TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Maqedoni, nga mesnata janë rritur çmimet e derivateve

Portalb - I sapo botuar

Çmimet me pakicë të benzinave “eurosuper BS-95” dhe “eurosuper BS-98” nga mesnata janë rritur për 2.5 denarë, “eurodizeli” për 3.5, ndërsa çmimi i vajit ekstra i lehtë për amvisëri për katër denarë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Debati në Kuvendin e Greqisë për Marrëveshjen e Prespës do të zgjasë katër dië

Portalb - parë: 20 min

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis vendosi që debati për Marrëveshjen e Prespës që do t’i jepet fund kontestit 27-vjeçar rreth emrit të Maqedonisë të zgjat katër ditë, transmeton Portalb.mk.

136 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët plagjiatorë

Portalb - parë: 40 min

E shikojmë televizionin disa miq, përkatësisht një emision i cili i zbulon plagjiatet e doktoratave të deputetëve të Shqipërisë, me një fjalë e shikojmë emisionin në të cilin me emër e mbiemër ...

Haradinaj: Kosova mirëpret investimet e huaja direkte

Portalb - parë: 11 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesit e kompanisë amerikane Artillery One. Në këtë takim, së bashku me delegacionin amerikan të përfaqësuar nga Daniel Cannon, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Google gjobitet me 50 milionë euro

Portalb - parë: 11 orë

Google është gjobitur me 50 milionë euro nga rregullatori francez i mbrojtjes CNIL, për një shkelje të rregullave të BE për mbrojtjen e të dhënave. CNIL tha se kishte vendosur gjobën për “mungesë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Dy anije përfshihen nga flakët, 10 viktima pranë ujërave të Krimesë

Portalb - parë: 11 orë

Autoritetet thonë se ekipe ruse shpëtimi po përpiqen t’u japin ndihmë marinarëve që kërcyen menjëherë mbi kuvertë, ndërsa 14 persona besohet të jenë shpëtuar deri tani.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshimet në Brexit, May heqë dorë nga tarifa për qytetarët e BE-së

Portalb - parë: 11 orë

Theresa May ka hequr dorë nga tarifa prej 65 funte për miliona qytetarë të BE-së që do të duhej ta paguanin për të siguruar të drejtën për të vazhduar jetesën në Britani të Madhe pas Brexit.

37 artikuj të ndërlidhur »

Këshillit Gjyqësor të Kosovës sot i janë shtuar edhe 37 gjyqtarë të rinj

Portalb - parë: 12 orë

Në pajtim me propozimin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me dekret ka emëruar 37 gjyqtarë të rinj. Sipas një njoftimi, 37 gjyqtarët e rinj të emëruar ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj konfirmon qëndrimin kundër heqjes së taksës: Nuk ikim nga e drejta jonë

Portalb - parë: 12 orë

Përkundër deklarimit në mëngjes rreth “borës së shkrirë”, duke iu referuar largimit të taksës ndaj Serbisë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka ritheksuar se është gabim nëse Kosova e largon ...

92 artikuj të ndërlidhur »

Kuvend, Rama: 8 vite më parë kjo opozitë u mori jetën 4 personave

Portalb - parë: 13 orë

Ai foli në Kuvend edhe për 21 janarin e 8 viteve më parë. Rama tha se 21 janari është një plagë e hapur, dhe se 8 vite më pare, kjo opozitë që ngrihet dhe lëshon akuza, vrau 4 qytetarë të pafajshëm.

59 artikuj të ndërlidhur »

Pse nuk duhet të flemë me flokë të lagur

Portalb - parë: 13 orë

Të flesh me flokë të lagur është një veprim që asnjë nga ne nuk duhet ta bëjë për arsye sa ka një ndikim shumë negative në shëndetin tonë. Më poshtë do të lexoni disa nga shkaqet që ka gjumi me flokë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Një afroamerikane demokrate për presidente të SHBA

Portalb - parë: 13 orë

“Unë e dua vendin tim”, tha ajo për emisionin “Good Morning America” në ABC, duke shtuar se do të luftonte për t’i dhënë vendit më të mirën e mundshme.

24 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania ia ka ndaluar aterimet kompanisë ajrore të Iranit

Portalb - parë: 13 orë

Gjermania ia ka tërhequr licencën linjës ajrore të Iranit Mahan Air, duke përmendur si arsye “shqetësimet për sigurinë” dhe aktivitetet e kompanisë në Siri, transmeton REL.

11 artikuj të ndërlidhur »

FMN rishikon parashikimet: Rritja globale ngadalësohet

Portalb - parë: 14 orë

“Rritja globale në vitin 2019 do të jetë 3.5 për qind, ndërsa 3.6 për qind në vitin 2020. Kjo është 0.2 dhe 0.1 pikë nën parashikimet e bëra në tetor”, tha Gita Gopinath, kryeekonomiste e FMN-së.

26 artikuj të ndërlidhur »

6 hile për ta bërë veshjen tuaj të zakonshme të duket spektakolare

Portalb - parë: 14 orë

Nëse mendoni se veshjes dhe kombinimit tuaj i mungon diçka por nuk dini se çfarë apo nëse ajo që zgjidhni të vishni sot ju duket diçka e mërzitshme ne kemi zgjidhjen dhe ju sugjerojmë 6 hile për ta ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Talibanët kanë sulmuar një bazë ushtarake në Afganistan

Portalb - parë: 14 orë

Militantët talibanë sulmuan një bazë ushtarake në provincën lindore Maidan Vardak të Afganistanit, duke vrarë së paku 12 njerëz dhe plagosur mbi 20 të tjerë.

10 artikuj të ndërlidhur »

Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë

Portalb - parë: 14 orë

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi ia ka dorëzuar Ekipit Negociator të Kosovës raportin e dialogut në Bruksel

Portalb - parë: 14 orë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot ia ka dorëzuar Ekipit Negociator të Kosovës raportin e bisedimeve të deritanishme që ka zhvilluar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Bruksel me ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi u takua me Erjavec: Sllovenia mbështet anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Portalb - parë: 15 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot realizoi takim me ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili qëndron në vizitë zyrtare në Republikën e ...

23 artikuj të ndërlidhur »

U ble 14.7 mln euro, Shaqiri i Liverpoolit vlen sot katërfish më shumë

Portalb - parë: 15 orë

Mes Liverpoolit dhe titullit kampion janë vetëm 15 ndeshje, e një meritë të madhe për këtë ka edhe 27-vjeçari nga Gjilani. Xherdan Shaqiri u ble nga Stoke City për 14.7 milionë euro, por paraqitjet e ...

57 artikuj të ndërlidhur »