TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Raport për prokurimet publike: procedura jotransparente, negociata pa publikim të shpalljeve

Portalb - parë: 14 orë

Tenderë të mëdhenj të cilët nuk ndahen në pjesë me çka pamundësohet konkurrencë mes firmave, praktikim më i madh i procedurave jotransparente me negocim pa publikim të shpalljeve.

Fansat largohen nga koncerti! Pse rikthimi i ‘Spice Girls’ u cilësua si një dështim?

Portalb - parë: 15 orë

Grupi i famshëm “Spice Girls” u rikthye pas shumë vitesh në një koncert të mbajtur ditën e djeshme në Dublin. Vajzat e famshme, përveç Victoria-s, u mblodhën sërish në një tur për të risjellë hitet e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dibër: U zhvillua stërvitje taktike e anëtarëve të policisë (VIDEO)

Portalb - parë: 15 orë

Prezantimi i disa pajisjeve të Ministrisë së Brendshme dhe një stërvitje taktike e anëtarëve të policisë u zhvillua sot në Dibër në kuadër të aktiviteteve me rastin e Ditës së Policisë, njoftojnë nga ...

3 artikuj të ndërlidhur »

E quajti të eksituar gazetaren, peticion në rrjet kundër krye-akademikut Skënder Gjinushit

Portalb - parë: 15 orë

Një ditë pasi kreu i Akademisë së Shkencave Skënder Gjinushi pati një debat me gazetarët, ku u shpreh ndaj njërit prej tyre se të shkonte të mjekohej se ishte i eksituar, ka ardhur edhe reagimi ...

89 artikuj të ndërlidhur »

Serbi, në sy të fëmijëve, burri ka vrarë gruan dhe prindërit e saj

Portalb - parë: 15 orë

Një ngjarje e rëndë që ka tronditur rajonin këto ditë, bëhet fjalë për vrasjen e një gruaje dhe prindërve të saj në prani të dy fëmijëve të mitur, Mirjana dhe Goran shkruan Kurir, transmeton Alsat M.

4 artikuj të ndërlidhur »

Diskriminimi gjinor në arsim, të hënën në UEJL do të mbahet tryezë e rrumbullakët

Portalb - parë: 16 orë

Klubi Feminist në bashkëpunim me Klubin e Debatit që funksionojnë në kuadër të Parlamentit Studentor në Universitetin e Evropës Juglindore të hënën në ora 13 kanë organizuar tryezë të rrumbullakët me ...

Njeriu është në fenë e…

Portalb - parë: 16 orë

Thënie nga profeti Muhamedi a.s, i dërguari i ...

Dukuria e rrezikshme e fajdeve

Portalb - parë: 16 orë

Dukuria e huazimit të parave në mënyrë ilegale apo si njihen me termin “fajde”, mbetet mjaft shqetësuese në Kosovë. Kjo dukuri theksohet se po sjell pasoja të mëdha për shoqërinë në përgjithësi, ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush është Aleksandar Filipovski, zëvendësuesi i Bogoevskit

Portalb - parë: 16 orë

Aleksandar Filipovski është deputeti që duhet të vijë në vendin e Pavle Bogoevskit, i cili dha dorëheqjen nga detyra të enjten, shkruan Irl.mk. Filipovski ishte i 17-ti në listën e kandidatëve për ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Epidemi në Strugë, 9 nga 56 punonjësit shëndetësorë janë të infektuar me fruth

Portalb - parë: 16 orë

Në departamentin e kirurgjisë në Spitalin e përgjithshëm të Strugës, 16 për qind e punonjësve janë të prekur, gjegjësisht nëntë nga 56 punonjësit shëndetësorë, të cilët punojnë në këtë departament, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri: Kuvendi rrethohet me tela me gjemba, kryeministria me barriera

Portalb - parë: 17 orë

Qeveria po merr masa sigurie si rrallë më parë pak orë para nisjes së protestës së opozitës. Gjatë ditës së djeshme rreth kryeministrisë janë vendosur barriera metalike, ndërsa shtyllat janë lyer me ...

