TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Mediat britanike zbulojnë sekretin pse dukesha Kate dhe Meghan shihen kaq afër kohët e fundit

SOT - parë: 17 orë

Kate dhe Meghan e rregulluan marrëdhënien e tyre dhe mediat e huaja bashkë me ekspertët e gjuhës së trupit thonë se kunatat s`kanë qenë kurrë kaq afër bashkë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Orinda Huta ‘refuzon’ dashurinë e adoleshencës, nuk do ta besoni kë zgjedh mes Florit dhe Elvana Gjatës

SOT - parë: 17 orë

Orinda Huta është një nga këngëtaret që rrëmbeu që në fillimet e karierrës së saj zemrat e publikut. Pavarësisht se tashmë ajo është një moderatore, Orinda mbahet mend për romancën e shumëpërfolur me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

SHBA-ja mesazh të fortë për të rinjtë shqiptarë: Ju jeni udhëheqësit e ardhshëm, ngrini zërin për...

SOT - parë: 17 orë

Ambasada Amerikane nxit nxënësit e rinj të Tiranës që të angazhohen në komunitet dhe të sjellin ndryshime pozitive kur të tjerët nuk e bëjnë. Në ceremoninë përmbyllëse të projektit SpeakUP të ...

Mëngjesi ideal për çdo person: Çfarë duhet dhe nuk duhet të hani

SOT - parë: 17 orë

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, megjithëse të ushqyerit është një çështje shumë individuale. Sipas Emma Stevenson, Profesoreshë në Shkencat e Sportit dhe Ushtrimeve thotë: “Ushqyerja ...

U ndodh e papritura futbollistëve, gjigandi botëror i makinave u kërkon yjeve të Barcelonës të kthejnë mjetet e luksit

SOT - parë: 17 orë

“Audi” u ka kërkuar yjeve të Barcelonës që të kthejnë mbrapsht mjetet luksoze që zgjodhën një vit më parë kur gjiganti gjerman u bë sponsor i skuadrës.

5 artikuj të ndërlidhur »

“13 tetori, ditë vrapi në park”, Braçe ironizon keq Ilir Metën: Ja çfarë ndodh të dielën

SOT - parë: 18 orë

Zëvendëkryeministri Erion Braçe është i sigurt në rregullsinë e zgjedhjeve të 30 qershorit, aq sa i bashkohet thirrjes së Bindjes Demokratike për të rihapur kutitë. “Pyesni KQZ pse nuk i hapën.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vëllai i tij martohet, por shikoni si duket çifti i i famshëm Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi pranë njëri-tjetrit

SOT - parë: 18 orë

Në familjen e këngëtarit Genc Prelvukaj sot festohet një moment shumë i rëndësishëm familjar, pasi vëllai i tij Orgesi finalizon lidhjen e tij të dashurisë me martesë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Bamir Topi nxjerr detaje të reja: Si e gjeta të përlotur dhe të vetmuar Berishën në zyrën e tij

SOT - parë: 18 orë

I ftuar në programin ‘Natë me Xhaxhiu’, ish-presidenti Bamir Topi ka folur mbi librin e ri të tij “Kur arsyeja errësohet nga pusheti”, të publikuar pak kohë më parë.

4 artikuj të ndërlidhur »

U rrëmbye kur ishte vetëm tre vjeç, gjendet pas 18 vitesh i riu falë teknologjisë së plakjes së fytyrës

SOT - parë: 18 orë

Një 21-vjeçar, i cili u rrëmbye kur ishte vetëm tre vjeç, u ribashkua me familjen e tij pas 18 vjetësh, pasi policia arriti ta gjente falë përdorimit të teknologjisë së plakjes së fytyrës.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ish e dashura fton princ Harry-n dhe familjen mbretërore në dasmë, mediat britanike zbulojnë a do ta pranojë ai ftesën

SOT - parë: 18 orë

Ish e dashura e Princ Harry, Ellie Goulding pritet që shumë shpejt të celebrojë dashurinë e saj me martesë. “The Sun” shkruan se këngëtarja ka ftuar në dasmën e saj, Dukeshën Kate dhe Princin William.

