TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

S’ka më bojkot/ Fakulteti i Ekonomikut nis mësimin, 80 % e studentëve ulen në auditorë

SOT - parë: 20 orë

Edhe ditën e sotme disa fakultete do të vazhdojnë bojkotin e mësimit, ku bashkë me to i janë bashkuar edhe disa pedagogë. Por situata tek Fakulteti i Ekonomikut është krejt ndryshe.

89 artikuj të ndërlidhur »

Punë në Gjermani? Ekspertja gjermane tregon kushtet që duhet të dini

SOT - parë: 20 orë

Punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi i fundit/ Gjykata dënon për shpifje Lulzim Bashën (Masa e dhënë)

SOT - parë: 20 orë

Gjykata e Tiranës ka dënuar sot për shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha, pas padisë që bëri Balla. ...

36 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Tmerr dhe panik në Ulzë, përfshihet nga flakët një pallat (Dyshimet e para)

SOT - parë: 21 orë

Një pallat në Ulzë është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ndodhi pak çaste më parë. Mësohet se vatra e zjarrit ka rënë në katin e tretë të pallatit, në të cilin jetonin inxhinierë turq, që punojnë në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtari shqiptar bën rrëfimin tronditës: Si më akuzuan si bashkëpunëtor të CIA-s dhe me quajtën spiun!

SOT - parë: 21 orë

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Frederik Ndoci ka folur për zhgënjimet më të mëdha gjatë karrierës në Shqipëri dhe përndjekjet gjatë regjimit të komunizmit.

5 artikuj të ndërlidhur »

Propozoi në krye të KLSH këshilltarin e tij, ish ministri i LSI ironizon Metën: Paska marrë vulën e Presidencës me vete

SOT - parë: 21 orë

Pas lajmit se presidenti Meta ka propozuar ish-kreun e SHISH, Bahri Shaqirin për të marrë drejtimin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, ka reaguar ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

57 artikuj të ndërlidhur »

Greva e pedagogëve, Berisha ngre shqetësimin e madh dhe ka një thirrje për profesorët

SOT - parë: 21 orë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas grevës 1 ditore të pedagogëve të fakultetit të Histori-Filologji. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha e cilëson vendimin e pedagogëve dinjitoz.

2 artikuj të ndërlidhur »

Lufta për kreun e KLSH/ Meta propozoi Bahri Shaqirin, vjen reagimi i menjëhershëm i mazhorancës

SOT - parë: 21 orë

Pas refuzimit nga mazhoranca të Vitore Tushës, Presidenti Ilir Meta propozoi Bahri Shaqirin në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH). Bahri Shaqiri më herët ka mbajtur postin e kreut të SHISH ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Sandë Lleshaj firmos një tjetër lëvizje të rëndësishme në polici/ Ikën Anila Trimi, kush emërohet kreu i ri i SHÇBA-s?

SOT - parë: 21 orë

Emërohet drejtuesi i ri i Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave në Ministrinë e Brendshme. Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Fituan gjyqin ndaj Arta Markut, KLP merr vendimin për dy prokurorët e “Shullazit”

SOT - parë: 21 orë

Prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Olsian Çela do të kthehen në detyrën e tyre të mëparshme si prokurorë pranë Krimeve të Rënda. Vendim është marrë sot në mbledhjen e KLP, që ka vendosur që të kthehej ...

27 artikuj të ndërlidhur »

"Situata është emergjente"/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, njihuni me vendimet dhe ...

SOT - parë: 21 orë

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, kjo ishte e treta që prej konstituimit. Në rendin e ditës janë disa propjektvendime si miratimi i strukturës së KLP dhe propozimi i ...

27 artikuj të ndërlidhur »

“Asnjë alibi nuk e shpëton dot”, pedagogia e njohur tregon kërcënimet që po marrin dhe hedh akuzat e forta

SOT - parë: 22 orë

Pedagogia dhe deputetja e Partisë Demokratike, Valentina Duka ka reaguar lidhur me grevën e pedagogëve të Histori-Filologjisë, duke u shprehur se është skandaloze për një vend demokratik të ...

89 artikuj të ndërlidhur »

Viktimat e 21 Janarit/ Qytetari i bën pyetjen provokuese, reagimi i Ramës i surprizon të gjithë

SOT - parë: 22 orë

Sot 8 vite nga 21 janari i kobshëm që i mori jetën 4 protestuesve. Si çdo vit kryeministrin Rama ka bërë homazhe për 4 të vrarët e 21 janarit në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

59 artikuj të ndërlidhur »

(Video) Rama po kryente homazhet, qytetari thyen heshtjen/ Shikoni incidentin në Bulevard, ndërhyn menjëherë policia

SOT - parë: 22 orë

Ndërsa Kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janari 2011, deputetë e përfaqësues të PS kryenin homazhe dhe vendosnin kurora në Bulevard, një qytetar ka thyer heshtjen.

59 artikuj të ndërlidhur »

Pedagogët e Filologjisë në grevë, aktivisti i njohur në mbështetje të tyre: Sot, dita për të thyer prangat, shumë pranë ...

SOT - parë: 22 orë

E paralajmëruar që ditën e premte, pas vendimit të marrë në asamble, ditën e sotme pedagogët e Fakultetit të Filologjisë kanë nisur një grevë. Ata kërkojnë bashkë me studentët që të plotësohen 8+ ...

89 artikuj të ndërlidhur »

Përsëritet historia/ Me lule në dorë, Rama shfaqet përkrahë familjarëve të 4 të vrarëve të 21 janarit (FOTO)

SOT - parë: 22 orë

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga familjarët e të vrarëve në 21 janar ka zhvilluar sot homazhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku mbetën 4 viktima.

59 artikuj të ndërlidhur »

Arta Marku merr shuplakën e fortë nga KLP: Pa pëlqimin e tyre, asnjë prokuror nuk...

SOT - parë: 22 orë

Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë janë shqyrtuar vendimet e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku lidhur me transferimin e dy prokurorëve të Krimeve të Rënda, Besim ...

27 artikuj të ndërlidhur »

“Kush e dha urdhrin për të qëlluar?”, flasin familjarët e Ziver Veizit: Ja kush do vendosi drejtësi për gjakun e djalit ...

SOT - parë: 22 orë

Tashmë kanë kaluar 8 vite nga 21 Janari i vitit 2011 kur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u vranë katër protestues, ndërkohë për familjarët ende nuk është vendosur në vend drejtësia.

59 artikuj të ndërlidhur »

“Pedagogët dhe studentët nuk janë debila!”/Fuga: Unë sot jam në grevë. Arsyeja e fortë pse refuzoj të bëj mësim

SOT - parë: 22 orë

Me anë të një postimi në Facebook, pedagogu Artan Fuga shprehet se është pjesë e grevës së pedagogëve të fakultetit të Histori-Filologjisë, për të kundërshtuar ligjin për arsimin e lartë.

89 artikuj të ndërlidhur »

Meta kap KLSH-në?/ Propozon këshilltarin e tij. Kush është Bahri Shaqiri, ish-kreu i SHISH (Njihuni me CV e tij)

SOT - parë: 22 orë

Ndërkohë që kreut të KLSH-së Bujar Leskaj i ka mbaruar mandati, Presidenti i Republikës me Dekretin nr. 11063, datë 19.01.2019, ka vendosur t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë që z.

57 artikuj të ndërlidhur »