TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Veseli: Pesë deputetë janë përjashtuar, seanca do të vazhdojë

Portalb - 21.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit tha se kanë marrë vendim që të përjashtohen pesë deputetë të cilët kanë hedhur gaz lotsjellës, ndërsa ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Qëllimi në martesë nuk është të…

Portalb - 21.03.2018

“Qëllimi në martesë nuk është të mendosh njësoj me partnerin, por të mendosh bashkë me të” Thënie nga Robert C. ...

Nëna e Almirit: unë doja drejtësi për birin, e ju e vratë përsëri atë (VIDEO)

Portalb - 21.03.2018

Në protestën që u organizua sot para Qeverisë së Maqedonisë për rikualifikimin e rastit të vdekjes së Almir Aliut të pranishëm ishin edhe prindërit e të ndjerit, të cilët protestën e sotme e shohin ...

87 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Dhuna, pamje e tmerrshme për Kosovën në botë

Portalb - 21.03.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar ndaj veprimeve të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët hodhën dy herë gaz lotsjellës në momentin kur po tentohej të votohejMarrëveshja për ...

388 artikuj të ndërlidhur »

Të punësuarit kanë fituar nga 7 mijë euro, Gruevski dhe Janakieski të dyshuar për keqpërdorime në rastin “Aktor”

Portalb - 21.03.2018

Prokuroria Speciale Publike sot ka shpalosur hetimin kundër dhjetë personave fizik dhe katër personave juridik për ndërtimin e autostradës Demir Kapi – Smokficë, ku tenderin e ka fituar ndërmarrja ...

PSP ka hapur hetim kundër Milloshoskit për shitje jo-ligjore të një objekti në Makedonski Brod

Portalb - 21.03.2018

Prokuroria Speciale Publike ka hapur hetim nën emrin e koduar “I fuqishmi” kundër disa personave, në mesin e të cilëve është ish kryetari i Komunës së Makedonski Brodit, njofton Portalb.mk .

Me vendosjen e lodrave në gardhin e Qeverisë, moshatarët kërkuan drejtësi për vdekjen e 4-vjeçarit, Almir Aliu ...

Portalb - 21.03.2018

Para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë sot u mbajt protesta madhështore ku u kërkua drejtësi në vend. Shkak i protestës ishte rikualifikimi i lëndës për rastin e Almir Aliut nga Prokuroria nga ...

87 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Monstra” përfundimisht merret nga PSP-ja (Video)

Portalb - 21.03.2018

Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva sot deklaroi se PSP i ka marrë kompetencat për lëndën “Monstra” për vrasjen e pesëfishtë në liqenin e Smilkovcës duke u përgjigjur në pyetjen e Portalb.mk.

32 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Duhet të shfrytëzohen gjitha mekanizmat për avancimin e absorbimit të mjeteve nga IPA

Portalb - 21.03.2018

Sot, në Klubin e deputetëve u mbajt mbledhja e parë e Komitetit Monitorues Sektorial për konkurrencë, inovacion dhe bujqësi me të cilën kryesoi zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Speciale me hetim kundër Ali Ahmetit dhe Nikolla Gruevskit (VIDEO)

Portalb - 21.03.2018

Prokuroria Speciale Publike, në konferencë për shtyp, sot e ka publikuar hetimin e parë kundër liderit të BDI-së, Ali Ahmeti me emrin e koduar “Regjistrimi”, njofton Portalb.mk .

27 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Speciale me hetim kundër Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevskit

Portalb - 21.03.2018

Prokuroria Speciale Publike, në konferencë për shtyp, sot e ka publikuar hetimin e parë kundër liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Sipas PSP-së, Ahmeti, bashkë me ish partnerin e tij ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Speciale Publike hapë 3 hetime të reja (VIDEO)

Portalb - 21.03.2018

Prokuroria Speciale Publike pas tre muajve po e mban konferencën për shtyp të radhës, njofton Portalb.mk . Për më shumë ndiqeni drejtëpërdrejtë: Në konferencën e fundit PSP hapi 7 hetime të reja ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, me ligjin e ri do të përkufizohet e drejta për furnizim me armë

Portalb - 21.03.2018

Në seancën e 60-të Qeveria e Maqedonisë e ka shqyrtuar dhe miratuar informatën për realizimin e të gjithë projekteve për gazifikim primar, por edhe për gazifikim sekondar të shtetit, njofton ...

Gati kontrata e re, 3 milionë euro në sezon për Cutrone

Portalb - 21.03.2018

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një vend në ekipin e të kuqezinjve.

14 artikuj të ndërlidhur »

DW: Bilen Saliji “solemnisht” i iki ristrukturimit të qeverisë së Maqedonisë

Portalb - 21.03.2018

Në publikun politik janë duke qarkulluar spekulimet se ministri i Drejtësisë së Maqedonisë, Bilen Saliji dje dha dorëheqje nga posti me qëllim që t’i ikë ristrukturimit të qeverisë, shkruan DW në ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Mianmarit jep dorëheqje

Portalb - 21.03.2018

Presidenti i Mianmarit, Htin Kyaw, ka dhënë dorëheqje, ka bërë të ditur zyra e tij. Aryse për vendimin nuk janë dhënë, por ka pasur shqetësime në rritje, muajve të fundit, për shëndetin e presidentit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Është lënduar rëndë një grua në moshë pas përplasjes nga një automobil

Portalb - 21.03.2018

Një grua në moshë është lënduar rëndë pasi është përplasur nga një automjet në një udhëkryq në Kisella Vodë në Shkup. “Në udhëkryqin e rrugëve ‘Hristo Tatarpev’ dhe ‘1511’, në lagjen Kisella Vodë dje ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Takimi Thaçi- Vuçiq në Bruksel: ja për çfarë do të diskutohet

Portalb - 21.03.2018

Këshilltari i presidentit të Kosovës, Blerim Shala, tha sot se presidentët e Serbisë dhe Kosovës, Aleksandër Vuçiq dhe Hashim Thaçi do të diskutojnë të premten në Bruksel për zbatimin e marrëveshjeve ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi: Gruevski s’mund të dënohet për sjelljet në Kuvend, dënimin e ka marrë në zgjedhje

Portalb - 21.03.2018

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se ligji i gjuhëve pritet të hyjë në fuqi dhe se ai përmbyll ligjvënien që buron nga Marrëveshja e Ohrit.

26 artikuj të ndërlidhur »

Demarkacioni, Vetëvendosje ka futur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës!

Portalb - 21.03.2018

Lëvizja Vetëvendosje javë më parë ka futur gaz lotsjellës në Kuvend, ka mësuar Insajderi. Një deputet i Grupit të Pavarur të Deputetëve i ka treguar Insajderit se Grupi i Vetëvendosjes ka kërkuar ...

198 artikuj të ndërlidhur »