TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Federer kalon Nadal në ATP. Në Wimbledon, renditja përcaktohet nga fitoret në turnetë në fushat me bar

RTSH - parë: 19 orë

“Wimbledon” ka një sistem të veçantë për të përcaktuar çiftet, pra tenistët që duhet të ndeshen me njëri-tjetrin. E sipas tij, Rafael Nadal mund të përballet me Novak Xhokoviç në gjysmëfinale.

10 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehen reshjet e shiut

RTSH - parë: 20 orë

Nga e enjtja edhe vendi ynë do të preket nga i nxehti saharian. Java ka nisur me mot të paqëndrueshëm dhe reshje shiu. Sinoptikanët parashikojnë edhe në ditët në vijim rënie të temperaturave.

42 artikuj të ndërlidhur »

Kualifikohet Argjentina dhe Kolumbia. Të dyja në çerekfinale të Kupës së Amerikës

RTSH - parë: 20 orë

Unë nisa të vrapoj vetëm në moshën 95-vjeçare… Unë jam 97 tani dhe sapo ka filluar të kuptoj sesa shumë gjëra nuk i di. Ky është Çarls Eugster, në Botërorin e Atletikës për Veteranët në Francë, në ...

Pompeo: SHBA e gatshme për të rinisur bisedimet me Korenë e Veriut

RTSH - parë: 21 orë

Shtetet e Bashkuara janë të përgatitura për të rinisur bisedimet me Korenë Veriore pothuajse menjëherë pasi Peniani të japë shenja se dëshiron të diskutojë denuklearizimin, ka thënë Sekretari ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Mundja zhvillon Kupën e Shqipërisë për të rritur, Frrokaj dhe Kryeziu, sportistët, më të mirë

RTSH - parë: 21 orë

Në fundjavë është zhvilluar në kryeqytet, në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, Kupa e Shqipërisë në Mundje për Të Rritur, një veprimtari që sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të ...

Irani: Plani i SHBA-së për paqe në Lindje të Mesme “i turpshëm”

RTSH - parë: 21 orë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Abbas Mousavi, ka thënë se plani i Shteteve të Bashkuara për paqe në Lindjen e Mesme, që pritet të prezantohet në një konferencë ndërkombëtare në Bahrein ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni i Ligjeve diskuton kërkesën për shkarkimin e Metës

RTSH - parë: 21 orë

Komisioni i ligjeve diskuton kërkesën që të majtët kanë bërë për shkarkimin e Metës. Ky i fundit duhet të paraqitej në orën 10 në komisionin e ligjeve për dëgjesë.

25 artikuj të ndërlidhur »

Shpërndante drogë në Drimadhas, arrestohet

RTSH - parë: 21 orë

Një i ri nga Tirana është arrestuar nga Policia e Vlorës për shpërndarje të lëndëve narkotike stimuluese. Sipas Policisë së Vlorës, gjatë operacionit të koduar “Drimadhas” u ndalua 22-vjeçari S.K.

11 artikuj të ndërlidhur »

Botërori i Futbollit të Femrave, Franca mposht Brazilin 2-1, është çerekfinalstja e katërt

RTSH - parë: 22 orë

Ishte cilësuar, për një kapriçio të fatit, si një nga përballjet që fare mirë mund të kishte qenë edhe vetëm finalja e Kampionatit Botëror të Futbollit për Femra, por përfaqësuesja e vendit ...

Mbyllet edhe grupi B, Gjermania shkon në gjysmëfinale

RTSH - parë: 22 orë

Pas grupit A, të shtunën edhe grupi B i fazës së ndeshjeve në grupe të Kampionatit Evropian të Futbollit për Nën-21-vjeçarët, që po sillet për sportdashësit drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht nga Rrjeti ...

Erdogan pranon zyrtarisht humbjen e Stambollit, uron Imamoglu

RTSH - parë: 22 orë

Partia turke në pushtet, Partia për Drejtësi dhe Zhvillim ka humbur zgjedhjet lokale në Stamboll. Kandidati i partisë kryesore opozitare, Ekrem Imamoglu fitoi 54 për qind të votave.

95 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshime në qeverinë e Zaevit

RTSH - parë: 22 orë

Kryeministri i Maqedonisë se Veriut Zoran Zaev do të ketë rol të dyfishtë në Qeveri pasi do të jetë edhe ministër i Financave. Këtë vendim e ka marrë pasi në planin e tij qëndron se këtë vit fokusi ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Çeki, protestat për dorëheqjen e Kryeministrit

RTSH - parë: 22 orë

Njё pikё e re kulmore e protestave nё Pragё: Disa qindra mijёra vetё tё dielёn morёn pjesё nё protestёn kundёr kryeministrit Andrej Babis dhe qeverisё sё tij.

6 artikuj të ndërlidhur »

Grupi A ul siparin, Spanja e para, Italia pret matematikën

RTSH - 23.06.2019

Grupi A i fazës së ndeshjeve në grupe të Kampionatit Evropian të Futbollit për nën-21-vjeçarët, që po sillet për sportdashësit drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht nga Rrjeti i Radio-Televizionit ...

Muzeu i Akropolit, zonë e re gërmimesh

RTSH - 23.06.2019

Muzeu i Akropolit në Greqi hapi një zonë gërmimesh të ndodhur poshtë strukturës së tij moderne, duke i lejuar për të parën herë vizitorët që të shëtisnin në një lagje të lashtë athinase, e cila ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tempertatura përvëluese në Europë, një valë e rrezikshme të nxehti

RTSH - 23.06.2019

Një valë e rrezikshme të nxehti, siç e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, dukë i shtyrë temperaturat në mbi 38 gradë celsius, sidomos nga e mërkura dhe e enjtja.

42 artikuj të ndërlidhur »

Përmet, protesta e Opozitës kundër Ramës

RTSH - 23.06.2019

Ndërsa Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në një tubim elektoral në qytetin e Përmetit për zgjedhjet e 30 qershorit, anëtarë dhe simpatizantë të opozitës së bashkuar kanë organizuar një protestë.

35 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata e Kukësit cakton masat e sigurisë për 4 protestuesit e arrestuar

RTSH - 23.06.2019

Katër kuksianët e arrestuar për largimin e materialeve zgjedhore nga KZAZ-ja 11, në shkollën “Havzi Nela” në Kukës, do të qendrojnë me masë sigurie arrest në shtëpi.

49 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë, tranzicioni në Forcat e Sigurisë së Kosovës

RTSH - 23.06.2019

Forcat e Sigurisë së Kosovës, kanë vazhduar me pranimin e pjesëtarëve të rinj (rekrutëve), të cilët pritet t’i plotësojnë kapacitetet e kësaj Force, që ndodhet në procesin e transformimit në Ushtri ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Jashtëm Serb Daçiç, për Samitin e Parisit

RTSH - 23.06.2019

Nisma e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit Francez Emanuel Macron, për një takim në Paris në përpjekje për të zhbllokuar dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë, ka dështuar.

29 artikuj të ndërlidhur »