TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Universiteti “Eqerem Çabej”, 260 regjistrime nga 700 vende

RTSH - 12.10.2019

Nga 700 kuotat e planifikuara për këtë vit për programet bachelor në fund të raundit të dytë te regjistrimeve në Universitetin “Eqerem Çabej” të Gjirokastrës rezultojnë të jenë regjistruar rreth 260 ...

Bushi kolaudon ekipin për takimin me Kosovën

RTSH - 12.10.2019

Në përgatitje për ndeshjet që kanë, respektivisht me Kosovën dhe Poloninë, Kombëtarja Shpresa dhe ajo U-19 kanë zhvilluar një miqësore në Durrës. Nuk ka patur shumë rëndësi rezultati për skuadrën e ...

Tajfuni “Hagibis“ godet Japoninë, një i vdekur

RTSH - 12.10.2019

Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të vendit. Raportohet se një person ka humbur jetën si pasojë e tajfunit dhe pesë të ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Sulmet turke në Siri, rritet numri i viktimave

RTSH - 12.10.2019

Ndërsa Turqia rrit ofesivën ushtarake në Siri në zonat e kontrolluara nga kurdët, janë shtuar edhe viktimat nga përplasje ushtarake. Të paktën 11 civilë dhe dhjetëra luftëtarë të tjerë kurdë apo edhe ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria nderon albanologët kinezë

RTSH - 12.10.2019

Albanologët e shquar kinezë Zheng Enbo dhe Wang Hongqi u nderuan nga presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me titullin e lartë “Naim Frashëri” gjatë një ceremonie në mjediset e Presidencës, në Tiranë.

7 artikuj të ndërlidhur »

“Fun Run” në Tiranë

RTSH - 12.10.2019

Ndërsa po bëhen përgatitjet e fundit për Maratonën e Tiranës, e cila mbahet të dielën e 13 tetorit, sot në rrugët e kryeqytetit u zhvillua gara e të rinjve, apo siç njihet gara Fun Run.

35 artikuj të ndërlidhur »

Protestat tek “Unaza e Re” ndalohen 6 persona

RTSH - 12.10.2019

Policia ka njoftuar se ka arrestuar 6 persona, pas protestës të banorëve tek “Unaza e Re” mbrëmjen e së premtes. Arrestimi i tyre është bërë pasi ata kanë bllokuar rrugën kryesore në këtë zonë.

55 artikuj të ndërlidhur »