TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Horoskopi ditor, e mërkurë 21 mars 2018

Portalb - 20.03.2018

Dashi Ardhja e pranverës do t’ju bëjë jetësore dhe plot energji. Nëse jeni në çift, mund të përfitoni nga pamja pozitive e planetëve për të bërë plane për të ardhmen.

9 artikuj të ndërlidhur »

Make up-i i pranverës, ja tendencat e reja të kësaj stine

Portalb - 20.03.2018

Fjalkalimi: ngjyrat! Me afrimin e pranverës, rritet edhe dëshira për të sjell gjëra të reja në jetën tonë, dëshira e ndryshimeve. Përveç rinovimit të gardërobës dhe veshjeve, edhe make-up jonë duhet ...

Izraeli kërcënoi Twitter-in me procedurë gjyqësore

Portalb - 20.03.2018

Ministri i Drejtësisë, Ayelet Shaked, ka kërcënuar kompaninë Twitter se Izraeli do të ngre procedurë gjyqësore për shkak të disa porosive të caktuara që janë publikuar në këtë rrjet social, raporton ...

Jep dorëheqje ministri i drejtësisë, Bilen Saliji, shkak rasti i Almirit (VIDEO)

Portalb - 20.03.2018

Ministri i drejtësisë, Bilen Saliji për shkaqe morale ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga ky post, përcjell Portalb.mk. Ka qenë pikërisht fakti i rikualifikimit të rastit të Almir Aliut që e shtyu ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthim i 5-të në Teksas, autoritetet ofrojnë 100.000 dollarë për informacion

Portalb - 20.03.2018

Gjatë shpërthimit të një pakoje bombë në natën mes të hënës dhe të martes në qendrën e shpërndarjes të kompanisë “FedEx” në afërsi të San Antonios në shtetin federal Teksas, lehtë është plagosur një ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Doni të dobësoheni? Flini gjumë

Portalb - 20.03.2018

Orët e gjumit dhe cilësia e tij, ndikojnë ndjeshëm në rregullimin e peshës trupore. Shkurtimi i orëve të gjumit, pengon rregullimin e urisë dhe oreksit.

Mogherini: Keni tre shqiptarë në Eurovizion, jeni integruar në disa vende

Portalb - 20.03.2018

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, tha me shaka gjatë një takimi në Parlamentin Evropian se Shqipëria është e integruar, duke theksuar se tre shqiptarë përfaqësojnë tre ...

Diplomatët e dëbuar rusë ikin nga Britania

Portalb - 20.03.2018

Diplomatë rusë dhe familjarë të tyre kanë ikur nga Mbretëria e Bashkuar, e cila i ka dëbuar për shkak të helmimit të një ish-spiuni rus në qytetin Sallsbëri të Anglisë, më 4 mars, transmeton REL.

39 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Shqipëria e meriton hapjen e negociatave me BE-në

Portalb - 20.03.2018

Në Bruksel është mbajtur takimi i grupit “Miqtë e Shqipërisë” në Parlamentin Evropian, me pjesëmarrjen e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Trump e uron Putinin për rizgjedhje

Portalb - 20.03.2018

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka biseduar në telefon me presidentin rus, Vladimir Putin, dy ditë pas rizgjedhjes së këtij të fundit në krye të shtetit rus, transmeton REL.

39 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Qeveria mbështet politikat rinore

Portalb - 20.03.2018

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka mbajtur sot seancën e 59-të tematike në të cilën bashkë me organizatat rinore, ka shqyrtuar implementimin e politikave rinore si dhe propozimet e të rinjve të ...

Sulm ajror ndaj kampit të refugjatëve në Idlib, 10 të vdekur

Portalb - 20.03.2018

Dhjetë civilë kanë humbur jetën dhe 15 të tjerë janë plagosur në një sulm ajror të ndërmarrë ndaj kampit të refugjatëve i cili ndodhet në fshatin Has në pjesën jugore periferike të qytetit Idlib, që ...

BE kërkon të rregullojë keqinformimin online

Portalb - 20.03.2018

Keqinformimi është një nga problemet më të mëdha që po kalon sot gazetaria në mbarë botën. Këtu nuk po flasim për saktësisht për lajmet e rreme, të cilat mund të fabrikohen por është për ato gabime ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Parandalimi i sëmundjeve kronike me anë të dietës dhe ndryshimit të stilit të jetës

Portalb - 20.03.2018

Sëmundjet e sistemit kardiovaskular, goditja ishemike, diabeti dhe disa kancere të veçanta, të cilat deri vonë kanë qenë të zakonshme vetëm në vendet me të ardhura të larta, tani po bëhen burime ...

Ermali kujton momentin më të vështirë të jetës, atëherë kur Joeli e pa duke qarë me ngashërim

Portalb - 20.03.2018

Ai aksident i tmerrshëm që Ermali pësoi më shumë se një vit më parë në Ferizaj ishte një moment, nga i cili jo vetëm shpëtoi mrekullisht, por edhe mori një mesazh të mirë.

Është gjetur një varrezë me kufoma të 39 punonjësve ndërtimorë indianë

Portalb - 20.03.2018

Në Irak është zbuluar një varrezë masive me kufomat e 39 punonjësve ndërtimorë indianë, të vrarë nga ana e pjesëtarëve të grupit ekstremist Shteti Islamik (SHI), kumtoi sot ministrja e Punëve të ...

Ardhja e Koxias në Shkup, deklarohet ministri Dimitrov për propozim-marrëveshjen Maqedoni – Greqi

Portalb - 20.03.2018

Në një konferencë për media të mbajtur në Qeverinë e Maqedonisë, ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka njoftuar se nuk ka propozim- marrëveshje të çështjes së emrit Maqedoni ...

47 artikuj të ndërlidhur »