TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Tiranë: Stoku i dosjeve dhe vetingu bllokojnë Gjykatën e Lartë, thotë studimi i Qendrës INFOÇIP

Portalb - parë: 13 orë

Qendra Studimore INFOÇIP publikoi të shtunën një studim mbi Gjykatën e Lartë para dhe pas Reformës në Drejtësi mbi transparencën dhe llogaridhënien e drejtësisë shqiptare.

8 artikuj të ndërlidhur »

Saimir Tahiri në konferencë: Ata para meje, pa përjashtim, ju fshehën drejtësisë

Portalb - parë: 14 orë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”, transmeton Top Channel .

400 artikuj të ndërlidhur »

Ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare Ben Ali i Tunizisë

Portalb - parë: 14 orë

Ish-presidenti i Tunizisë Zine el Abidine Ben Ali është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare. Lajmin për vdekjen e ish- udhëheqësit të Tunizisë e dhanë familjarët e tij.

13 artikuj të ndërlidhur »

Facebook kërkon lançimin e monedhës dixhitale ‘Libra’

Portalb - parë: 14 orë

Facebook vazhdon të këmbëngulë për lançimin e monedhës dixhitale libra, vitin e ardhshëm pavarësisht se autoritetet përreth botës po përpiqen ta ndalojnë këtë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Linjë kanabisi Shqipëri-Maqedoni e Veriut, lënda narkotike transportohej me kafshë pune

Portalb - parë: 14 orë

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se dy shtetas po tentonin të trafikonin lëndë narkotike nëpërmjet kufirit jeshil për në Maqedoninë e Veriut, Policia e Elbasanit menjëherë ka organizuar ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Autobusi me turistë u përplas në Utah, 4 persona humbin jetën

Portalb - parë: 14 orë

Një autobus me turistë nga Kina, është përplasur në Utah të Shteteve të Bashkuara duke lënë të vdekur të paktën 4 persona dhe 5 tjerë të lënduar. Autobusi ishte afër Parkut Kombëtar “Bryce” kur doli ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Trump autorizoi “rritje të moderuar” të prezencës ushtarake në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara

Portalb - parë: 15 orë

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë planifikuar të dërgojnë forca ushtarake në Arabinë Saudite, një ditë pas sulmit kundër rafinerisë së naftës.

85 artikuj të ndërlidhur »

Poetja Fiona Sampson – fituese e çmimit “Naim Frashëri” të edicionit të XXIII të FNP “Ditët e Naimit”

Portalb - parë: 15 orë

Poetja e njohur angleze Fiona Sampson është fituese e çmimit të madh “Naim Frashëri” të Edicionit XXIII të Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”.

2 artikuj të ndërlidhur »

Velesi sërish në fokus të lajmeve të rreme

Portalb - parë: 15 orë

Maqedonia e Veriut mbetet në fokus të mediave botërore sa i përket lajmeve të rreme. Së fundmi, gazeta amerikane The Washington Post ka publikuar një artikull, ku thuhet se faqja në Facebook e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

“Boki 13” të hënën, Janeva të martën do të japin deklaratë përpara Ruskoskës

Portalb - parë: 15 orë

Avokatja e ish kryeprokurores speciale, Katica Janeva, Irena Frçkoska në një intervistë për “360 gradë” ka deklaruar se Janeva është ftuar të martën që të japë deklaratë përpara prokurores Vilma ...

27 artikuj të ndërlidhur »

“Lumiere” drejt rrugëtimit të suksesshëm (VIDEO)

Portalb - 20.09.2019

Publikimi i filmit “Farmer’s Blues” duket se vuri në dukje edhe vetë produksionin “Lumiere”, transmeton Portalb.mk . Brenda një viti kalendarik, “Lumiere” ka arritur të realizojë dy filma të ...

Osmani: Oponentët tanë e dinë që vetëm një parti mund t’i dalë zot Kosovës

Portalb - 20.09.2019

Gjatë një takimi me banorët e lagjes “Dardania” në Gjilan, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka thënë se LDK-ja është më unike dhe më e fortë se kurrë drejt fitores së 6 tetorit, ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë tregojnë ëndrrat për shëndetin tuaj

Portalb - 20.09.2019

Të deshifrosh kuptimin e ëndrrave lidhet ngushtë me trurin, por çfarë ndoshta s’dinit është se ëndrrat tregojnë shumë për shëndetin tuaj. Ëndrrat janë gjëra të çuditshme dhe konfuze.

Berisha pritet të luajë edhe kundër Parmas

Portalb - 20.09.2019

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha pritet të ketë minutazhë edhe në Serie A, pasi do të aktivizohet te Lazio në ndeshjen në shtëpi ndaj Parmas kanë njoftuar mediumet italiane.

2 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria të shpallë gjendje të jashtëzakonshme klimatike në nivel vendi, kërkuan Fridays for Future

Portalb - 20.09.2019

Me protestë para Qeverisë, ekologët e Lëvizjes për të drejtat klimatike “Të premtet për të ardhmen” (Fridays for future”) sot e filluan javën e protestave dhe aktiviteteve për ngritjen e vetëdijes ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Deshi të zbatonte “porosinë e Zotit” për ta dëbuar “djallin Vladimir Putin”, përfundoi në çmendi

Portalb - 20.09.2019

Aleksandër Gabishev, 51 vjeçari i nisur në këmbë nga Siberia për në Moskë që në muajin mars, ka përfunduar në çmendinë. Plani i tij ishte të zbatonte “porosinë e Zotit”, sipas të cilës duhej dëbuar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

​Haradinaj tha se koncepti i VV-së është komunist, ironizoi me deklaratat e Veselit

Portalb - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj , thotë se Kosova ka punuar pak për t’i “rehatuar” punët e saj, derisa sipas tij, gjithmonë iu është bërë qejfi të tjerëve.

75 artikuj të ndërlidhur »

Biznesmeni tregoi detajet se si Boki 13 kërcënonte

Portalb - 20.09.2019

Zoran Azmanov, ishte në Prokurorinë publike ku dëshmoi në lidhje me rastin “Reket, ku theksoi se Bojan Jovanovski – Boki 13 e ka kërcënuar pwrmes telefonit se do të publikojë dokumente të PSP-së dhe ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Gazetarja Rudina Magjistari, gjatë shtatzënisë hoqi dorë nga diçka që e pëlqen shumë

Portalb - 20.09.2019

Studimet janë nga më të ndryshmet mbi këtë çështje. Si gjithmonë në këto raste, ndodh që një palë rrëzon një tjetër dhe pastaj sërish dalin teori të reja… Gjithsesi, ende nuk dihet me siguri – duhet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gazepi I gjetjes së temave të bukura

Portalb - 20.09.2019

Mirë ama, ulur përpara çudisë elektronike e kuptoj gazepin e gjetjes së temave të bukura, atyre që ta mbushin zemrën frymëzim e ta bëjnë shpirtin mal, krenarë që kem qëllue shqiptarë .