TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

"Kishte pas një ushtri kreditorësh ", mediat holandeze raportojnë vdekjen e presidentit të vetëshpallur të ...

SOT - I sapo botuar

Mediat holandeze kanë raportuar lajmin e vdekjes së Festim Latos, presidentit të vetëshpallur të Çamërisë. Në artikullin e publikuar nga media holandeze thuhet se pas Latos ishin vënë pas një numër ...

41 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, 5 të tjerë të plagosur

SOT - parë: 16 min

Një 9-vjeçar ka humbur jetën si paspjë e një aksidenti rrugorë në tropojë. Siç njofton policia, ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Bajram- Curri - Sopot, në vendin e quajtur Cerrnicë, janë përplasur ...

7 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Shpërthen tek Juventus pa filluar sezoni, shikoni si reagoi Ronaldo ndaj trajnerit në momentin e zëvendësimit

SOT - parë: 26 min

Juventusi nisi sot zyrtarisht epokën e re nën drejtimin e trajnerit Maurizio Sarri. Për fatin e tyre të keq, jo gjithçka shkoi si duhet pasi ata u mundën 3-2 nga Tottenhami në miqësore.

29 artikuj të ndërlidhur »

Bora Zemani dhe Donald Veshaj 'kapen mat' bashkë nga fansat, ky është detaji që shuan çdo dyshim

SOT - parë: 36 min

Prej disa kohësh prezantuesja Bora Zemani dhe aktori i humorit Donald Veshaj po përflitet se janë në një marrëdhënie së bashku.Në fillim këto ishin vetëm aludime, por Bora dhe Donaldi janë parë mjaft ...

2 artikuj të ndërlidhur »

A do jetë Adriatik Llalla, 'peshku' i parë në rrjetën e SPAK? Kreu i KLP-së bën paralajmërimin ...

SOT - parë: 46 min

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi ka deklaruar se në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit SPAK-u do të jetë gati për të nisur punën me dosjet e nxehta.

16 artikuj të ndërlidhur »

Helmimi nga ushqimet në temperaturat e larta, mjekët apel të fortë qytetarëve: Kini kujdes me...

SOT - parë: 56 min

Sezoni veror dhe fluksi i njerëzve i përqendruar në zonat turistike shoqërohet me raste të intoksikimit dhe gastroenteriteve për shkak të mos respektimit të kushteve të higjienës si dhe konsumit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Takime me ambasadorë, tensione e diskutime”, ish-deputeti i PD zbulon ç’ndodhi më 21 korrik: S’është ngritur ...

SOT - parë: 1 orë

Ish-deputeti i PD Bylykbashi me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se edhe pse kanë kaluar 3 vjet nga miratimi në parlament i Reformës në Drejtësi, ende nuk ka asnjë fryt nga ajo që u vendos në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Kam një plan”/ Artan Fuga del jashtë parashikimeve, lëshon thirrjen e fortë: Kush ka sedër dhe dinjitet le të më ...

SOT - parë: 1 orë

Akademiku Artan Fuga vijon që të kundërshtojë ligjin e ri të Akademisë së Shkencave që u miratua ditën e enjte të Kuvendin e Shqipërisë. Fuga u bën thirrje të gjithë profesorëve që të mos heshtin, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

A duhet të rrimë me kripën e detit pas plazhit? Dermatologët ju tregojnë sa dhe si duhet të veproni pasi dilni nga uji

SOT - parë: 1 orë

Gjatë sezonit veror, plazhi është vendi më i frekuentuar dhe i preferuari i të gjithëve, për shkak të vapës dhe temperaturave të larta. Por, asnjëherë nuk jemi të sigurtë për cilësinë e ujit duke ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Rama nuk ndalet, vepron me ‘dorë të fortë’ në momentin më 'të nxehtë': Zero tolerancë!

