TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Filluan zgjedhjet në Parlamentin Evropian, më parë votohet në Holandi dhe Britani

Portalb - parë: 38 min

Rreth 400 milionë evropianë nga 28 vende-anëtare të BE-së prej sot deri të dielën do t’i zgjedhin përfaqësuesit e tyre në Parlamentin e Evropës me mandat në pesë vitet e ardhshme.

17 artikuj të ndërlidhur »

Dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” do të jetë ditë jopune për të gjithë qytetarët e RMV-së

Portalb - parë: 1 orë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se në pajtim me Ligjin për festa në Maqedoninë e Veriut, 24 maji (e premte), dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” do të jetë dit jo pune për të gjithë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Serbia heq dorë nga Arbitrazhi për taksën e Kosovës, shkak njohja

Portalb - parë: 1 orë

Beogradi nuk do të iniciojë procedurat për ta dërguar Kosovën në Arbitrazh për shkak të taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia, por është e vendosur që të zbatoojë kundërmasa.

10 artikuj të ndërlidhur »

Tri fshatra të Shkupit nesër pa energji elektrike

Portalb - parë: 1 orë

Shfrytëzuesit e fshatrave të Shkupit Milladinovc, Deladrovc dhe Teki nesër prej orës 7:00 deri në orën 17:00 do të jenë pa furnizim me energji elektrike, transmeton MIA .

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosova në ‘ethe’ për zgjedhjet në BE

Portalb - parë: 2 orë

Zgjedhjet në BE dot mbahen këtë të diele dhe vlerësohet se kanë rol të rëndësishëm edhe në procesin e liberalizimit të vizave të Kosovës me BE-në. Qytetarët e 28 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kosova dhe Shqipëria me ofertë të përbashkët turistike

Portalb - parë: 2 orë

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë e Kosovës dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë janë dakorduar që të kenë një ofertë të përbashkët turistike mes dy vendeve.

36 artikuj të ndërlidhur »

Janë caktuar datat e samitit të ardhshëm të NATO-s

Portalb - parë: 2 orë

Samiti i ardhshëm i NATO-s do të mbahet më 3 dhe 4 dhjetor në Londër, për të shënuar 70-vjetorin e aleancës ushtarake. Në të pritet të pranohet Maqedonia e Veriut si anëtare më e re e Aleancës.

16 artikuj të ndërlidhur »

Sot do të mbahet seancë për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

Portalb - parë: 3 orë

Kryetar i Komisionit për Çështje të Rregullores dhe Mandatit-Imunitetit Pavle Bogoevski sot ka caktuar seancë për revokimin e mandatit të deputetit, të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

24 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri, policia zbuloi ne jug vatrat e para me narkotikë

Portalb - parë: 10 orë

Policia zbuloi në jug të Shqipërisë vatrat e para të mbjella me marijuanë për këtë vit. Sipas burimeve policore kontrolli nga ajri ka zbuluar katër sipërfaqe në fshatrat Xhafaj dhe Krahës në zonën e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Padi penale për ish-kryetarin e Rregullatores Petrov, kompanisë BEG i ka mundësuar të arkëtojë 6.6 milionë euro në ...

Portalb - parë: 11 orë

Departamenti për Shtypjen e krimit të organizuar dhe të rëndë ka ngritur aktpadi penale kundër ish kryetarit të Komisionit rregullator për energjisë Dimitar Petrov, S. J.

3 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Monitorimi i qytetarëve ia shpëtoi shtetit 100 milionë euro

Portalb - parë: 11 orë

“Para pak kohësh e përkujtuam protestën e madhe civile, në vitin 2015, kur më shumë se 70 organizata të shoqërisë civile iu bashkëngjitën dhjetëra mijëra qytetarëve në protestën e madhe për të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Sela: Kauza jonë nuk përfundoi me rrëzimin e Gruevskit, por vazhdon deri tek anëtarësimi i vendit në NATO dhe BE

Portalb - parë: 11 orë

Ziadin Sela, lideri i opozitës shqiptare sot ka dhënë intervistë për Radio Televizionin e Kosovës . Ai ka folur rreth përfundimit të zgjedhjeve Presidenciale, si dhe zhvillimit të ri politik që po ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Janë ndarë subvencione për dritare, por jo edhe për fasada energjetike

Portalb - parë: 11 orë

Në fushatën parazgjedhore të vitit 2016, LSDM dha premtim rreth subvencionimit të shtëpive për efikasitet energjetik, të cilin e vlerësojmë si pjesërisht të realizuar: LSDM në programin e saj ...

Qeveria e Maduros po forcon lidhjet me Rusinë, Kinën dhe Kubën

Portalb - parë: 11 orë

Qeveria e presidentit të kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro, është duke fuqizuar aleancën me Kubën, Kinën dhe Rusinë, për të tejkaluar krizën shëndetësore që është krijuar si pasojë e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

BM – Është dorëhequr një tjetër ministre për shkak të mosmarrëveshjeve mbi Brexit

Portalb - parë: 11 orë

Ministrja britanike e ngarkuar me marrëdhëniet me Parlamentin, Andrea Leadsom njoftoi sot në mbrëmje dorëheqjen, duke vlerësuar se nuk beson më se qeveria mund të aplikojë rezultatin e referendumit ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Është konfirmuar gabimi në votim, Tamara kalon në vendin e parë në Eurosong por vetëm sipas jurisë

Portalb - parë: 11 orë

EBU u përgjigj n ë gabimin në votimin e jurisë së Bellorusisë për Eurosong 2019. Është konfirmuar se është bërë gabim gjatë ndarjes së votave dhe sipas rezultatit final, Tamara kalon në vendin e parë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Mbi demokracinë dhe diktaturën

Portalb - parë: 12 orë

(Demokracia e rrejshme e çdo tranzicioni paraqet rrezik për shfaqjen e diktaturës) Ajo që duhet të thuhet në fillim të këtij shkrimi është fakti se, nuk mund të ketë demokraci me organizim politik ...

Anitkorrupsioni: Ish-kryetari i Gjykatës Penale e ka punësuar nipin e tij pa aplikuar në konkurs

Portalb - parë: 12 orë

Komisioni i Antikorrupsionit do të fillojë iniciativë për ngritjen e procedurës para Prokurorisë Publike të Shkupit sepse ka konfirmuar keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe autorizim te ish-kryetari i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kushërira e Mijallkovit: Drejtorët që kanë qëndruar më gjatë se një mandat, e kanë keqpërdorur funksionin

Portalb - parë: 12 orë

Deputetja Emilija Aleksandrova në seancën e sotme kuvendore për Ligjin për Agjencinë për Siguri nNacionale, që do ta zëvendësojë Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) tha se i vjen keq që më ...

Duraki: Jemi të vetëdijshëm për kritikat e UNESKO-s për Ohrin, nëse gjejmë ndërtime pa leje, do të reagojmë

Portalb - parë: 13 orë

Jemi të vetëdijshëm për të gjitha kundërshtimet që i marrim nga UNESKO dhe do të bëjmë gjithçka që mundemi. Inspektorati për ambient jetësor me inspektoratet në nivel nacional dhe lokal do të dalin ...

3 artikuj të ndërlidhur »