TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Tronditëse/ I jep fund jetës duke u vetëhelmuar 41-vjeçarja nga Korça, ja kush e gjeti në momentin kritik dhe çfarë ...

SOT - parë: 8 orë

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë një sasi të madhe ilaçesh. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Pojan. Mësohet se 41-vjeçarja është gjetur në banesë nga motra e saj, e cila ...

9 artikuj të ndërlidhur »

‘Thumbon’ ashpër Artan Hoxha, nxjerr fotot dhe ka një mesazh: Për fatin tim të mirë s’isha aty si Armando-dashës!

SOT - parë: 8 orë

‘Arena Kombëtare’ ende nuk ka përfunduar, por mund të themi se është në fazat e fundit të saj. Por herë pas herë për të janë publikuar foto, për të shuar kuriozitetin e njerëzve.

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet!”, Meta del me mesazhin e fortë që në mëngjes: Duhet të jemi shumë ...

SOT - parë: 8 orë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka kujtuar sot Ditën Ndërkombëtare të Paqes me porosinë e Shenjtores, Shën Nënë Tereza: “Çfarë mund të bësh për të promovuar paqen në botë? Shko në shtëpi dhe duaje familjen ...

17 artikuj të ndërlidhur »

“Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë”, ç’pritet të ndodhë sot me Tahirin pas dënimit nga Krimet e ...

SOT - parë: 8 orë

Ndonëse pritej që dje ai të komentonte vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e shtyhu komunikimin për mediat për ditën e sotme.

517 artikuj të ndërlidhur »

Nëse keni bërë plane për fundjavën, shikoni më parë se si parashikohet të jetë moti/ Zbuloni edhe se ç’pritet të ndodhë ...

SOT - parë: 8 orë

Keni bërë plane për fundjavën dhe doni të dini se si është moti? Sipas Meteoalb fundjava do të karakterizohet nga moti i kthjellet dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Zbardhen faktet, ja si Fondi Besa ka operuar për më shumë se një vit pa licencë, dha mbi 11 mijë kredi

SOT - parë: 9 orë

Zbardhen të tjera fakte që rëndojnë pozitat e Fondit Besa. Dy ditë më parë, gazeta tregoi se si ky fond mori licencë në mënyrë mjaft të mistershme, ndërsa sot po tregojmë se si ka operuar për muaj me ...

Anila Denaj: Kemi rimbursuar 1.68 mld lekë TVSH, do rrisim konkurrencën, kemi ende sfida të shumta përpara

SOT - parë: 9 orë

Ministrja Anila Denaj u shpreh se Ministria e Financave dhe Ekonomisë do të vijojë me përkushtim përmbushjen e detyrimeve të saj sa i përket rimbursimit të TVSH-së për biznesin, çka është shumë e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori juridik i KLSH thirrje punonjësve për të bojkotuar punën, pezullohet nga detyra dhe nis procedimi disiplinor

SOT - parë: 9 orë

Drejtori i Departamentit Juridik në Kontrollin e Lartë të Shtetit, Ermal Yzeiraj është pezulluar nga detyra, pasi ka nisur tentativat për të sabotuar institucionin ku ai punon.

3 artikuj të ndërlidhur »

Zv/ministri i Brendshëm: Me ngritjen e SPAK do dobësohet ndjeshëm krimi i organizuar, ja kur do dalë në terren njësia ...

SOT - parë: 9 orë

Qeveria shqiptare është e vendosur për të luftuar me zero tolerancë krimin e organizuar, pastrimin e parave dhe terrorizmin. Së fundmi ekzekutivi shqiptar ka miratuar një plan të ri veprimi për ...

Plas debati, Doshi e Sterkaj i ankohen Ramës për deputetët e PS, kryeministri përmend Metën e Berishën dhe paralajmëron ...

SOT - parë: 9 orë

Shtohen përplasjet dhe pakënaqësitë brenda Partisë Socialiste. Gazeta e ka thënë disa herë se shumë deputetë janë të pakënaqur nga ministrat, por duket se pakënaqësi ka dhe mes deputetëve dhe ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria rikthen amnistinë për të burgosurit, ligji gati brenda shtatorit, përfituesit kryesorë të miturit dhe gratë e ...

