TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Komuna e Gazi Babës përgatit projekt për ndërtimin e garazhës me kate në Maxhar 2

Portalb - 21.03.2019

Premtimi për ndërtimin e garazhës me kate në rrugën “Maxhari” i kryetarit të Gazi Babëa, Boris Georgievski është duke u realizuar. Projekti ka qenë pjesë e programit të tij parazgjedhor për zgjedhjet ...

Janë duke u hetuar lidhjet e supozuara të shefit të Pentagonit me kompaninë Boeing

Portalb - 21.03.2019

Pentagoni ka nisur hetime për ushtruesin e detyrës së Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Patrick Shanahan për supozimet se ka favorizuar kompaninë ku ka punuar më parë, Boeing.

Është zhvilluar kampionati i peshëngritjes në Elbasan, kanë garuar talentet e reja

Portalb - 20.03.2019

Ky kampionat u zhvillua në një atmosferë festive, me peshëngritjen shqiptare që vijon të vazhdojë me traditën e ndër të paktët sporteve elitarë në vendin tonë.

Këto janë ushqimet që frenojnë oreksin

Portalb - 20.03.2019

Të gjithë ëndërrojnë që të mundin të hanë çdo gjë kur të duan dhe të mos shtojnë peshë, por kjo nuk është e lehtë. Pjesës më të madhe të njerëzve u duhet të mbajnë dieta të përpikta për të qenë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kryeqyteti i Vietnamit, Hanoi ka nisur përgatitjet për të pritur F1-shin në vitin 2020

Portalb - 20.03.2019

Ky i fundit deklaroi se Çmimi i Madh i Vietnamit është një mundësi e shkëlqyer për t’u hapur dyert personave të apasionuar pas motorsportit në Azinë Juglindore, e se shpreson që ky turne të sjellë ...

Komuna Gazi Babë po përgatit projekt për ndërtimin e garazhës me kate në Maxhar 2

Portalb - 20.03.2019

Premtimi për ndërtimin e garazhës me kate në rrugën “Maxhari” i kryetarit të Gazi Babëa, Boris Georgievski është duke u realizuar. Projekti ka qenë pjesë e programit të tij parazgjedhor për zgjedhjet ...

Pakistan: Është vrarë profesori që ftoi burra dhe gra në festë

Portalb - 20.03.2019

Një student në Pakistan ka vrarë një profesor duke e therur me thikë, pas supozimeve se ai ka organizuar një festë, në të cilën do të ftoheshin së bashku burrat dhe gratë, transmeton REL .

BE ka vendosur kushte për shtyrje të Brexitit

Portalb - 20.03.2019

Bashkimi Evropian do të pajtohet për shtyrje të datës së largimit të Britanisë nga Bashkimi Evropian, vetëm nëse Parlamenti britanik do të miratojë marrëveshjen aktuale për Brexit javën e ardhshme, i ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, është votuar ligji për marrjen e nënshtetësisë nga emigrantët

Portalb - 20.03.2019

Parlamenti Grek miratoi ligjin që zgjeron kategoritë e emigrantëve që marrin shtetësinë greke. Po ashtu ulet edhe tarifa e aplikimit për marrjen e kësaj shtetësie, transmeton ABC News.

Tiranë: Veliaj ka konfirmuar kandidimin për një mandat të dytë(VIDEO)

Portalb - 20.03.2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka konfirmuar se do të kandidojë për një mandat të dytë në krye të bashkisë së kryeqytetit, njofton ABC News.

26 artikuj të ndërlidhur »

2000 vetura lukzose kanë përfunduar në oqean në brigjet e Francës

Portalb - 20.03.2019

Më shumë se 2000 vetura, përfshirë disa luksoze, me vlerë të madhe, kanë përfunduar në fund të Atlantikut pasi një anije që po i bartte u fundos në brigjet e Francës javën e shkuar, njofton Koha.net.

Është rritur kuota e barnave në barnatoret e Maqedonisë për muajin mars

Portalb - 20.03.2019

Gjithsej 776 shtëpi private shëndetësore-barnatore me të cilat për momentin Fondi për Sigurim Shëndetësor ka të nënshkruar kontratë, për muajin mars 2019 do marrin rritje të baraspeshuar të kuotave ...

Trazirat në palamentin e Maqedonisë, gjykatësja: Dënimet, në bazë të provave

Portalb - 20.03.2019

Gjykatësja Dobrila Kacarska, e cila të premten e kaluar vendosi për 211 vite burg për të akuzuarit e ngjarjeve së dhunshme të 27 Prillit të vitit 2017 në Kuvendin e Maqedonisë, deklaroi se dënimet i ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, u shënua dita botërore e sindromës Down

Portalb - 20.03.2019

Qendra për Sindromën Down në Maqedoninë e Veriut ka organizuar disa ngjarje me rastin e 21 Marsit, Ditës botërore të sindromës Down, raporton Anadolu Agency (AA).

43 artikuj të ndërlidhur »

“Vrapuesi” do shkojë në Shkup; Statuja në Athinë do këmbehet me Aleksandrin e Madh

Portalb - 20.03.2019

Por, pas bërjes publike të këtij lajmi, ka pasur reagime në Greqi, ku opinioni publik është shprehur kundër spostimit te monumentit, që është ndër atraksionet kryesore te kryeqytetit grek.

Trump: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme

Portalb - 20.03.2019

“Këtu është ISIS në ditën e zgjedhjeve, këtu është ISIS tani”, tha Trump me krenari. “Kur erdha unë ishte një lëmsh i madh. Tani ka mbetur një pikë e vogël që do të pastrohet brenda ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Nursultan, emri i ri i kryeqytetit të Kazakistanit

Portalb - 20.03.2019

Kazakistani ka ndryshuar emrin e kryeqytetit të tij nga Astana në Nursultan si shenjë nderimi për liderin në shkuarje, Nursultan Nazarbayev, i cili ka dhënë dorëheqje papritur ditën e martë, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Challendes: Mund të luanim edhe me Gjermaninë, por zgjodhëm Danimarkën

Portalb - 20.03.2019

Përfaqësuesi i kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka deklaruar se qëllimisht nuk e ka zgjedhur Gjermaninë por Danimarkën për të zhvilluar miqësore, në mënyrë që të luajnë si vendës ...

44 artikuj të ndërlidhur »