TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Integrimi, Fajon reagon: “Është kaq turp! Emmanuel Macron, zgjohu”

RTSH - 17.10.2019

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Liberalizmin e Vizave, Tanja Fajon, një nga mbështetëset më të forta të Shqipërisë në proceset e integrimit, ka reaguar me një mesazh të ashpër ndaj presidentit ...

220 artikuj të ndërlidhur »

Elbasan, zanati si mundësi e sigurtë punësimi

RTSH - 17.10.2019

Afro 1 400 të rinj dhe punëkërkues i janë drejtuar këtë vit Qendrës së Formimit Profesional në Elbasan, ku 420 prej tyre tashmë janë certifikuar. 40 kurse të ndryshme, ku veç atyre tradicionaleve, ...

Negociatat, Rama takon Hahn: Shqipëria ka realizuar reformat e kërkuara

RTSH - 17.10.2019

Gjatë qëndrimit në Bruksel Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn, i cili në fjalën e tij theksoi se nëse nuk hapen negociatat kjo ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja bullgare: Çelja e negociatave i shërben jo vetëm zhvillimit të vendeve por edhe stabilitetit të Rajonit

RTSH - 17.10.2019

Ndërkohë ministrja e Jashtme e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva ka vlerësuar që çelja e negociatave i shërben jo vetëm zhvillimit të vendeve por edhe stabilitetit të Rajonit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Projekti i “Unazës së Re”, prishen banesat në Shkozë

RTSH - 17.10.2019

Forca të shumta policie kanë rrethuar perimetrin e banesave që do të shemben nga IKMT në Shkozë. E para që u shemb këtë mëngjes ishte shtëpia i katëshe e Hysni Kalisë.

18 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthen Çalja: Nuk po më japin atë që më takon!

RTSH - 17.10.2019

Shtanga shqiptare nuk gjen paqe. Skandaleve dhe zhurmës së viteve të fundit vazhdojnë t’u qëndrojnë si çekan mbi kokë edhe problemet e mëdha financiare, të paktën sipas pretendimeve që kanë ...

Messi: CR7? unë flas vetëm në fushën e lojës…

RTSH - 17.10.2019

Nuk do të gjejë asnjëherë paqe Lionel Messi nga pyetjet persekutuese që lidhen ekskluzivisht me rivalitetin mes tij dhe Cristiano Ronaldos. Ylli argjentinas, pasi është nderuar me Këpucën e Artë për ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat, Balla: I kemi përmbushur detyrat

RTSH - 17.10.2019

Kreu i grupit kuvendor socialist Taulant Balla ka mbajtur sërish qëndrimin se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kërkesat ndaj saj për të bërë të mundur çeljen e negociatave.

14 artikuj të ndërlidhur »

Java VIII, Partizani viziton Shkodrën, Tirana dhe Kukësi nuk kanë alternativë veç fitores

RTSH - 17.10.2019

Futbolli superior rikthehet pas pushimit të imponuar nga takimet e kombëtares për eleminatoret në grupet e Euro 2020. 10 skuadrat e këtij sezoni kanë treguar se diferencat mes tyre janë shumë të ...

Vasili : Skandali me 110 milonë euro borxh i sigurimeve shoqërore

RTSH - 17.10.2019

Opozita shqiptare ka denoncuar atë ajo e konsideron skandal të dimensioneve shumë kritike lidhur me sigurimet shoqërore të punonjësve. Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili tha të enjten se shteti ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kërkoi favore seksuale, dënohet me burg gjyqtari

RTSH - 17.10.2019

Një gjyqtar i akuzuar se kishte kërkuar favore seksuale në këmbim të një vendimi, është dënuar të enjten me 6 vjet dhe 4 muaj heqje lirie. Gjykata për Krime të Rënda e ka dhënë këtë vendim për ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Integrimi, Rama në Bruksel pritet nga Mogherini

RTSH - 17.10.2019

Në Bruksel autoritetet më të lara shqiptare po ndjekin hap pas hapi zhvillimet me të fundit lidhur me çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kadastra shumë shpejt zgjidhje për shtëpitë e palegalizuara

RTSH - 17.10.2019

“Shumë shpejt do të ketë një zgjidhje për të gjithë ata banorë që nuk i janë legalizuar shtëpitë pasi sipas ligjit në fuqi janë ndërtuar në zona buzë rruge”, kështu u shpreh kreu i Agjensisë ...

Kostelancik : ShBA do të vazhdojë të inkurajojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të ndjekin reformat

RTSH - 17.10.2019

“Pavarësisht nga vendimi që Këshilli Evropian do të marrë, ShBA do të vazhdojë të inkurajojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të ndjekin reformat.” Deklarata është bërë nga zyrtari i DASH, David ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Hapja e negociatave, Merkel: Shanset nuk janë shumë të mira!

RTSH - 17.10.2019

Mosmarrëveshjet në BE për çeljen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut ishtë temë e rëndësishme në samitin dyditor të Bashkimit Europian që filloi të enjten në Bruksel.

220 artikuj të ndërlidhur »

Bruksel, Kryeministri Rama takon Komisionerin Johanes Hahn

RTSH - 17.10.2019

Kryeministri Rama, i cili ndodhet ne Bruksel u takua sot me Komisionerin për Zgjerimin Johanes Hahn. “Bruksel – Me Komisionerin Hahn për të rejat e fundit, në prag të vendimmarrjes së Këshillit ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Itali-SHBA diskutojnë tarifat, Matarella: Të gjejmë mirëkuptim, jo reciprocitet

RTSH - 17.10.2019

Shtetet e Bashkuara pritet të aplikojnë të premten deri 7,5 miliardë dollarë tarifa mbi importet e një sërë produkteve evropiane. I pranishëm në Shtëpinë e Bardhë mbrëmjen e së mërkurës, presidenti ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Një ballkon, një flamur! Nisma e Bashkisë së Tiranës në prag të festave kombëtare

RTSH - 17.10.2019

Teksa jemi në prag të 75-vjetorit të Çlirimit, Bashkia e Tiranës u bën thirrje banorëve të kryeqytetit që të bëhen pjesë e këtyre ditëve festive dhe të vendosin në ballkonet e shtëpive flamujt kuq e ...

Ismail Kadare fiton çmimin ndërkombëtar “Neustadt” për Letërsi

RTSH - 17.10.2019

“World Literature Today”, revista prestigjioze e Universitetit të Oklahomas për letërsinë dhe kulturën ndërkombëtare, njoftoi mbrëmjen e djeshme se Ismail Kadare është laureati i 26-të fitues i ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Katalonja pushtohet nga protestat

RTSH - 17.10.2019

Në ditën e tretë të protestave, demonstruesit pro-pavarësisë katalane u përleshën me policinë në qendër të Barcelonës. Demonstratat u ndezën gjatë burgosjes së të hënës të nëntë liderëve.

12 artikuj të ndërlidhur »