SOT - parë: 2 orë

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar këtë mesditë me një tjetër mesazh bizneseve në vend. Rama ka publikuar disa foto nga aksioni kundër informalitetit, teksa shihen se janë bllokuar hotele dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

U ndanë para dasmës, kush ishte femra që hyri mes Stresit dhe Kejsit?

SOT - parë: 2 orë

Ndarja e reperit Stresi nga bashkëshortja Keisi ka qenë një nga lajmet më të komentuara ditët e fundit në media. Dyshja nuk e ndiqte më njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe Keisi kishte fshirë të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

“Aman mos e zgjo se e ka zënë gjumi”, Ilda Bejleri ‘thumbon’ ashpër Mustafa Nanon

SOT - parë: 2 orë

Ilda Bejleri është një ndër moderatoret sportive më të komentuara të ekranit. Ajo është po ashtu shumë aktive në rrjetet sociale. Së fundmi moderatorja ka vendosur t'u kthejë përgjigje pyetjeve të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

OBSH letër urgjente qeverisë shqiptare, shpreh vlerësimin e lartë: Ju mbështesim fortë!

SOT - parë: 2 orë

OBSH përgëzon Qeverinë Shqiptare për hapat e ndërmarrë për ndalimin e duhanpirjes dhe mbrojtjen e shëndetit nga të gjitha llojet e produkteve të duhanit.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Gati për të thyer një tjetër rekord”, Ermal Mamaqi paralajmëron surprizën e madhe

SOT - parë: 2 orë

Pas suksesit të filmit 'Dy gisht mjaltë', moderatori dhe aktori Ermal Mamaqi tregoi se nuk do ndalet me kaq. Ditën e sotme ai ka paralajmëruar se surpriza e radhës po vjen.

12 artikuj të ndërlidhur »

Plas keq sherri/ “Shkoja në punë mes plumbave”, Olti Curri kap ‘gafën’ e Alketa Vejsiut dhe e bën për ‘një lek’ (FOTO)

SOT - parë: 3 orë

Alketa Vejsiu ka kujtuar sot kohën kur shkonte me biçikletë në punë, në një prej viteve më të vështira që kanë kaluar shqiptarët, 1997-n. Moderatorja e njohur ka publikuar një video me biçikletë në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Putin dërgon përfaqësuesin e tij për të takuar Vuçiçin, i sjell mesazhin urgjent për Kosovën (Çfarë po paralajmërojnë?)

SOT - parë: 3 orë

Ambasadori i ri i Rusisë në Serbi, Aleksander Botsan-Kharchenko, nesër do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, të cilit do t’i dorëzojë një mesazh të presidentit rus Vladimir Putin, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Dha dorëheqjen dy ditë më parë, Ramush Haradinaj shfaqet sërish dhe i befason të gjithë

SOT - parë: 3 orë

Ndonëse Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, ai ka vijuar ditën e sotme detyrën. Haradinaj mori pjesë në Akademinë Përkujtimore për atdhetarin Shejh Myhedin Shehu, një aktivitet ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Rama dha ultimatum dhe paralajmëroi ndëshkime të forta, ministrja Denaj del në terren dhe nis inspektimet (Çfarë po ...

SOT - parë: 3 orë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, në kuadër të zbatimit të Planit Operacional në luftën kundër Informalitetit, inspektoi sot disa subjekte në zonën e Lungomares, në Vlorë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kjo nuk pritej/ Zyrtarisht një tjetër largim i befasishëm nga klubi kryeqytetas (FOTO)

SOT - parë: 3 orë

Erald Kolgega nuk është më pjesë e Dinamos. Lajmi është bërë publik nga klubi i kryeqytetit, me anë të një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social Facebook.

"Bllokmenët i hanin kokën njëri-tjetrit", ish-deputeti i PD tregon ç’ndodhte në ish-Bllok: Një mekanizëm ...

SOT - parë: 3 orë

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se po lexon se “Blloku” ishte një vend ku bllokmenët e dikurshme i “hanin” kokën njëri-tjetrit.

2 artikuj të ndërlidhur »