka përplasur shtetasin me ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtari dhe gazetarja e njohur shqiptare i japin fund beqarisë, kurorëzohen në martesë (Si janë njohur)

SOT - parë: 15 orë

Këngëtari i njohur Skerdi Ago është rrëfyer së fundmi për fansat nmë rubrikën "Më bëj një pyetje" në Instastory. Reperi është pyetur si është njohur me bashkëshorten e tij Vesa Ramën, e cila është ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Metodat speciale të hetimit vënë në pranga 3 vëllezërit nga Vau i Dejës, si e zbuloi aktivitetin e tyre kriminal ...

SOT - parë: 15 orë

Tre vëllezër u vunë në pranga nga Policia e Shkodrës pasi dyshohen si autore të kultivimit të kanabisit në Vaun e Dejës. Operacioni policor i koduar “Brebulla” i ndjekur me metoda speciale të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Anija shqiptare ‘Oriku’ tre misione gjatë natës, ministrja Xhaçka tregon aktin heroik: Shpëtohen 111 emigrantë brenda ...

SOT - parë: 15 orë

Anija Oriku dhe ekuipazhi i saj janë përballur me tre misione shpëtimit gjatë mbrëmjes së djeshme. Operacionet janë zhvilluar në misionin në detin Egje, ku janë shpëtuar 111 emigrantë sirianë, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Shkrimi i DW për Tahirin, reagon ish-deputeti i PD dhe hedh akuzat e rënda: Kjo është e vërteta tragjike e Lazaratit! ...

SOT - parë: 16 orë

Pas një shkrimi të Deutsche Welle për dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri, ku thuhej se ky i fundit zhduku drogën në Lazarat, por më pas u mboll në të gjithë vendin, vjen një reagim nga PD.

5 artikuj të ndërlidhur »