TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Finalizohet operacioni “Shënjestra”/ Kapen ‘mat’ babai, djali dhe kunata, e pabesueshme çfarë u zbulua (DETAJE)

SOT - parë: 2 orë

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Shënjestra”. Operacioni ishte për goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike të forta. Në pranga ranë 3 shtetas, si dhe shpallet në kërkim një ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Grushta ndaj një personi, arrestohen dy autorët në gjendje të dehur

SOT - parë: 2 orë

Dy persona janë arrestuar në Elbasan, pasi akuzohen për plagosjen e një shtetasi. Policia thotë se "ngjarja ka ndodhur në lagjen "Dyli Haxhire", ku shtetasti S.T., 23 vjeç dhe D.P.

7 artikuj të ndërlidhur »

SKANDAL/ Dalin përgjimet e rënda për kryeparlamentarin shqiptar: 200 mijë euro i mori Veseli! Deputeti: E dua në burg ...

SOT - parë: 2 orë

Në Kosovë janë publikuar dy video në të cilat protagonistët flasin për marrëveshje të ndryshme që kanë të bëjnë me fajde. Në mesin e shumë emrave të përfolur, fajdexhinjtë përmendin edhe ...

56 artikuj të ndërlidhur »

"Po ndodh tani", Patozi nxjerr pamjet mahnitëse që në mëngjes

SOT - parë: 2 orë

Astrit Patozi duket se është zgjuar shumë herët ditën e sotme. Patozi ka publikuar në profilin e tij në Facebook dy foto të lindjes së diellit. Në dy fotot që janë shkrepur rreth orës 06:00 të ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Mos u gënjeni nga dielli i mëngjesit, zbuloni se si parashikohet të jetë moti në orët në vazhdim

SOT - parë: 2 orë

Paradite si dhe në mesditë i gjithë vendi do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-hershme; të cilat vijnë duke u shpeshtuar pas mesditës dhe do të gjenerojnë shira ...

8 artikuj të ndërlidhur »

I shpëtoi sulmit terrorist, ministri tregon tmerrin: Mezi mbijetuam...

SOT - parë: 2 orë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i ka shpëtuar paq një sulmi terrorist në një vizitë në Somali. Ky sulm ka lënë të vdekur të paktën 9 persona, ndërsa ka edhe shumë plagosur.

20 artikuj të ndërlidhur »

Ekspertët gjejnë zgjidhjen: Mbani larg sëmundjen e kancerit duke ndryshuar dietën ushqimore

SOT - parë: 2 orë

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme. Një studim i ri ka zbuluar se dieta ushqimore që ndjekim është një nga ...

"I kam kërkuar Ilir Metës të dorëhiqet", deklarata surprizë e deputetit

SOT - parë: 2 orë

Deputeti Kujtim Gjuzi kërkon dorëheqjen e presidentit Ilir Meta. Gjuzi deklaroi, ndër të tjera, se Lëvizja Socialiste për Integrim po shkon drejt falimentimit dhe Meta duhet të rikthehet në krye të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhen skandalet, Akademia e Shkencave u kushton shqiptarëve 1 mld lekë në vit, shumica e anëtarëve zero libra të ...

SOT - parë: 2 orë

Zbardhen skandalet e Akademisë së Shkencave. Ditët e fundit janë rikthyer debatet mbi këtë institucion, pasi mazhoranca ka vendosur të miratojë ligjin e ri dhe po ashtu në krye pritet të vihet ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, Fatjona Dhimitri kërkon tërheqjen e Skënder Gjinushit nga gara dhe bojkotimin e 24 ...

SOT - parë: 2 orë

Kryetarja e Komisionit të Medias, Fatjona Dhimitri, kërkoi tërheqjen e Skënder Gjinushit nga gara për kryetar të Akademisë së Shkencave. Dhimitri i ka cilësuar si të nxituara, të padobishme dhe në ...

