TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipmedia

Ja cili ka qenë biznesmeni që është shantazhuar nga Boki 13, ka kërkuar tetë milion euro

Shqipmedia - parë: 2 orë

Ky është biznesmeni që është shantazhuar nga Boki 13 në emër të Katica Janevës, biznesmeni i njohur nga Shkupi Jordan (Orce) Kamçev ka qenë shënjestër e shantazhit nga ana e Bojan Jovanovskit i ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Macron po ‘godet’ shqiptarët për Serbinë

Shqipmedia - parë: 2 orë

Vendimi i presidentit të Francës Emmanuel Macron të vizitojë vetëm Serbinë, por jo edhe vendet fqinje, më së shumti ka goditur shqiptarët, edhe pse ata janë të përmbajtur ta thonë publikisht, ...

125 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet 22-vjeçari nga Tetova, akuzohet për pedofili

Shqipmedia - parë: 2 orë

Pesëmbëdhjetë vjeçarja nga Tetova, dje më 14 korrik, rreth orës 00 e 15 minuta, së bashku me prindërit e saj, në Sektorin për Punë të Brendshme Tetovë, ka denoncuar se më datë 11 korrik të këtij ...

“Bomba” të reja të El Chekës për tenderë, biseda mes vëllait të Ahmetit dhe Xhaferit (VIDEO)

Shqipmedia - parë: 3 orë

Sheqerim Ahmeti – El Cheka ka publikuar përgjime të reja ku dëgjohen biseda mes Fekri Ahmetit, vëllait të Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit. > Në njërin prej tyre siç thuhet bëhet fjalë për tenderë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

ASH mbështet protestat e El Çekës

Shqipmedia - parë: 3 orë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka thënë se organet e partisë do të vendosin nëse do të përkrahin protestat që i organizon vëllai i El Çekës.

Alpinistja e rekordeve/ Vajza nga Kosova që pushton çdo lartësi – VIDEO

Shqipmedia - parë: 8 orë

Mrikë Malësorja nga Peja pritet të bëhet femra më e re që do t’i ngjisë shtatë majat e maleve më të larta të shtatë kontinenteve, të njohura si seven summits.

EVN e mbështeti fushatën për mbrojtje nga zjarret

Shqipmedia - parë: 8 orë

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim gëzoi mbështetjen e EVN për realizim të fushatës për mbrojtje nga zjarret. Qëllimi është i përbashkët: mbrojtja e vendbanimeve, pyjeve dhe burimeve natyrore gjatë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Kim Mehmeti: Le të merret vesh se çfarë plehu politik janë drejtuesit e BDI-së!

Shqipmedia - parë: 9 orë

Shkrimtari ynë i njohur Kim Mehmeti, në faqen e tij të FB edhe njëherë i ka komentuar bisedat e përgjuara telefonike që qarkullojnë nëpër rrjetet sociale dhe ku dëgjohen duke biseduar drejtuesit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Zgjedhjet e parakohshme, në tetor të vitit 2020

Shqipmedia - parë: 9 orë

Për të shkuar të gjithë si fitues do të mund të kemi zgjedhje të parakohshme në tetor të vitit 2020, dy muaj më herët nga ato të rregullta, tha kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Katica Janeva jep dorëheqje të parevokueshme, ja motivet

Shqipmedia - parë: 9 orë

Shefja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva ka dorëzuar dorëheqje nga posti i saj në PSP, shkruan gazeta KOHA. Në letrën publike ajo shprehet se nuk do të lejoj që emri i saj të shfrytëzohet ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Nga mesnata rriten çmimet e benzinës dhe naftës

Shqipmedia - parë: 9 orë

Shkup – Çmimet e dreivateve të naftës dhe benzinës nga mesnata do të shtrenjtohen, me çka çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të rriten për 1,50 denarë për litër, në marëdhënie me ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Inva Mula i jep fund edhe historisë 11-vjeçare me Ethem Ramadanin

Shqipmedia - parë: 19 orë

Pas 11 vitesh histori dashurie me biznesmenin nga Kosova, Ethem Ramadani, sopranoja e njohur Inva Mula duket se i ka dhënë fund edhe historisë së dytë të rëndësishme të jetës së saj.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ksamili ‘braktiset ‘ nga turistët në kulmin e sezonit

Shqipmedia - parë: 19 orë

Ndërkohë që jemi në mesin e muajit korrik, që përkon gjithashtu edhe me kulmin e sezonit turistik, Ksamili është krejtësisht i boshatisur. Fshati i vogël bregdetar në jug të Shqipërisë nuk është ...

Man. United arrin marrëveshjen me mbrojtësin më të shtrenjtë në botë

Shqipmedia - parë: 19 orë

Në Angli janë të sigurt, Manchester United ka rënë dakord me Leicester për të blerë Harry Maguire, duke paguar për anglezin 80 milionë paundë, ose 89 milionë euro, për ta bërë kështu atë mbrojtësin ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Erjona Sulejmani kapet mat me Blerim Xhemajlin – FOTO

Shqipmedia - parë: 19 orë

Ish-bashkëshortja e futbollistit shqiptar Blerim Xhemajli, Erjona Sulejmani është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të ekranit. Bëri shumë bujë në media ndarja e saj nga ish-bashkëshorti, por ...

Strugë, helmohen 10 persona në një dasmë

Shqipmedia - parë: 19 orë

Mysafirë të cilët mbrëmë kanë qenë në një dasmë në një restorant në rajonin e Strugës kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Arsyeja, jozyrtarisht, ka qenë torta e cila është blerë e më pas është sjellë në ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Koalicioni i përçarë, opozita e bindur se zgjedhje do të ketë në vjeshtë

Shqipmedia - parë: 19 orë

Në dyvjetorin e formimit të qeverisë së udhëhequr nga Ramush Haradinaj, partitë opozitare do të tentojnë që përmes mocionit ta rrëzojnë atë dhe ta dërgojnë vendin në zgjedhje të parakohshme.

16 artikuj të ndërlidhur »

KUSHTI I BDI-së: Bezhovska në Financa, Besimi guvernator!

Shqipmedia - parë: 19 orë

Kryeministri Zoran Zaev mund të emërojë ministër të ri të Financave vetëm Anita Angelovska Bezhovska, guvernatoren e Bankës Popullore të Maqedonisë së Veriut, ndërsa në vend të saj të emërohet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Takim liderash/Zaev parashtron tre temat, Mickoski kërkon vetëm zgjedhje të parakohshme

Shqipmedia - parë: 19 orë

VMRO-DPMNE-ja është e gatshme të pranojë takim liderësh vetëm në rast se në të diskutohet për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Qëndrimi i fundit i partisë më të madhe opozitare dallon prej atij ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Gashi: Do të shqyrtojmë pjesëmarrjen e mëtejshme në qeveri

Shqipmedia - parë: 19 orë

Për skandalet dhe aferat që përfshinë qeverinë kohëve të fundit duhet të ketë përgjegjësi individuale thekson kreu i Alternativës Afrim Gashi. Në një intervistë për Alsat, Gashi pranon se qeveria ...

7 artikuj të ndërlidhur »