TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Katari do të themelojë “qytet” që do t’i përkushtohet edukimit ushtarak

Portalb - 21.03.2019

Kryetari i kolegjeve dhe instituteve të Forcave Ushtarake të Katarit, Hamad bin Ahmed al-Nuaimi, tha se vendi i tij planifikon të themelojë një “qytet” i cili ekskluzivisht do t’i përkushtohet ...

Egjipt, 10 të vdekur nga shpërthimi në një fabrikë

Portalb - 21.03.2019

Të paktën dhjetë punonjës kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit në depon e karburantit të një fabrike në qytetin e Suezit në verilindje të Egjiptit, transmeton Anadolu Agency (AA).

2 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Vonesat në dialogun me Kosovën mund të ndezin rajonin

Portalb - 21.03.2019

Vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi normalizimin e marrëdhënieve mund të destabilizojnë Ballkanin Perendimor i cili ende po këndjellet nga luftërat e viteve të 90-ta, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Pas gjashtë javësh, Icardi iu kthye stërvitjeve

Portalb - 21.03.2019

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi është rikthyer në stërvitje pas gjashtë javësh “të çmendura” të problemeve me klubin. ANSA raporton se Icardi ka stërvitur me bashkëlojtarët e tij të Interit në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Zaev-Hellbah: Gjermania vazhdon mbështetjen për politikat konstruktive të RMV-së

Portalb - 21.03.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot u takua me delegacionin e Ministrisë Federale të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, në përbërje të përfaqësuesit special për ...

14 artikuj të ndërlidhur »

VMRO-DPMNE-ja i publikoi kërkesat e saja për propozim-Ligjin për Prokurori Speciale

Portalb - 21.03.2019

VMRO-DPMNE-ja i shpalosi kërkesat e saja për propozim-Ligjin për Prokurori Publike, me të cilin rregullohet edhe çështja e statusit të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), njofton Portalb.mk .

37 artikuj të ndërlidhur »

Opozita në Shqipëri protestoi pesë orë: Rruga jonë nuk ka kthim

Portalb - 21.03.2019

15:23 – Me një fjalë të nënkryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Edi Palokës opozita i ka dhënë fund protestës së saj të gjashtë. Ai ka deklaruar se rruga e tyre për rrëzimin e qeverisë nuk ...

164 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiqi për “Reuters”-in: Vonesat në bisedimet me Kosovën mund t’i vënë zjarrin Ballkanit

Portalb - 21.03.2019

Dështimi për të rinisur bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve mund të destabilizojë rajonin e Ballkanit perëndimor i cili ende po ringjallet nga luftërat e viteve të ...

Bexheti: Nuk do t’i legalizoj platformat në Matkë

Portalb - 21.03.2019

Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, në konferencën e sotme për shtyp për platformat e egra në Matkë, tha se nuk do t’i legalizojë, por se nuk mundet që t’i prish pasi që ka kërkesë për ...

12 artikuj të ndërlidhur »

ITSHKSH organizoi konferencë shkencore për prof. Remzi Nesimin

Portalb - 21.03.2019

Sot në Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve u organizua sesioni shkencor me rastin e njëvjetorit të vdekjes së prof. Remzi Nesimit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Aksidenti në Llaskarcë, Filipçe: Një pacient është në gjendje të rëndë shëndetësore

Portalb - 21.03.2019

Pasi dje u regjistrua viktima e 16-të e aksidentit të autobusit në Llaskarcë, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në emisionin “Top Tema” ka deklaruar se edhe një pacient është në gjendje të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Eko-vetëdija” i ftoi qytetarët dhe autoritetet të fillojnë me agjërimin ekologjik!

Portalb - 21.03.2019

Me rastin e shënimit të ditës së parë të pranverës dhe Ditën ndërkombëtare të pyjeve, Eko-vetëdija (Eko-svest) sot e fillon agjërimin parë ekologjik dhe i ftojmë të gjithë qytetarët të na ...

U kompletua lista e kandidaturave për presidencialet në RMV: Paralajmërohet fushatë e veçantë

Portalb - 21.03.2019

Sot edhe zyrtarisht është kompletuar lista e kandidaturave për zgjedhjet presidenciale në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV). Më 21 prill, në garë do të jenë kandidati i pavarur, Blerim Reka, ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata Penale i dënoi 7 shtetas të Maqedonisë së Veriut që kanë qenë pjesë e ISIS-it

Portalb - 21.03.2019

Gjykata Penale në Shkup i ka dënuar me nga 6 vjet burg, gjashtë shtetas të Maqedonisë që kanë qenë pjesë të formacioneve paraushtarake të ISIS-it, ndërkaq njëri është dënuar me 9 vjet burg, pasi që ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata e ndaloi shitjen e librit të Andovit ku e akuzon Fërçkoskin për organizator të atentatit ndaj Gligorovit

Portalb - 21.03.2019

Gjykata Themelore Shkupi 2 ka miratuar vendim për masë të përkohshme, ndalim të shitjes dhe pasjes në disponim të librit të ish kryeparlamentarit Stojan Andovit “Deri në atentatin dhe pas tij”, pas ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Masa “Fëmija i tretë” nuk dha rezultate, harxhimet e shtetit janë rritur, ndërsa nataliteti ka rënë

Portalb - 21.03.2019

Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Spagjana Mitovska në edicionin e mbrëmshëm të emisionit debativ “ Magazina ekonomike”, duke folur për efikasitetin e shtesës së fëmijës së tretë, ka treguar pakuptim ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Partia ASH: Nuk do të përkrahim kandidat presidencial maqedonas në rrethin e dytë

Portalb - 21.03.2019

“Nëpërmjet këtij reagimi, distancohemi nga çdo lajmë i rremë dhe shpifje që i adresohet subjektit tonë, kinse do të përkrah kandidat maqedonas në raundin e dytë”, kështu kanë deklaruar sot nga partia ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mali i Zi konsideron se korrigjimi i territoreve “nuk është ideja më e mirë”

Portalb - 21.03.2019

Mali i Zi përkrah çdo opsion që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por ideja e korrigjimit të territoreve, “nuk është ideja më e mirë”, tha sot në Prishtinë, ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Shërbimet do të digjitalizohen që të kemi administratë më efikase

Portalb - 21.03.2019

Administratë publike moderne e drejtuar kah qytetarët, që të shkurtohet koha e pritjes për ndonjë dokument të nevojshëm, digjitalizim të numrit më të madh të shërbimeve, por edhe vendosjen të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Një tjetër sulm në një xhami në Angli – Imami iu lut policisë t’i mbrojë besimtarët

Portalb - 21.03.2019

Një xhamie në Birmingham i ishin thyer dritaret gjatë natës, duke bërë që imami të kërkojë nga policia më shumë mbrojtje para lutjeve të së premtes. Imami i xhamisë thotë se sulmi ndodhi midis orës ...

8 artikuj të ndërlidhur »