20 artikuj të ndërlidhur »

SHBA jep alarmin: Irani dhe Rusia kanë shënjestruar Shqipërinë dhe Ballkanin, askush nuk duhet të neglizhojë kërcënimet ...

SOT - parë: 2 orë

Rreziku rus për Shqipërinë dhe Ballkanin vijon të mbetet një shqetësim serioz për Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Zyrtarë të lartë amerikanë e kanë ngritur shumë herë si shqetësim, por alarmin e dha ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Olta Xhaçka: Kërcënimi rus në Shqipëri është real, ka përpjekje për të kapur elitat politike dhe ekonomike

SOT - parë: 2 orë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka pranoi ditën e djeshme se Shqipëria është e kërcënuar nga Rusia. Gjatë Konferencën mbi Sigurinë në Ballkanin Perëndimor, ajo deklaroi se ky kërcënim është real, ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kolegji i Apelimit rrëzon sërish KPK, shkarkon nga detyra Edmond Islamajn, shpartallohet Gjykata e Lartë

SOT - parë: 2 orë

Divergjencat mes organeve të vetingut u thelluan edhe më shumë dje. Kolegji i Posaçëm i Apelimi i dha goditjen e radhës Komisionit të Pavarur të Kualifikimit pasditen e djeshme, duke prishur vendimin ...

22 artikuj të ndërlidhur »

KLP miraton rregulloren, ja shpërblimet që do të marrin prokurorët që punojnë jashtë orarit zyrtar

SOT - parë: 2 orë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar një rregullore, e cila specifikon shpërblimet e prokurorëve që punojnë jashtë orarit zyrtar. Si fillim, në rregullore sqarohet se kur quhet që një prokuror ...

Dështon riaktivizimi i protestave të studentëve, të rinjtë e PD-LSI sulmojnë me gurë MAS dhe djegin librat, reagon Besa ...

SOT - parë: 2 orë

Studentët kanë tentuar dje të kthejnë protestat e dhjetorit, por pa sukses. Prej ditësh ishte lajmëruar se të mërkurën do mbushje rruga para Ministrisë së Arsimit, mirëpo duket se gjithçka ka qenë ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Rama nis lëvizjet për pakt të dytë me Bashën, letër kreut të PD për t’u ulur në tryezë, lë jashtë fallxhoren e LSI

SOT - parë: 3 orë

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ditën e djeshme zyrtarisht kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha të ulen në tryezën e dialogut. Pas shumë deklaratave në media se është i gatshëm për ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e studentëve, Lëvizja Studentore dënon dhunimin e institucioneve dhe distancohet nga tubimi para MASR

SOT - parë: 3 orë

Lëvizja Studentore u distancua nga protesta e disa të rinjve ditën e djeshme, të cilët u grumbulluan përpara Ministrisë së Arsimit, ku thyen xhamat e godinës.

102 artikuj të ndërlidhur »

OSBE dhe Gjermania shpërthejnë në kritika ndaj PD-LSI, kërkojnë opozitë më serioze përballë qeverisë, alarm në SHQUP

SOT - parë: 3 orë

Ndërkombëtarët kanë lëshuar të tjera akuza në drejtim të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Si në çdo deklaratë të tyren, edhe ditën e djeshme OSBE dhe Gjermania kanë qenë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Lobimet për hapjen e negociatave, Holanda mbështet Shqipërinë në rrugën e integrimit, Ruçi jep detaje mbi takimin

SOT - parë: 3 orë

Pas vendimit të Parlamentit holandez, i cili votoi në 16 prill rikthimin e vizave për Shqipërinë, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i shoqëruar nga Taulant Balla dhe Rudina Hajdari kanë zhvilluar në ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk ulem në tryezë, largimi jot është domosdoshmëri, përballje në çdo qendër votimi në 30 ...

SOT - parë: 3 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ditën e djeshme, pas letrës publike të kryeministrit Edi Rama drejtuar tij. Rama e ftoi dje Bashën publikisht që të ulen në dialog pa kushte.

70 artikuj të ndërlidhur »