TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Respublica

Çernobili, raportimi nga Tirana i pasojave të rrezatimit

Respublica - parë: 2 orë

Këto javë në disa media të huaja është diskutuar dhe ka zënë vend seriali i HBO, “ Çernobil ”. Seriali ka njohur sukses, por është kundërshtuar nga pala ruse që ka kontestuar paraqitjen që I është ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vdekje misterioze e Mohammed Morsit në sallën e gjyqit

Respublica - parë: 4 orë

Me protesta masive kërcënojnë anëtarët e Vllazërisë Myslimane pas vdekjes së udhëheqësit të tyre Mohammed Morsi brenda në sallën e gjyqit. Ish-presidenti i Egjiptit u rrëzua në sallën e gjyqit, teksa ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Edi Rama është krimineli perfekt, por kjo situatë nuk shpjegohet vetëm me të

Respublica - parë: 7 orë

Kryetari i Partisë Demokratike LUlzim Basha ka dalë sot në mbrëmje në një konferencë për shtyp për të folur për atë që ka ndodhur së fundmi me përgjimet e publikuara nga gazeta “Bild”.

29 artikuj të ndërlidhur »

Shkelës të dyshuar të Ligjit. Ministri organizon "çunat problematikë" për zgjedhjet

Respublica - parë: 12 orë

Damian Gjiknuri është sërish lajm. Ndodh ça ndodh në këtë vend, ai del përherë në qendër. Njëherë me tendera, njëherë me koncesione, tani me përgjime.

124 artikuj të ndërlidhur »

Bild hap kapakun e kazanit Rama 2 (Audio)

Respublica - parë: 12 orë

Gazeta Bild publikoi një tjetër përgjim ku dëgjohet kryeministri Rama të komunikojë me një person të quajtur Arben Keshi, drejtor në Ministrinë e Brendshme në 2017.

119 artikuj të ndërlidhur »

Viza sërish për shqiptarët. Nuk është punë krimi, thjesht në Europë nuk na duan

Respublica - parë: 14 orë

Deutsche Welle citon Komisarin e BE-së për Migrimin, Dimitris Avramopulos të jetë shprehur se Shqipëria rrezikon rikthimin e vizave me Bashkimin Europian. ka thënë ai.

Italia nuk është Ajo që rrëfen z. Bollino

Respublica - parë: 14 orë

Carlo Bollino sjell në një shkrim të sotshëm shembullin e Italisë për funksionimin e demokracisë në standardet europiane. Në Bari është hapur një hetim për shitblerjen e votave në zgjedhjet vendore ...

Zyrtare/Parlamenti ka 122 deputetë nga 140 që parashikon Kushtetuta

Respublica - parë: 15 orë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka kthyer përgjigje Presidentit të Republikës për kërkesën e tij për numrin e deputetëve në Kuvendin e Shqipërisë. Sipas shkresës zyrtare, Kuvendi i Shqipërisë ka 122 ...

Kjo është krizë e Perëndimit, jo thjesht çështje standardesh

Respublica - parë: 16 orë

Zyrtari i lartë amerikan Matheë Palmer është shprehur në Sarajevë se ShBA mbështet Bosnje-Hercegovinën në proceset euroatlantike. Spas tij këto objekitva kundërshtohen nga rusët që sipas tij kanë ...

Balla në krye të firmëtarëve për shkarkimin e Metes (dokumenti)

Respublica - parë: 18 orë

Socialistët e Edi Ramës kanë zyrtarizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta duke depozituar në kuvend 55 firma që kërkojnë nisjen e procedurës.

Basha letër Prokurorisë: Tregoni faktet

Respublica - parë: 18 orë

Këtë të hënë pritej që Prokuroria t’i komunikonte akuzën kryetarit të PD për kontratat e Lobimit në Shtetet e Bashkuara, por Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, ish-sekretati i i Përgjithshëm, ...

62 artikuj të ndërlidhur »

Golan, komuniteti hebre merr emrin e Trump

Respublica - 16.06.2019

Në veri të Lartësive Golan u hodh guri i themelit për krijimin e një komuniteti hebre që do të njihet si Trump Heights - Lartësitë Trump. Një gjest vlerësimi ky për presidentin amerikan që i njohu ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Raporti: 55 lloje të reja drogash qarkullojnë në Europë

Respublica - 16.06.2019

Raporti më i fundit evropian për drogën, i publikuar pak ditë më parë nga Qendra Evropiane e Monitorimit për Drogën dhe Varësinë nga Drogat (EMCDDA), për vitin 2018 evidenton 55 substanca të reja ...

Në sulm frontal ndaj Ilir Metës, Xhafaj e Majko refuzojnë shkarkimin

Respublica - 16.06.2019

Edi Rama po përshkallëzon sulmin ndaj Presidentit Ilir Meta duke e akuzuar si ideatorin e gjithë lëvizjes së opozitës për të djegur mandatet dhe bojkotuar zgjedhjet.

Gjermania kundër akuzave të SHBA për përfshirjen e Iranit në incidentin e Gjirit të Omanit

Respublica - 16.06.2019

Incidenti me kontenierin e naftës në Gjirin e Omanit që mori flakë në lundrim është kthyer në tension diplomatik mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe nga njëra anë dhe Gjermanisë nga ana tjetër.

24 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri e Vishisë, apo Shqipëri e Normandisë? A duhet hapur çështja e dëmshpërblimeve të LIIB?

Respublica - 16.06.2019

Në revistën online “ Peizazhe të Fjalës ” është publikuar së fundmi një shkrim mbi një aktivitet të zhvilluar në Bavari të Gjermanisë lidhur me aktivitetin ushtarak të Divizionit të parë Malor dhe ...

Shqipëria duhet ta lërë të qetë Maqedoninë e Veriut në rrugën e hapjes së negociatave

Respublica - 16.06.2019

Para dy ditësh kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama replikoi me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Pendarovski, duke e cilësuar kërkesën e tij që Maqedonia të ndahet nga Shqipëria kur vjen puna te ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Përplasje Erdogan-Makron

Respublica - 16.06.2019

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan reagoi ashpër ndaj homologut të tij francez, Emanuel Makron për mbështetjen që ky i fundit ka shprehur ndaj kërkimeve që po bëhen Zonën Ekskluzive Ekonomike në ...

6 artikuj të ndërlidhur »