TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Kosovë, përfundon numërimi i votave me postë

RTSH - 17.10.2019

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar publikimi i rezultateve të votimit përmes postës. 13 241 është numri i fletëvotimeve të vlefshme nga votimi përmes postës.

51 artikuj të ndërlidhur »

Krerët e vendeve të BE-së nisin samitin në Bruksel

RTSH - 17.10.2019

Përpjekjet e Britanisë për të qëndruar apo për t’u larguar nga Bashkimi Evropian me 28 anëtarë, operacioni turk në veri të Sirisë dhe zgjerimi i bllokut evropian, pritet të jenë temat kryesore në ...

302 artikuj të ndërlidhur »

Gara presidenciale në SHBA, debat i katërt mes kandidatëve demokratë

RTSH - 17.10.2019

Dymbëdhjetë kandidatë demokratë për zgjedhjet presidenciale 2020, u përballën me njëri-tjetrin, në debatin e radhës televiziv ndërkohë që demokratët në kongres kanë nisur një hetim për procedurën e ...

77 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarët Amerikanë në Ankara për të bindur Erdogan

RTSH - 17.10.2019

Administrata amerikane ka dërguar zyrtarët më të lartë të saj në Turqi, për të bindur Ankaranë që të ndalë sulmet në veri të Sirisë, në një kohë kur edhe trupat ruse po përpiqen të plotësojnë vakumin ...

97 artikuj të ndërlidhur »