TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Dalin detaje të reja nga vrasja e Jurgen Kurtit, kamerat nxjerrin zbuluar njërin nga autorët

SOT - I sapo botuar

Gazetari Ermal Vija thotë se policia ka identifikuar një nga autorët e dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti. “Policia ka shpallur në kërkim një person, por ende nuk dihet as identiteti as ...

127 artikuj të ndërlidhur »

E papritur/ Surprizon aktorja e njohur shqiptare, i jep fund beqarisë në Amerikë (FOTO)

SOT - I sapo botuar

Ajo është nja ndër aktoret shqiptare më të dashura dhe është bërë e njohur për të gjithë nga seriali shumë i ndjekur “O sa Mirë”. Bëhet fjalë për aktoren Ema Uka, e cila i ka surprizuar të gjithë me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kanabis dhe heroinë, arrestohen 4 trafikantë në Tiranë/ Ja çfarë bënë për të fshehur gjurmët

SOT - parë: 16 min

Katër persona janë vënë në pranga në kuadër të operacionit policor të koduar “Qelqi”. Policia bën me dije se gjatë operacionit u goditën dy raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në kryeqytet dhe ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Nuk kanë fund skandalet e ALUIZNI-t, janë legalizuar objekte mbi normën e sipërfaqes dhe me mungesë të theksuar ...

SOT - parë: 16 min

ALUIZNI është kthyer në një institucion ku dominojnë shkeljet dhe abuzimet. Gazeta prej ditësh po tregon fakte dhe të dhëna se si shkelet ligji në zyrat e drejtuara nga Artan Lame.

2 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria nis diskutimin me shoqatat për ligjin e ri: Trajtim financiar suplementar për minatorët e naftëtarët, ...

SOT - parë: 16 min

Qeveria dhe mazhoranca qeverisëse ka nisur diskutimet me shoqatat për hartimin e një ligji të ri për naftëtarët, minatorët dhe metalurgët. Ministrja e Energjisë, Belinda Balluku, kreu i grupit të PS, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

I shëndetshëm, por ky ushqim po na shkakton pagjumësi!

SOT - parë: 16 min

Kur flitet për mënyrën sesi dieta ushqimore ndikon në gjumin e mirë, disa nga faktet që dimë të gjithë janë shmangia e kafeinës disa orë para orarit të fjetjes dhe e sheqerit apo e alkoolit.

Arben Ahmetaj shpërthen në akuza ndaj Autoritetit të Konkurrencës: Merrni masa për të ulur çmimet e fluturimeve, ...

SOT - parë: 26 min

Çmimet skandaloze të fluturimeve në Shqipëri kanë shkaktuar debate të forta dje në Komisionin parlamentar të Ekonomisë. E ftuar ishte Juliana Latifi, kryetare e Autoritetit të Konkurrencës për të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Lleshaj inspektim në Portin e Durrësit: Kush punon aty të matet mirë, nuk duhet lënë asnjë hapësirë për trafik

SOT - parë: 26 min

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka qenë dje në Durrës, ku ka zhvilluar një takim me strukturat dhe agjencitë që operojnë në portin më të madh në vend, me gati 40% të ardhurave doganore.

33 artikuj të ndërlidhur »

Rreziku nga shkrirja alarmon PD-LSI, nisin sulmet ndaj OSBE, Borchardt akuza se po krijojnë precedent të rrezikshëm për ...

SOT - parë: 26 min

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë filluar ta kuptojnë se djegia e mandateve mund të jetë fatale për to. Përveç humbjes së mandateve, Basha dhe Kryemadhi po humbasin nga dita ...

31 artikuj të ndërlidhur »

OSBE nis punën për zgjedhjet vendore pavarësisht bojkotit ë PD-LSI, mision faktmbledhës në Tiranë

SOT - parë: 26 min

OSBE është e vendosur për të asistuar dhe mbështetur Shqipërinë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, pavarësisht paralajmërimeve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim se do t’i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Përshpejtohen procedurat e SPAK, Prokuroria Speciale nis punë sapo të kalojnë vetingun emrat e parë, SHBA kërkon hetime ...

