TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Trump, letër udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un

RTSH - 23.06.2019

“Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, mori një letër personale nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, dhe tha se do ta shikojë me kujdes përpmbajtjen e saj” njofton agjencia shtetërore e ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Pelegrinazhi çam në Varrezat e Kllogjerit, Konispol

RTSH - 23.06.2019

77 vjeçarja Zaide Mazreku, është shqiptarja nga çamëria, e cila ishte në Kllogjer për të përkujtuar njerëzit e saj të zemrës që humbën jetën nga genocidi që bënë fashistët grekë me në krye Napolon ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet grupi legjendar britanik i rrokut, Rolling Stones

RTSH - 23.06.2019

Grupi legjendar britanik i rrokut, Rolling Stones, nisi në Chicago turneun e tij të shtyrë në Amerikën e Veriut, e kjo vetëm disa muaj pasi Mick Jagger iu nënshtrua një ndërhyrjeje në zemër.

Presidenti Trump, sanksione të reja ndaj Iranit

RTSH - 23.06.2019

Mediat në Shtetet e Bashkuara, raportojnë se SHBA-ja ka nisur një sulm kibernetik ndaj sistemeve kompjuterike të ushtrisë iraniane më 20 qershor, vetëm disa orë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan .

58 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet lokale në Stamboll, Kryetari i Opozitës i rikthehet fushatës

RTSH - 23.06.2019

Këtë të dielë votohet sërish në Stamboll për zgjedhjet lokale, pasi autoritetet shmangën një fitore të opozitës që i dha fund 15 viteve të kontrollit nga Partia AKP e Presidentit Erdogan.

95 artikuj të ndërlidhur »