TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Basha: Në 6 vjet, asnjë investim i huaj në Shqipëri

RTSH - 18.08.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërndarë sot një videomesazh me anë të të cilit deklaron se të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit.

26 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Në shtator nis puna për vijën bregdetare në Sarandë

RTSH - 18.08.2019

Qyteti bregdetar i Sarandës do të ketë së shpejti një shëtitore të re, një projekt me vlerë 10 milionë dollarë. Kryeministri ka dhënë lajmin e mirë se në shtator do të nisë puna për Lungomaren në ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Kinë, zhvillohet sfida e notit, të gjithë me komerdare

RTSH - 18.08.2019

Një numër i madh kinezësh kanë marrë pjesë në sfidën ndërkombëtare notit për vitin 2019. Me qindra notarë janë dyndur në det me komerdare dhe janë bërë pjesë e sfidës, në qytetin Lianyun-Gang, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Indi – Pakistan, shkëmbim zjarri në Kashmir

RTSH - 18.08.2019

India dhe Pakistani shkëmbyen të shtunën goditje intensive ndërkufitare në Kashmir, njoftoi qeveria indiane, ku tensioni është shumë i lartë pas vendimit të marrë nga Nju Delhi për t’i hequr statusin ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Me Lamborghini të vjedhur në Gjermani, pranga 38-vjeçarit nga Elbasani

RTSH - 18.08.2019

Policia e Tiranës ka arrestuar një 38-vjeçar,i dyshuar si trafikues i mjeteve motorike, si dhe ka sekuestruar një mjet tip “Lamborgini Huracan”, me vlerë rreth 250 000 euro.

13 artikuj të ndërlidhur »

Kapen 55 kg drogë në një kamion në portin e Durrësit, një në pranga

RTSH - 18.08.2019

Policia Kufitare e Durrësit parandalon dhe godet një rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike, duke sekuestruar 55.5 kilogramë cannabis Sativa.

21 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshojnë ligjet fiskale për faturën elektronike

RTSH - 18.08.2019

Fatura elektronike do më zëvendësojë sistemin e sotëm të deklarimit që realizohet nëpërmjet kasave fiskale. Sipas autoriteteve të fiskut, kasat që printojnë kuponin tatimor, nuk do të mund të ...