SOT - parë: 36 min

Struktura e Posaçme Antikorrupsion duket se do të jetë gati më parë seç pritej. Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur dje që të mos pritet procesi i vetingut për të 27 kandidatët, duke shmangur ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Hapet rruga për ndëshkimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, 6 kandidatë për ILD, mes tyre Lefterie Luzi

SOT - parë: 36 min

Ngërçi i krijuar me ngritjen e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë duket se u zgjidh. ILD është organi që merret me hetimin dhe inspektimin e punës së gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe kur vërehen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

KLP hap garën për Prokurorin e Përgjithshëm, ja cilat janë kriteret që do të merren parasysh dhe kandidatët që kanë ...

SOT - parë: 36 min

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm është zyrtarisht e hapur. Dje Këshilli i Lartë i Prokurorisë u mblodh për të shpallur të hapur thirrjen për aplikime për postin e kryeprokurorit, ndërsa bashkë me ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Pasuria, figura dhe profesionalizmi “fundosin” kryegjyqtarin e Përmetit, ja problemet e konstatuara nga KPK për Pashk ...

SOT - parë: 36 min

Kryetari i Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci rrezikon t’iu bashkohet kryegjyqtarëve të tjerë të shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Gjaci doli dje në seancë dëgjimore në KPK, ndërsa ...

3 artikuj të ndërlidhur »

‘’Mund ta bësh diku tjetër atë gjë’’, aktorja lë nam në mes të plazhit me veprimin e saj (Foto)

SOT - parë: 36 min

Modelja dhe aktorja amerikane Charlotte McKinney është bërë kryefjala e mediave rozë së fundmi, kurse fotot e saj janë bërë virale në rrjet. Kjo ka ndodhur, pasi ajo kishte veshur bikini, të cilat ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Fatos Klosi: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit në gjyqin e Izet Haxhisë, ja pse Berisha është më i ...

SOT - parë: 46 min

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, Fatos Klosi shprehet i gatshëm për të dhënë dëshminë e tij për ngjarjen në fjalë.

28 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria kopsit dosjen e lobimeve të PD, zbardh lidhjet me rusët dhe thërret Bashën të japë sqarime, mungesa e ...

SOT - parë: 46 min

Lëkunden pozitat e kreut demokrat Lulzim Basha. Skandali me lobimet në SHBA gjatë vitit 2017 mund t’i kushtojë shtrenjtë liderit të opozitës, pasi prokuroria ka siguruar prova shumë të forta për këtë ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Arta Marku u “shkul veshin” prokurorëve: Keni rënë të gjithë në apati, do vijë koha që do mbani përgjegjësi për çdo ...

SOT - parë: 46 min

Kryeprokurorja, Arta Marku, ka lëshuar dje kritika të forta ndaj prokurorëve. Duke folur në analizën e punës së Prokurorisë së Vlorës, shefja e organit të akuzës u shpreh e pakënaqur me mënyrën se si ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Metës dhe Kryemadhit iu ikën partia nga duart, edhe dy kandidatë të tjerë pranojnë të futen në Parlament, KQZ ...

SOT - parë: 46 min

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se ka marrë tatëpjetën. Djegia e mandateve duket se iu kthye në “bumerang” Monika Kryemadhit, pasi dje dy emra të tjerë kanë pranuar të marrin mandatin e ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Çudit Monika Kryemadhi: Opozita dogji mandatet për të qarë hallet e qytetarëve, LSI nuk lufton për karrige

SOT - parë: 46 min

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika, Kryemadhi ka zhvilluar dje një takim me qytetarët e Shkodrës, ku u shpreh se ndërsa debati politik është i fokusuar te mungesa e Gjykatës ...

17 artikuj të ndërlidhur »