TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Hetim, tërmeti i vitit 2017 në Kore të Jugut ka qenë artificial

Portalb - 21.03.2019

Një hetim i qeverisë të cilit i ishin bashkuar sizmologë ndërkombëtarë, ka zbuluar se tërmeti i vitit 2017 i cili lëkundi një qytet port në juglindje të Koresë së Jugut, është shkaktuar nga një ...

Shkaku i Ronaldos, Juventusi nuk do të përgatitet për sezonin e ri në SHBA

Portalb - 21.03.2019

Juventus do të luajë ndeshjet para përgatitëse të sezonit të ardhshëm vetëm në Azi. Sipas New York Times, organizatorët e Kupës Ndërkombëtare të Kampionëve kanë planifikuar që “Zonja e Vjetër” të ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, u mbajt protestë për lirim nga burgu të Abdulfeta Alimit (VIDEO)

Portalb - 21.03.2019

Duke filluar nga Sheshi “Skënderbeu”, marshi protestues “Liri për Feta Alimin”, vazhdoi drejt Gjykatës së Shkupit duke kërkuar liri për të dënuarin Abdulfeta Alimin sepse, siç thanë ata, ai nuk ka ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Konsumimi i frutave arrore e përmirëson funksionin e trurit

Portalb - 21.03.2019

Konsumimi i afatgjatë i frutave arrore mund të jetë çelësi për një shëndet më të mirë kognitiv te të moshuarit. Demenca është sindromë e cila ndërlidhet me një dobësim të funksioneve kognitive, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

LIVE: Konferencë për media e grupit inicues të protestës “Liri për Feta Alimin”

Portalb - 21.03.2019

Në Sheshin “Skënderbeu” është duke u mbajtur konferencë për media e grupit iniciues të protestës “Liri për Feta Alimin”, transmeton Portalb.mk. LEXO: Dënimi me burg prej 7 vjetësh, të premten do të ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Maduro: Do të garantohet shpërndarja e ilaçeve në vend

Portalb - 21.03.2019

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro tha se vendit të tij po i mbahen të bllokuara me sanksione 5 miliardë dollarë të cilat do të përdoreshin në blerjen e ilaçeve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Rikthim në agjendë

Portalb - 21.03.2019

Pas takimit të Këshillit për Stabilizim dhe Asociim në Bruksel, Mogerini, Han dhe Zaev mbajtën konferencë të përbashkët shtypi ku u përcollën mesazhe të rëndësishme.

Zgjedhjet lokale – garë mes pushtetit dhe opozitës: Në Dibër kandidatë shqiptarë, në Ohër dhe Novoselë maqedonas

Portalb - 21.03.2019

Bashkë me zgjedhjet presidenciale , më 21 prill do të mbahen edhe zgjedhje në tri komuna të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), në Dibër, Ohër dhe Novoselë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, një këmbësor ka ndërruar jetë pasi u godit nga një veturë

Portalb - 21.03.2019

Dje rreth orës 14:30 në bulevardin “Jane Sandaski” në Shkup, vetura “Toyota Land Cruiser” me targa të Shkupit e vozitur nga I.V. (39) nga Shkupi, e ka goditur një këmbësor me iniciale C.I.

Turma!

Portalb - 21.03.2019

Të ligëve, nuk ju konvenon që të unifikohet e drejta, dinjiteti dhe e mira andaj kaq shumë sot po promovohet përçarja sa që është mjeti që mba të fortë dhe të pamposhtur të ligët dhe i bën të ...

Ministria e re për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive ka hyrë në Kuvend

Portalb - 21.03.2019

Në procedurën kuvendare kanë hyrë propozimet për ndryshime të Ligjit për organizimin e punës së organeve të administratës shtetërore dhe të Ligjit për Qeveri me të cilat parashihet themelimi i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Diplomatët e Maqedonisë së Veriut nuk duan të vlerësohen me nota për punën e tyre

Portalb - 21.03.2019

Vlerësimi i fundit i të punësuarve në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe në përfaqësitë diplomatik-konsullore jashtë vendit është bërë në vitin 2013, kanë konstatuar revizorët shtetëror në raportin ...

Osmani: Na nevojitet mbështetje në zgjerimin e tregimit evropian të Ballkanit

Portalb - 21.03.2019

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me përfaqësues nga Ministria për Punë të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Kristijan Helbah dhe Tomas Osovski ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Paraburgim për një shpërndarës të kokainës dhe heroinës nga Hasanbegu i Shkupit

Portalb - 21.03.2019

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka dorëzuar kauzë kundër një personi i cili ngarkohet se ka kryer vepër penale “Prodhim të paautorizuar dhe lëshim në treg të drogave ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Zelanda e Re do ta ndryshojë ligjin e armëve pas sulmit terrorist

Portalb - 21.03.2019

Zelanda e Re do të ndalojë të gjithë gjysmë-automatikët ushtarakë dhe pushkët sulmuese pas aktit të fundit terrorist ndaj dy xhamive, nga i cili u vranë 50 besimtarë muslimanë, njoftoi kryeministrja ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Opozita do të dorëzojë 120 faqe me vërejtje për propozim-Ligjin për Prokurori Speciale

Portalb - 21.03.2019

Grupi punues i opozitës sot duhet që deri te grupi punues qeveritar t’i dorëzojë amendamentet e saj për propozim-Ligjin për Prokurori Publike, me të cilin zgjidhet edhe statusi i Prokurorisë Speciale ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski është ftuar për pyetje në Prokurori

Portalb - 21.03.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski sot në mëngjes është ftuar në pyetje në Prokurorinë Publike, konfirmojnë nga atje për “ Fokus” , transmeton Portalb.mk.

36 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni e Veriut, sot skadon afati për dorëzimin e kandidaturave për president

Portalb - 21.03.2019

Deri sot në mesnatë përfundon afati deri kur kandidatët për president të shtetit duhet t’i dorëzojnë kandidaturat në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ).

65 artikuj të ndërlidhur »

Mediat e huaja: Edhe pse me pak gjasa, Kosova do të jetë befasia e kualifikimeve të Euro 2020

Portalb - 21.03.2019

Fushata kualifikuese për Kampionatin Europian 2020 fillon gjatë ditës së sotme, mediat e huaja kanë analizuar disa prej ekipeve dhe kanë këshilluar lexuesit e tyre që të ndjekin disa prej kombëtareve.

Trump bën thirrje për publikim të raportit të Muellerit

Portalb - 21.03.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka bërë thirrje për publikim të raportit final të Këshilltarit Special, Robert Mueller, lidhur me supozimet për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të ...

9 artikuj të ndërlidhur »