6 artikuj të ndërlidhur »

U ble 120 milionë euro, sulmuesit të Atletico Madrid i ndodh ajo që nuk do ta donte kurrë në ndeshjen debutuese

SOT - parë: 18 orë

Edhe pse ka vetëm 1 vit si futbollist profesionist, kjo gjë nuk e ndali Atletico Madrid-in të shpenzojë plot 120 milionë euro për të përfituar shërbimet e tij.Po flasim për sulmuesin e talentuar ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Ç’ka është kjo mor”, Bujar Qamili tregon si iu bë xheloze gruaja teksa xhironte me Luana Vjollcën

SOT - parë: 19 orë

Bujar Qamili i është rikthyer sërish temës së këngës së tij me Luana Vjollcën “Mi dhe flakë mallit ti”. Në një intervistë për “21 gradë”, Bujari tregoi se ku tregoi se si iu bë gruaja xheloze.

13 artikuj të ndërlidhur »

Mimoza Shkodra publikon fotot, fansat e 'kapin mat' dhe e kritikojnë: Si plakë dukesh

SOT - parë: 19 orë

Mimoza Shkodra është një prej këngëtareve më të njohura dhe më të përfolura në vendin tonë.Për një kohë të gjatë, ajo ishte në qendër të vëmendjes pas ndarjes nga këngëtari Seldi.

Seriali po bën xhiron e botës, aktori serb i “La Casa de Papel” falenderon në gjuhën shqipe (FOTO)

SOT - parë: 19 orë

“La Casa de Papel” është seriali më i famshëm i momentit, sezoni i tretë i të cilit nisi vetëm 1 ditë më parë dhe po bën namin nëpër botë. Të gjithë janë fiksuar me historinë e profesorit, i cili me ...

11 artikuj të ndërlidhur »

U betua të bëhej shtylla e shtëpisë pas vdekjes së të atit, rrëfehet burrnesha e vetme e Kelmendit: S’ jam penduar për ...

SOT - parë: 19 orë

Gjystina Grishaj është burrnesha e vetme në Malësinë e Kelmendit.54 vitet e jetës i ka kaluar në Lëpushë, aty ku u betua të bëhej shtylla e shtëpisë.Dikur shumë vajza bënin betimin e Burrneshës, kur ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ishte duke folur me fansat, aktori i njohur sulmohet me mjet prerës në mes të skenës

SOT - parë: 20 orë

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Hong Kong, ku një aktor është sulumuar nga një person. Bëhet fjalë për aktorin, Simon Yam, i njohur për rolin e tij në filmin "Lara Croft: Tomb Raider – The ...

9 artikuj të ndërlidhur »

A do të krijojë një parti të re Rudina Hajdari? Deputetja demokrate rrëfehet për Zërin e Amerikës

SOT - parë: 20 orë

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tha se ajo vazhdon të qëndrojë në Parlament pasi nuk mund të shkojë kundër rrymës perëndimore.

11 artikuj të ndërlidhur »

Motori përplaset me mjetin bujqësor në Korçë, ka të plagosur

SOT - parë: 20 orë

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në aksin rrugor Korçë – Pogradec.Një motor dhe një mjet bujqësor janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për rrjedhojë 2 persona janë plagosur.

6 artikuj të ndërlidhur »

A rrezikohen negociatat në tetor? Rudina Hajdari jep lajmin e mirë në intervistën për VOA

SOT - parë: 20 orë

Deputetja Rudina Hajdari, në intervistën për Zërin e Amerikës ka kritikuar edhe presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve . Ajo gjithashtu tha se hapja e negociatave në tetor është ...

11 artikuj të ndërlidhur »

A do bëjë PD-ja marrëveshje me Ramën? Kryebashkiakja demokrate tregon kushtin

SOT - parë: 20 orë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e ftuar në studion e emisionit “Kjo javë” nga tha se marrëveshje politike me Edi Ramën nuk mund të ketë.

20 artikuj të ndërlidhur »