TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipmedia

Ky është mbishkrimi rrënqethës i “Plisave” në “Loro Boriçi” (Foto)

Shqipmedia - parë: 24 orë

Ndërsa Shqipëria po humb thellë në “Loro Boriçiq”, 4-0 nga Skocia, të pranishëm si gjithmonë në përkrahje janë tifozët nga Prishtina “Plisat”. “Plisat” në këtë ndeshje e kanë shpalosur edhe një ...

Arrestime të mëdha sonte në Tetovë

Shqipmedia - 18.11.2018

Sonte Policia e Tetovës ka zhvilluar aksion në kafeteritë ku frekuentojnë rinia tetovare dhe ka arrestuar plot djem të ri të cilët për momentin mbahen në ambientet e policisë, njofton jozyrtarisht ...

Revolucioni kapitalist i radhës

Shqipmedia - 17.11.2018

Fuqia e tregut fshihet pas shumë sëmundjeve ekonomike. Ka ardhur koha për të rikthyer konkurrencën The Economist Kapitalizmi ka pësuar një seri goditjesh të fuqishme ndaj reputacionit të tij gjatë ...

Kukësi jo vetëm me aeroport… FSHF, 2.5 mln euro për stadium të ri

Shqipmedia - 17.11.2018

Federata Shqiptare e Futbollit ka dhuruar 2.5 milionë euro për ndërtimin e stadiumit të ri të Kukësit. Në një bashkëpunim me qeverinë shqiptare, ku të dyja palët do të jenë kontribuuese gati 50 me ...

Panuçi e kërkoi deri në Argjentinë, ja profili i mbrojtësit të djathtë

Shqipmedia - 17.11.2018

Kush është Tomas Guidara, mbrojtësi që Panuçi kërkon ta pajisë me pashaportë shqiptare.? Emri i tij i plotë është Tomas Ezekuel Guidara. Ka lindur në 13 mars 1996 në Argjentinë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari i infiltruar: Ju tregoj se si funksionon mafia shqiptare!

Shqipmedia - 17.11.2018

Gazetari spanjoll David Beriain ka paralajmëruar disa dokumentarë që do të zbulojnë sekrete tronditëse të botës së krimit në të gjithë planetin dhe në njërin prej tyre do të tregojë edhe për mafian ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Regjistrimi i popullsisë ngjall reagime në Maqedoni

Shqipmedia - 17.11.2018

Të gjitha partitë politike shqiptare kanë kundërshtuar propozimin e Entit Shtetëror të Statistikave në Maqedoni, që gjatë regjistrimit të popullsisë të fshihet paragrafi rreth përkatësisë etnike dhe ...

11 artikuj të ndërlidhur »

New York Times publikon VIDEO mbi vrasjen e Khashoggit

Shqipmedia - 17.11.2018

Gazeta amerikane New York Times publikoi një video në faqen e saj të internetit, e cila përmban detaje mbi vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggy, raporton Anadolu Agency (AA).

50 artikuj të ndërlidhur »

Pajisjet teknologjike mund të jenë të dëmshme për shëndetin e fëmijëve

Shqipmedia - 17.11.2018

Përdorimi i internetit dhe teknologjisë në kohët moderne gjenë një përhapje të gjerë në gjithë botën. Pajisjet e reja të teknologjisë, janë joshëse për të gjithë, përfshirë edhe fëmijët dhe të rinjtë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Dyshohet se ky milioner shqiptar ndihmoi arratisjen e Gruevskit!?

Shqipmedia - 17.11.2018

Opinionisti nga Shqipëria, Kastriot Myftaraj, i pyetur nga Infomagazin se si u bë i mundur kalimi i ish-kryeministrit nga Maqedonia Nikolla Gruevski nëpër Shqipëri, Myftaraj thotë se se biznesmeni ...

127 artikuj të ndërlidhur »

Del video e katër vajzave tetovare me përmbajtje erotike +18

Shqipmedia - 17.11.2018

FOTO ILUSTRIM NGA GOOGLE Brenda dy ditëve me shpejtësi të madhe, kanë filluar që të shpërndahen videoklipe me përmbajtje të rënda pornografike, të katër vajzave nga Tetova.