TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Haradinaj: Serbia duhet të jetë dy herë falenderuese ndaj NATO-s

RTSH - parë: 11 orë

Shteti serb duhet të jetë falënderues ndaj forcave të NATOS-s, të cilat 20 vjet më parë kanë ndërhyrë në Kosovë, për të parandaluar genocidin serb. Kështu thotë Kryeministri i Kosovës, Ramush ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj: Më 30 qershor të gjithë në zgjedhje, nuk do preket asnjë fije floku

RTSH - parë: 11 orë

Pas vendimit të gjykatës që ka rikonfirmuar zgjedhjet me 30 qershor, kandidati i koalicionit të majtë Erion Veliaj ka siguruar qytetarët se dita e votimit do të jetë një feste dhe se askujt nuk do ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pompeo në Arabinë Saudite kërkon “Koalicion global kundër Iranit”

RTSH - parë: 11 orë

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, arriti në Arabinë Saudite, në kuadër të një turneu në Gjirin Persik. Pompeo, i cili do të qëndrojë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe, tha se synon ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Trump thirrje vendeve importuese të naftës; “Kujdes anijet!”

RTSH - parë: 11 orë

Presidenti Amerikan, Donald Trump i bëri sot thirrje shteteve importuese të naftës për të mbrojtur anijet e tyre, pas një serie incidentesh në vendet e Gjirit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Formula 1, tri mësimet e nxjerra nga Çmimi i Madh i Francës

RTSH - parë: 14 orë

Ljuis Hemiltoni e dominoi plotësisht Çmimin e Madh të Francës, pavarsisht se shoku i tij i skuadrës tek “Mercedes”-i, Valteri Botas, u përpoq, më kot, ta ndiqte në fazën e fillimit.

Ministri Çuçi takim me blegtorët e zonës në Nivicë: Të zgjerojmë tufat për eksportin e qingjave dhe deleve!

RTSH - parë: 14 orë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Ai zhvilloi një bashkëbisedim me blegtorë të zonës përreth, për të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Jashtëm Turk, në lidhje me qëndrimin e SHBA-ve mbi sistemet e mbrojtjes raketore Ruse

RTSH - parë: 14 orë

Ministri i Jashtëm Turk, Mevlut Çavushollu, u shpreh këtë të hënë se vendi i tij ka blerë sisteme të mbrojtjes raketore nga Rusia dhe po diskuton dorëzimin e tyre, pavarësisht sanksioneve amerikane.

9 artikuj të ndërlidhur »

Europa League, Teuta e Durrësit vijon përforcimet, blerja me e re është Darko Nikaç, sulmues malazez

RTSH - parë: 14 orë

Teuta është një nga 4 skuadrat e Shqipërisë që ka fituar të drejtën e pjesëmarrjes në veprimtaritë kontinentale të klubeve sezonin e ardhshëm. Shorti i turit të parë eliminator të Ligës së Evropës i ...

Autoritetet venezueliane arrestojnë 6 zyrtarë të ushtrisë dhe policisë, pas rebelimit të dështuar ndaj presidentit, ...

RTSH - parë: 15 orë

Aktivistë të të drejtave të njeriut në Venezuelë kanë bërë të ditur se gjashtë zyrtare të ushtrisë dhe policise venezueliane janë arrestuar disa javë pas rebelimit të dështuar ndaj presidentit ...

Veliaj: “Shtojmë numrin e çerdheve dhe kopshteve në mandatin e dytë; rrisim standardin e ushqimit për fëmijët”

RTSH - parë: 15 orë

Një tjetër risi që do të zbatohet në mandatit të dytë të kryebashkiakut Veliaj, për të shtuar çerdhet dhe kopshtet e reja në Tiranë, është “detyrimi” i të gjithë atyre që duan të zhvillojnë një pronë ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Intesifikohen hetimet mbi dosjen “339”

RTSH - parë: 16 orë

Përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “BILD” dhe tensionimi i situatës politike në vend, duket se kanë vënë në lëvizje dy prokurorët e Krimeve të Rënda që kanë në dorë dosjen 339.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Jashtëm italian apel Ramës e Bashës: Siguri dhe korrektësi për zgjedhjet e 30 qershorit

RTSH - parë: 16 orë

Ndërkohë në arenën ndërkombëtare është shfaqur sinjali i parë për negocim me fokus mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor. Ka qenë Ministri i Jashtëm italian, Enzo Moavero Milanesi, që njoftoi pak pas ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Llullaku: Më kërkon Partizani dhe Kukësi

RTSH - parë: 16 orë

E ka mbyllur tanimë edhe zyrtarisht aventurën e tij njëvjeçare në Rumani me Astra Gjiurgjiun, dhe kaq ka mjaftuar që edhe emri i Azdren Llullakut të përfshihet në listën e futbollistëve që po bluhen ...

Basha takon aleatët pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, Shehi: Nuk e njohim vendimin

RTSH - parë: 16 orë

Demokratët nuk e njohin vendimin e Kolegjit Zgjedhore, si vendim politik ,i marrë nën ndikimin e Kryeministrit. Dashamir Shehi tha pas takimit që Kryedemokrati Basha zhvilloi me aleatët, se ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Soreca apelon pas takimit me Dvoran: Gjykata Kushtetuese, sa më shpejt funksionale

RTSH - parë: 16 orë

Ambasadori i Bashkimit evropian në Tiranë ka bërë thirrje për plotësimin sa më të shpejtë të vendeve vakante në Gjykatën kushtetuese. Pas një takimi me kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Kosovës miraton raportin për dëbimin e shtetasve turq

RTSH - parë: 17 orë

Me 59 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenime, Kuvendi i Kosovës miratoi këtë të hënë raportin përfundimtar të Komisionit Parlamentar Hetimor në lidhje me deportimin për në Turqi në 29 mars të 2018-ës të ...

62 artikuj të ndërlidhur »

Shkarkimi i Metës, Ligjet votojnë të mërkurën ngritjen e komisionit hetimor

RTSH - parë: 17 orë

Komisioni i Ligjeve do të votojë të mërkurën për ngritjen e një komisioni hetimor, në vijim të procedurave të nisura për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

25 artikuj të ndërlidhur »

Plazhet pa roje bregdetare në Vlorë drejt mbylljes

RTSH - parë: 18 orë

Përgjatë vijës bregdetare të Vlorës, nga Zverneci deri në Orikum janë 200 plazhe, të administruara apo dhënë në administrim por edhe shumë plazhe publike.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kolegji Zgjedhor rrëzon Presidentin: Partitë duhet të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit

RTSH - parë: 18 orë

Kolegji Zgjedhor i Apelit rrëzoi kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar dhe e detyroi të marrë pjesë ne zgjedhjet e 30 Qershorit. Megjithëse jo në mënyrë të drejtpërdrejtë Kolegji rrezon aktin e ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Rama kërkon garantimin e standarteve në zgjedhjet e 30 qershorit

RTSH - parë: 18 orë

Kreu i Partisë Socialiste dhe Kryeministri Edi Rama, nga mbledhja e kryesisë kërkoi që socialistët të angazhohen dhe të marrin masa për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në 30 qershor.

241 artikuj të ndërlidhur »