TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipmedia

Arkitektët kanë bërë një gabim trashanik me stadiumin kombëtar në Tiranë – FOTO

Shqipmedia - parë: 5 orë

Mbrëmjen e djeshme, stadiumi i ri Kombëtar hapi dyert për herë të parë, aty ku u zhvillua ndeshja mes Vllaznisë dhe Apolonisë për femra. Të dyja skuadrat, zhvilluan një takim mjaft të bukur dhe me ...

Takohen Sela dhe Kasami

Shqipmedia - parë: 6 orë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare që duhet të mbahen me 12 prill të vitit 2020 kanë vënë në lëvizje partitë opozitare shqiptare. Siç mëson TV21 këtë pasdite larg mediave, në Shkup janë takuar kreu ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Letërnjoftimet, Zaev i përgjigjet Lëvizjes BESA: Për grafën etnike presim tenderin

Shqipmedia - parë: 8 orë

Kryeministri Zoran Zaev thyen heshtjen ndaj kërkesave të Lëvizjes Besa për vendosjen e grafës etnike në letërnjoftime. Për dallim nga një ditë më parë kur pohoi se çdo gjë do të realizohet në afat ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Për vetëm 1 vit, Granit Xhaka i humb 10 milionë euro

Shqipmedia - parë: 19 orë

Granit Xhaka po kalon momentet më të këqija në karrierën e tij si futbollist. Xhaka bëri gjeste të turpshme ndaj tifozëve të tij, e humbi respektin e klubit, shiritin e kapitenit dhe vendin në ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Pite, mish, ëmbëlsira për Zaevin dhe qeverinë e tij mbrëmë në Tetovë – FOTO

Shqipmedia - parë: 19 orë

Kështu u prit mbrëmë në komunën e Tetovës qeveria e Zoran Zaevit nga nikoqirja Teuta Arifi. Zaev në fjalën e tij falemnderoi kryetaren e Tetovës për organizimin perfekt të seancës qeveritare.

Teuta Arifi e bëri që Zaevi të udhëheq mbledhjen e qeverisë me flamur shqiptar – FOTO

Shqipmedia - parë: 19 orë

SEANCA E 165-të E QEVERISË SË RMV NË KOMUNËN E TETOVËS Të nderuar qytetarë, I nderuar kryeministër i Republikës së Maqedonisë së Veriut z. Zoran Zaev, Të nderuar përfaqësues të mediave, Kjo është një ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka godet përsëri, nuk i bashkohet kombëtares në grumbullim

Shqipmedia - parë: 20 orë

Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai ëhst ëbërë protagonist në një mënyrë ...

19 artikuj të ndërlidhur »

UEFA e hapi “semaforin”, por fusha e Arenës Kombëtare nuk është gati!

Shqipmedia - parë: 20 orë

U mendua se do të ishte gjëja e parë që do t’i përgjigjej pozitivisht apelit. Një stadium ka fushën si gjënë e tij kryesore, dhe tek Arena Kombëtare kjo gjë kryesore ka shkaktuar alarmin më të madh.

Fero flet më në fund për ndarjen nga Arbenita dhe tregon se faji i kujt ishte!

Shqipmedia - parë: 20 orë

E teksa po shijonin lidhjen dhe jetesën në Gjermani, Fero dhe Arbenita i dhanë fund lidhjes së tyre e cila po aq vrull sa mori në media në një kohë të shkurtër aq edhe shumë vrull mori edhe ndarja ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Tensione të larta në prag të takimit Trump-Erdogan

Shqipmedia - parë: 21 orë

Këtë javë, Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan viziton Uashingtonin, ku do të takohet me Presidentin amerikan Donald Trump. Takimi shihet si mundësi për të përmirësuar raportet që u tensionuan nga ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Ditmir Bushati ministër i Jashtëm në qeverinë e Albin Kurtit?!

Shqipmedia - parë: 21 orë

Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përmendet edhe ish-kryediplomati Ditmir Bushati.

11 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija i merr Avramovskin, Vardarit?

Shqipmedia - 12.11.2019

Daniel Avramovski mendohet të jetë ‘bomba’ e madhe e merkatos së dimrit në futbollin elitar në vendin tonë! Mësohet se Shkëndija planifikon të ‘godasë’ Vardarin edhe një herë në merkato, me plane të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

A duhet të bashkohet opozita shqiptare? Ja si përgjigjen qytetarët (VIDEO)

Shqipmedia - 12.11.2019

Përçarja e faktorit politik shqiptarë në Maqedoninë e Veriut në shumë parti, ka shkaktuar reagimet të shumta jo vetëm tek analistët, por edhe te qytetarët.

Kush do ta zëvendësojë Vedat Muriqin te Kosova?

Shqipmedia - 12.11.2019

FFK përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Muriqi do të mungojë në ndeshjet e fundit, kundër Çekisë dhe Anglisë. “Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të jetë në gjendje të luajë ...

94 artikuj të ndërlidhur »

UT e përmbylli me sukses projektin IFCHEESE të financuar nga Bashkimi Evropian

Shqipmedia - 12.11.2019

Universiteti i Tetovës, përkatësisht Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit, së bashku me dy universitete nga Republika e Turqisë, respektivisht Universitetin e Ardahanit dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Pas Totenhemit edhe 4 klube gjigande evropiane e duan Muriqin

Shqipmedia - 12.11.2019

Vedat Muriqi po shëndrrohet në një prej emrave më të përcjellur në futbollin evropian. Sulmuesi shtatlartë i Kombëtares së Kosovës dhe Fenerbahce po del të jetë shumë i fortë për Super Ligën turke, ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Inspektorët shqiptarë dënohen nga MPB-ja vetëm pse ndaluan gazetaren maqedonase!

Shqipmedia - 12.11.2019

Sipas informatave që posedon Pa Censurë dy inspektorë të sektorit antid rogë në Gostivar, u është shqiptuar dë*nim nga kontrolli i brendshëm vetëm pse kanë ndaluar për kontroll gazetaren maqedonase! ...