324 artikuj të ndërlidhur »

Festa e Bajramit: Studentët e UEJL-së do u blejnë rroba të reja fëmijëve në nevojë

Portalb - parë: 17 orë

Studentët e Universitetit të Evropës Juglindore gjatë javës së ardhshme, nga data 27 maj deri më 31 maj do të grumbullojnë të holla, që me to t’u blejnë rroba të reja fëmijëve në nevojë për festën e ...

Ka tre vjet që nuk jepen biçikleta me qira sepse 200 biçikletat që i kishte blerë Qyteti i Shkupit janë shkatërruar

Portalb - parë: 17 orë

Tashmë tre vite në Shkup nuk jepen biçikleta me qira. Projekti, të cilin qyteti i Shkupit e filloi në vitin 2010 në kohën e kryetarit Koce Trajanovskiu, për të inkurajuar qytetarët që të përdorin ...

Pas dorëheqjes mes lotësh të May-it, këto janë emrat në garë për tu bërë kryeministër i Britanisë

Portalb - parë: 17 orë

Gara për kreun e Partisë Konservatorë në Britani është hapur tashmë që Theresa May deklaroi dorëheqjen e saj. Kjo garë nuk do të prodhojë vetëm një lider të ri partie por edhe kryeministrin e ri të ...

110 artikuj të ndërlidhur »

Lideri i opozitës greke paralajmëroi Shqipërinë: Nëse fitojmë vëmë veton kundër integrimit

Portalb - parë: 17 orë

Greqia do të zhvillojë këtë të dielë zgjedhjet për lokale, rajonale dhe ato europiane, ku sipas medies greke “Kathimerini”, nga sondazhet e para, partia Demokracia e Re, e Kyriakos Mitsotakis, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Afganistan: Të paktën 24 persona të vdekur nga vërshimet

Portalb - parë: 18 orë

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë goditur shumë pjesë të Afganistanit, shkaktuan vërshime, duke lënë të vrarë të paktën 24 persona dhe plagosur 11 të tjerë vetëm në 48 orët e fundit, njoftuan zyrtarët.

10 artikuj të ndërlidhur »

Është mbyllur “Nefa Mebel” në Maqedoni dhe Serbi, blerësit janë mashtruar, nuk i kanë marrë porositë

Portalb - parë: 18 orë

Gjasat janë të vogla që blerësit të fitojnë moblije të stofit, pasi që ndërmarrja serbo-ruse për mobilje “Nefa Mebel” dje pa paralajmërim i ka mbyllur të gjithë dyqanet në Serbi dhe Maqedoninë e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e dielë 26 maj 2019

Portalb - parë: 18 orë

DASHI Venusi do jete shume i favorshem per ju sot. Marredhenia qe keni krijuar do jete me e qarte dhe do kuptoheni mjaft mire me njeri-tjetrin. Te gjitha keto do iu ndihmojne te merrni vendime te ...

Si ta kuptoni që jeni gati për të lindur? Këto janë shenjat paralajmëruese

Portalb - parë: 18 orë

Shtatzënia është një periudhë e bukur e jetës, por përfshin shumë shqetësime. Si do të funksionojë, sa kohë do të zgjasë, dhe si do përfundojë? Nënat kanë edhe dilema se kur të vijë momenti për të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Është zbuluar burimi i ri i naftës në Shpirag të Shqipërisë

Portalb - parë: 18 orë

Për herë të parë pas shumë dekadash, Shqipëria mund të jetë pranë një zbulimi të rëndësishëm nafte. Testimi i shumëpritur gjigantit ndërkombëtar “Shell”, në pusin e Shpiragut, konfirmoi zyrtarisht ...

22 artikuj të ndërlidhur »