TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Takim i kryeministrit Zaev me drejtorin BERZH-it për vendin tonë

Portalb - 15.07.2019

Zoran Zaev , Kryeministri i RMV-së dhe Shirete Elezi , zv.Ministrja e Financave, takuan drejtoren e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për shtetin tonë, Anka Joana Joneskun dhe Andi ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja e njohur turke në pushime në jugun e Shqipërisë: E dua Shqipërinë

Portalb - 15.07.2019

Aktorja e famshme turke, Farah Zeynep Abdullah , ndodhet prej disa ditësh me pushime në jugun e Shqipërisë. E njohur mes të tjerash në për rolin e Suras në serialin “Kurt Sejiti dhe Sura” si dhe të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kosova mori kryesimin e SEECP

Portalb - 15.07.2019

Deri në korrik të vitit të ardhshëm, Kosova do të kryesojë nismën rajonale të procesit të bashkëpunimit të Evropës Juglindore, transmeton Klan . Zv. Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Për shkarkimin e Presidentit, Komisioni Hetimor do të pyet edhe “Venecian”

Portalb - 15.07.2019

Më herët në mbledhje nënkryetari i komisionit demokrati Alban Zeneli kërkoi ekspertë të huaj. Edhe kjo kërkesë u miratua me konsensus. Komisioni hetimor aprovoi planin paraprak të veprimit dhe ...

KF Shkupi befasoi tifozët para ndeshjes kundër Pyunikut

Portalb - 15.07.2019

KF Shkupi nga Çairi i Shkupit, sot përmes një njoftimi ka befasuar sportdashësit, duke mundësuar që hyrja në ndeshjen kthyese kundër Pyunikut të jetë falas, transmeton Portalb.mk.

3 artikuj të ndërlidhur »

Takimi Pendarovski-Pahor: Ndryshimi i kufijve mund të lëndojë edhe Maqedoninë e Veriut

Portalb - 15.07.2019

Stevo Pendarovski , Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut u takua sot në Lubjanë me homologun slloven, Borut Pahor , njofton Portalb.mk . Pendarovski në takimin e sotëm ai shprehi ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Boki 13 me ndihmën e prokurorit kërkoi 8 milion euro reket nga biznesmeni

Portalb - 15.07.2019

Bojan Jovanovski , i njohur si Boki 13 dhe Zoran Milevski, i njohur edhe si Zoki Kiçec, dyshohen se kanë marrë shpërblim në kundërshtim me ligjin dhe kanë kryer shpërlarje parash , transmeton ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Irani reagoi ndaj Britanisë, Francës dhe Gjermanisë

Portalb - 15.07.2019

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Abbas Musevi reagoi ndaj Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë, të cilat i kanë bërë thirrje Teheranit që t’i “përmbahet plotësisht marrëveshjes ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Mediat greke “u ndezën” për shkak të diellit të Verginës, që tashmë nuk gjendet në NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Portalb - 15.07.2019

Një medium grek këtë fundjavë doli me akuza që në zyrën e drejtorit të përgjithshëm të NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi – Shkup” ende gjenden qilimi dhe fotografia në mur në të cilën është dielli i ...

Partia Alternativa e ka kompletuar hierarkinë partiake

Portalb - 15.07.2019

Pas përfundimit të proceseve zgjedhore brenda-partiake, partia Alternativa i ka plotësuar edhe organet hierarkike të partisë. Në mbledhjen e fundit të Kryesisë Qendrore, janë zgjedhur edhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiç mirëpret presidentin francez Macron, do të bisedohet edhe për Kosovën

Portalb - 15.07.2019

Serbia është bërë gati sot që të pret presidentin francez, Emanuel Macron në një vizitë dy ditore, njofton Insajderi, përcjell Portalb.mk . I gjithë Beogradi është stolisur me flamuj tre ngjyrësh, ...

163 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja BESA kërkoi zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

Portalb - 15.07.2019

Partia opozitare Lëvizja Besa kërkon zgjedhje të reja parlamentare në Maqedoninë e Veriut, njofton Portlab.mk . Në konferencën për shtyp të mbajtur sot nga nënkryetari i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

BDI-ja do të marrë pjesë në takimin e liderëve

Portalb - 15.07.2019

Partia në pushtet Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të marrë pjesë në takimin e liderëve që u thirr nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

58 artikuj të ndërlidhur »

RMV, ja çfarë moti do të kemi deri në fundjavë

Portalb - 15.07.2019

Deri në fund të javës do të dominojë mot i ndryshueshëm dhe kohë pas kohe do të kemi shi. Deri në fundjavë do të kemi rritje graduale të temperaturave, tregon parashikimi i Entit Hidrometeorologjik.

39 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Zaev i tregoi dy argumentet për takimin e liderëve, pret VMRO-ja t’i tregojë për zgjedhjet e parakohshme

Portalb - 15.07.2019

Ende pa përfunduar konferenca për media e kryeministri të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ku bëri thirrje për takim liderësh ndaj liderit të opozitares maqedonase, VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Udhëheqësi i 1TV, Boki 13, u ftua në bisedë Informative

Portalb - 15.07.2019

Sot, udhëheqësi i 1TV, Bojan Jovanovski, i njohur si “Boki 13”, u ftua në bisedë informative, në stacionin policor në Shkup, njofton Portalb.mk . MPB ende nuk ka dhënë informacione shtesë se për çka ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Boki 13, ftohet në bisedë Informative

Portalb - 15.07.2019

Sot, drejtori i 1TV, Bojan Jovanovski, i njohur si “Boki 13”, u ftua në bisedë informative, në stacionin policor, njofton Portalb.mk . MPB, ende nuk ka dhënë informacione shtesë se për çka është ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: U tërhoqa nga shkarkimi i gjykatësve e prokurorëve se s’ka kush t’i zëvendësojë

Portalb - 15.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev, tha se është tërhequr nga premtimi për shkarkim/rizgjedhje të gjykatësve e prokurorëve pasi që nuk ka kush t’i zëvendësojë të njëjtit, njofton Portalb.mk .

15 artikuj të ndërlidhur »

RMV, Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva dha dorëheqje

Portalb - 15.07.2019

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva sapo dha dorëheqje, njofton Portalb.mk. Dorëheqja e saj do të hyjë në fuqi në momentin kur partitë politike të zgjedhin porkuror/e të ri/re në ...

114 artikuj të ndërlidhur »

ANALIZË: Ndërtimi i banesave “po ngec” – “bum” ndërtimor në ndërtimet e ulëta!

Portalb - 15.07.2019

Në maj janë lëshuar 222 leje për ndërtim për ndërtimin e objekteve, me ç’rast në 61,3% të objekteve investitorë janë persona fizikë, ndërsa në 38,7% investitorët janë subjekte juridike, gjegjësisht ...