TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Prangoset “Banda e Londrës”, arrestohen 12 shqiptarë, furnizonin kryeqytetin britanik me drogë

RTSH - parë: 4 orë

Gazeta “My London” ka publikuar ditën e sotme një artikull, rreth bandës kriminale, ku 12 pjesëtarët e saj ishin shqiptarë, të cilët trafikonin kokainë në Londër.

12 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet opinioni i ONM-së: Gabim shkarkimi i prokurores Antoneta Sevdari!

RTSH - parë: 5 orë

Shkarkimi i Prokurores, Antoneta Sevdari, e cila ishte edhe anëtare e KLP, shkaktoi mjaft debate. Sevdari u zgjodh anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, pasi kaloi fazën e vettingut, por u ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Malsi e Madhe, kreu i PD, Basha: 3 arsyet pse shqiptarët braktisën Edi Ramën në 30 Qershor!

RTSH - parë: 5 orë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me strukturat e PD në Malësi të Madhe, ku dha disa mesazhe lidhur me situatën politike në vend. Basha vijoi akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, duke ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Nis faza e dytë e Lungomares, kryebashkiaku Leli dhe arkitekti britanik prezantojnë detajet

RTSH - parë: 6 orë

Lungomare do të vijojë në vjeshtë fazën dytë të punimeve që përfshin zonën e Ujit të Ftohtë deri në afërsi të tunelit të Vlorës në një gjatësi prej 1.3 kilometra.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkia e Tiranës, përkujdesje ndaj hapësirave të gjelbra

RTSH - parë: 6 orë

Bashkia e Tiranës vazhdon punën me përkujdesje të veçantë ndaj hapësirave të gjelbra. Punonjës së gjelbërimit në kryeqytet, mëngjesin e së dielën kanë nisur krasitjen dhe modelimin e hapësirave të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit, gjykatat japin vendimet për krerët e rinj të bashkive

RTSH - parë: 6 orë

Gjykata ka dhënë vendimin për marrjen e mandateve të krerëve të disa Bashkive, që dolën fitues pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Vendimi për marrjen e mandatit është dhënë për bashkitë Kolonjë, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Vrau shokun e tij për një borxh prej 40 mijë eurosh, lihet në burg Artan Koçeku

RTSH - parë: 6 orë

Artan Koçeku, njeriu që ekzekutoi me 10 plumba Angjelin Shkambin në dhjetor 2017, është lënë në burg nga Gjykata e Shkodrës. Trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtarja Izabela Radovani, dha ditën e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

PD akuza ndaj KQZ-së: Po thellon falsifikimin dhe shkeljen e ligjit!

RTSH - parë: 6 orë

Partia Demokratike vijon akuzat, lidhur me zëvendësimin e fletëve të votimit në Vaun e Dejës. Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, tha para mediave se vendimi i KQZ për fletët e reja të ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatja për Presidente e KE-së, Von der Leyen: Jam e përkushtuar për fillimin e negociatave me Shqipërinë!

RTSH - parë: 7 orë

Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, deklaroi se mbetej e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian ...

8 artikuj të ndërlidhur »

PD, Çlirim Gjata: Presidentin po e hetojnë kriminelët në Parlament!

RTSH - parë: 7 orë

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, në një deklaratë për mediat deklaroi se anëtarët kryesorë të Komisionit Hetimor për Presidentin e Republikës Ilir Meta, janë të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu, komisioneri publik kërkoi shkarkimin e prokurorit Gentian Osmani, vendimi me 24 korrik

RTSH - parë: 7 orë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit mbyll shqyrtimin gjyqësor për prokurorin e Krimeve të Rënda, njëherazi edhe anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gentian Osmani.

4 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedia në Holtë, bashkia e Gramsh falenderon zjarrfikësit: Vunë jetën në rrezik për të shpëtuar 3 fëmijë dhe 1 ...

RTSH - parë: 7 orë

Bashkia e Gramshit ka falenderuar publikisht shërbimin zjarrfikës, lidhur me gadishmërinë e treguar gjatë orëve të vështira të përjetuara ditën e djeshme në kanionin e Holtës, ku humbi jetën një ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Takimi Cakaj- Borrell: Spanja mbështet Shqipërinë në sfidën drejt BE-së!

RTSH - parë: 8 orë

Në kuadër të punimeve të takimit joformal të Ministrave të Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse të OSBE-së, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ministrin ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shkeljet e dyshuara kushtetuese të Presidentit Meta, Kuvendi vendos të marrë një opinion edhe nga “Komisioni i ...

RTSH - parë: 8 orë

Me 9 vota pro, Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, miratoi kërkesën e anëtares së komisionit Klotilda Bushka, për marrjen e një opinioni nga Komisioni Venecias, për ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Spitali Universitar i Traumës: Nga shpërthimi i bomblës u plagosën 5 persona, ja gjendja e tyre

RTSH - parë: 8 orë

Drejtoria e Spitalit Universitar të Traumës ka dhënë pak minuta më parë një informacion, lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e sotme në zonën e ish-Bllokut, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole u ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kryebashkiaku i Cërrikut Andis Salla merr zyrtarisht mandatin, gjykata rrëzon pretendimet e ish-kryebashkiakut të LSI

RTSH - parë: 8 orë

Kryebashkiaku i Cërrikut, Andis Salla, i dalë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, ka marrë sot zyrtarisht mandatin nga Gjykata e Elbasanit. Si palë e tretë në këtë seancë gjyqësore ka qenë edhe ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Mbeten në burg grabitësit e Rinasit

RTSH - parë: 9 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për liri të të arrestuarve për grabitjen në aeroportin e Rinasit duke i lënë të gjithë burg, pavarësisht pretendimeve.

7 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni për shkarkimin e Metës, miratohet plani i punës dhe rregullorja e brendshme

RTSH - parë: 9 orë

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta u mblodh të hënën për herë të dytë, dhe miratoi kalendarin e punës, rregulloren e brendshme dhe thirrjen e eksperteve.

32 artikuj të ndërlidhur »

Krujë, operacion anti-kanabis , 9 të arrestuar, mes tyre një polic

RTSH - parë: 9 orë

Policia ka arrestuar 9 persona, mes tyre një efektiv policie, si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, në kuadër të një operacioni anti-kanabis. Në funksion të procedimit penal të vitit 2019, u bë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Nuk ka zgjedhje të parakohshme

RTSH - parë: 10 orë

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka hedhur poshtë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve se si do të përgjigjet opozitës për ...

61 artikuj të ndërlidhur »