TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

U zbuluan pesë futbollistët që i kërkon Antonio Conte t’i merr me vete në Inter

Portalb - 24.05.2019

Antonio Conte është shumë pranë marrjes së pankinës së Interit. Pasi fitoi gjyqin ndaj Chelsea-t, strategu italian është gati për të marrë drejtimin e zikaltërve.

Njëzet akuza të reja në rastin “veteranët” në Kosovë

Portalb - 24.05.2019

Prokuroria Themelore në qytetin e Pejës në Kosovën perëndimore, tha të premten se ka ngritur 20 aktakuza ndaj 21 personave të përfshirë në rastin e njohur si “veteranët”, transmeton VOA .

13 artikuj të ndërlidhur »

Vatikan, u shënua dita e “Shën Kirilit dhe Metodit”

Portalb - 24.05.2019

Në përvjetorin e shenjtërimit të Shën Kirilit dhe Metodit, delegacioni i Maqedonisë së Veriut i udhëhequr nga kryeparlamentari, Talat Xhaferi, qëndroi për vizitës zyrtare në Vatikan.

14 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Gati të shtyj zgjedhjet vendore

Portalb - 24.05.2019

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta u shpreh sot i gatshëm që të rishikojë dekretin me anë të të cilit ai ka caktuar datën 30 Qershor si ditën për mbajtjen e zgjedhjeve vendore dhe “të dekretoj një ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Është zhdukur një fëmijë shqiptar në Zvicër

Portalb - 24.05.2019

Nga dita e enjte në Wildegg është zhdukur një djalë me emrin Zenel (4). Djali mban një bluzë të zezë dhe pantallona Zeneli po luante të enjten pasdite me nënën dhe fëmijët e tij të tjerë në një shesh ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatët për Agjencinë për Siguri Nacionale do të duhet “vullnetarisht” të kalojnë detektorin e gënjeshtrave

Portalb - 24.05.2019

Testimi vullnetar në poligraf është kusht obligativ për punësim në Agjencinë e re për Siguri Nacionale (ASN), thuhet në ligjin , të cilin Kuvendi e miratoi dje, njofton Meta , transmeton Portalb.mk .

7 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Jam tmerruar nga mashtrimet në emër të politikanëve, do vërtetohet pafajësia e Veselit

Portalb - 24.05.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmendjen e emrit të kryeparlamentarit Veseli në videot e të dyshuarve për fajde e ka quajtur mashtrim dhe se organet e drejtësisë do ta vërtetojnë pafajësinë e ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Nimetz: Në Ballkan fjala kompromis ka kuptim të keq

Portalb - 24.05.2019

Diplomati amerikan Matthew Nimetz ia dedikoi 25 vjet të jetës dhe karrierës profesionale ndërmjetësimit në konfliktin për emrin, midis Shkupit dhe Athinës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pentagoni e pranoi se po bën hetim për UFO-t

Portalb - 24.05.2019

Pentagoni pranoi më në fund se është ende duke hetuar për UFO-t, sipas një zëdhënësi të departamentit të Mbrojtjes, i cili foli për një iniciativë qeveritare sekrete të quajtur “Advanced Aerospace ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e shtunë 25 maj 2019

Portalb - 24.05.2019

Dashi Do të keni një dëshirë të madhe për ndryshim, sidomos nëse nuk jeni të kënaqur në dashuri. Nga ana tjetër mund të mërziteni shumë shpejtë, pasi nuk do të gjeni stimuj frymëzues.

Zgjedhje në PE: Sot votohet në Çeki dhe në Irlandë

Portalb - 24.05.2019

Qytetarët e Çekisë dhe të Irlandës sot votojnë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, pasi që votuesit në Britaninë e Madhe dhe në Holandë votuan dje, transmeton MIA .

13 artikuj të ndërlidhur »

Pronari i banesës së djegur në Karposh përfundoi në Toksikologji

Portalb - 24.05.2019

13:22 – Zjarri i cili ka shpërthyer para një ore në katin e 16-të në njërën ndër ndërtesat në lagjën e Shkupit “Karposh 4”, para pak çastesh është vënë nën kontroll, ndërsa pronari i banesës është ...

14 artikuj të ndërlidhur »

7 vepra që duhet ti bëjë muslimani në Ramazan

Portalb - 24.05.2019

Mirësia e tij është madhështore, duke marrë për bazë hadithin kudsij të të dërguarit të Allahut (Paqja dhe lavdërimet e Allahut qofshin me të!), ku thotë: “çdo vepër e birit të Ademit (e çdo njeriu) ...

Pas debateve të shumta përfundoi votimi në Akademinë e Shkencave, ky është kreu i ri

Portalb - 24.05.2019

Ditën e sotme është votuar për kreun e Akademisë së Shkencave. Gjatë këtyre zgjedhjeve ka marrë pjesë vetëm një emër, Skënder Gjinushi, i cili ka shkaktuar edhe debate të shumta, transmeton ...

89 artikuj të ndërlidhur »

Kryetarët e komunave të LSDM-së për fshesën e Zaevit – gjithçka për shefin, madje edhe dorëheqje

Portalb - 24.05.2019

Zaevi i zgjedh, Zaevi i shkarkon. Pothuaj të gjithë kryetarët e organizatave komunale ushtrojnë funksione shtesë si drejtorë në ndërmarrje publike dhe anëtarë në këshilla drejtues dhe mbikëqyrës.

Kryeministrja britanike Theresa May me lot në sy paralajmëroi se do të dorëhiqet më 7 qershor (VIDEO)

Portalb - 24.05.2019

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se do të dorëhiqet më 7 qershor, duke hapur rrugën për një kryeministër të ri të Britanisë së Madhe. Në një deklaratë emocionale May tha se ajo kishte ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni Rregullator për Energjetikë paralajmëron se të hënën marzhi më i madh do t’i ulë çmimet e karburanteve

Portalb - 24.05.2019

Komisioni Rregullator për Energjetikë në metodologjinë e re për llogaritjen e çmimeve të derivateve të naftës rriti diferencën e shitjes me pakicë nga 3.2 në 4.6 denarë për litër, duke bërë kështu ...

Sipas Eurostatit, në Shqipëri 56% e punëtorëve të vetëpunësuar, në Kosovë një e katërta

Portalb - 24.05.2019

Në 10 të punësuar në Shqipëri, gati gjashtë prej tyre janë të vetëpunësuar ose punojnë në biznesin e familjes. Sipas të dhënave nga Eurostat, norma e të vetëpunësuarve dhe e të punësuarve në bizneset ...

A mund të jetë nënpesha pasojë e ndonjë sëmundjeje?

Portalb - 24.05.2019

Nënpesha shpesh herë mund të jetë rezultat i një sëmundjeje mendore ose fizike. Si të tilla mund të përmendim hipertireozën, diabetin e sheqerit, sëmundjen e kancerit, tuberkulozin, SIDA-n, ...

Carovska: Përgatitemi të hapim Qendër buxhetore për krijimin e politikave të përgjegjshme gjinore dhe buxhetim

Portalb - 24.05.2019

Një delegacion qeveritar i udhëhequr nga ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mila Carova mori pjesë në një program studimi treditor për buxhetim të përgjegjshëm gjinor, organizuar nga Qeveria e ...

5 artikuj të ndërlidhur »