SOT - parë: 9 orë

Qeveria shqiptare ka rikthyer ligjin e amnistisë për të burgosurit, ku përfituesit kryesorë nga miratimi i këtij ligji do të jenë të miturit dhe gratë e dhunuara.

9 artikuj të ndërlidhur »

Dosja e Izet Haxhisë drejt SPAK, gjykata pranon kalimin te Krimet e Rënda, kambana alarmi për Berishën

SOT - parë: 9 orë

Dosja e vrasjes së ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari pritet të rigjykohet nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion. Ditën e djeshme Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë u shpreh për kërkesën e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Nis puna për hapjen e kapitujve të drejtësisë, Shqipëria llogari në Bruksel për reformën dhe luftën antikorrupsion

SOT - parë: 9 orë

Ministria e Drejtësisë po përgatitet të japë llogari në Bruksel për kapitujt e drejtësisë. Teksa në tetor pritet të jepet vendimi për hapjen e negociatave, Ministria e Drejtësisë e ka përqendruar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mazhoranca plan për të izoluar Ilir Metën derisa të vuloset shkarkimi, ligj special për të kufizuar kompetencat e ...

SOT - parë: 9 orë

Mazhoranca pritet të izolojë presidentin Ilir Meta, derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë për shkarkimin final të tij. Meta ka nisur një luftë të ashpër me qeverinë, duke kthyer mbrapsht çdo lloj ...

Reforma në drejtësi, Komisioneri Publik dokumente sekrete në KPA për Besnik Muçin, sot vuloset fati i Kushtetueses

SOT - parë: 9 orë

Reforma në drejtësi po ecën me hap të shpejtë. Organet e reja të ngritura e kanë të përqendruar punën e tyre tek procesi i vetingut për gjyqtarët dhe prokurorët si edhe tek ringritja e Gjykatës ...

4 artikuj të ndërlidhur »

KPK nxjerr arsyet pse e shkarkoi nga detyra kryegjyqtaren e Shkodrës: Ka kryer ndërtim të paligjshëm në 2013

SOT - parë: 9 orë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zbardhi dje vendimin për ish-kryetaren e Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Shkodër, Valbona Seknaj. Ajo u shkarkua nga detyra për shkak të problemeve të ...

Zgjedhjet e brendshme në PS, Balla: Po zhvillohen në formën e debatit konstruktiv, të hapur për çdo qytetar

SOT - parë: 9 orë

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar dje zgjedhjet e brendshme në Partinë Socialiste, të cilat kanë nisur në disa zona dhe janë duke vijuar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët të pakënaqur me vendimin për Tahirin, ultimatum drejtësisë të dënojnë ashpër pushtetarët, dhjetra çështje në ...

SOT - parë: 9 orë

Dënimi me shërbim prove për ish- ministrin Saimir Tahiri, ka zhgënjyer ambasadën amerikane në Tiranë. Procesi ndaj Tahirit u ndoq i gjithi nga vëzhgues të ambasadës dhe në jo pak raste emri i tij u ...

517 artikuj të ndërlidhur »

Rregullorja e re, ja si u shkurtuan procedurat për shkarkimin e Metës, Kuvendi merr vendim brenda 20 ditësh nga ...

SOT - parë: 9 orë

Mazhoranca duket se i ka paraprirë shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga detyra. Në korrik të këtij viti u miratua Rregullorja e re e Kuvendit të Shqipërisë, ku një pjesë i kushtohet dhe shkarkimit ...

Dënimi i Tahirit, reagon politika: ish-ministri shpëtoi nga burgu, por u shpall fajtor për të shpëtuar Edi Ramën

SOT - parë: 9 orë

Dënimi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri me 3.4 vite burg, i cili iu konvertua në 3 vite shërbim prove është komentuar nga politika shqiptare.

517 artikuj të ndërlidhur »