TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive

Portalb - I sapo botuar

Nëse nuk i rezistoni një përqafimi apo përkëdheljes ndaj fëmijës suaj, nuk ju fajësojmë. Era e ëmbël e tyre, lëkura e butë dhe pamja aq engjëllore mund të bëjnë çdo prind të dorëzohet.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ma autobusë gjerman “MAN” do të rinovohet flota e NTP-së

Portalb - parë: 16 min

NTP – Shkupi do të marrë autobusë të rinj njëpjesësh dhe dyshe nga prodhuesi gjerman “MAN”. Ndërmarrja kroate “Auto Hrvatska”, përfaqësues i përgjithshëm për markat e autobusëve “MAN”, “Otokar” dhe ...

Deklaratat e Veselit për ‘luftim të korrupsionit’, Haradinaj i quajti ‘hajgare’

Portalb - parë: 26 min

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka quajtur mashtruese deklaratat e kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, lidhur me luftimin e korrupsionit.

57 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë është sindroma e Rebekës, që çiftet gjithnjë e më shumë po ndahen prej saj

Portalb - parë: 26 min

A keni dëgjuar ndonjëherë për këtë sindromë? Ne po flasim për atë që i referohet një lloji xhelozie retroaktive dhe shqetësime për ndjenjën e xhelozisë kur ju e dini të kaluarën sentimentale dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

U refuzua kërkesa e Katica Janevës, do të vazhdojë edhe 30 ditë tjera në burg

Portalb - parë: 36 min

Katica Janeva , ish-prokurorja speciale që gjendet në paraburgim, do mbetet në paraburgim edhe 30 ditë të tjera, pasi u refuzua kërkesa e saj, transmeton Portalb.mk .

8 artikuj të ndërlidhur »

Ekspozita me piktura të regjimit nazist të Hitlerit (FOTO)

Portalb - parë: 56 min

Turmat në muzeun e pikturës në Den Bosch , që janë shtuar në numër që kur ekspozita “Dizajnet e rajhut të tretë” u hap më herët këtë muaj. Në ekspozitë ka një mori artikujsh që variojnë nga një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Flamur Noka plas “bombën”: Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë (VIDEO)

Portalb - parë: 1 orë

“Pritshmëritë tona i kemi publike që ditën që është emëruar kryeprokurore PPP-ja me emrin Arta Marku . Që ditën që Prokuroria e Krimeve të Rënda u shkatërrua me një të rënë të lapsit dhe hetimi i ...

498 artikuj të ndërlidhur »

Tani Kosova pjesë e Pro Evolution Soccer 2020 (FOTO)

Portalb - parë: 1 orë

Kosova është pjesë e lojërave elektronike. Të gjithë ata që janë të flaktë për lojën PRO EVOLUTION SOCCER, mund të luajnë me Dardanët, lojën e tyre të preferuar.

Greqia dhe Sllovakia do të mbështesin hapjen e negociatave për anëtarësimin e RMV-së dhe Shqipërisë

Portalb - parë: 1 orë

Militiadis Varviciotzis , Ministri grek i punëve të jashtme u takua me zv.ministrin slloven të punëve të jashtme, Frantishek Ruzhiçka , duke shpreh mbështetje për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Kosovës kërkoi ndihmë për gjetjen e këtij personi

Portalb - parë: 2 orë

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka siguruar autorizimin e Prokurorisë Themelore në Pejë për publikimin e fotos të personit të dyshuar, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Më shumë se 29 milionë fëmijë kanë lindur në zona të konfliktit më 2018

Portalb - parë: 2 orë

Më shumë se 29 milionë foshnja kanë lindur vitin e kaluar në zonat e prekura nga konflikti, duke përfshirë, Afganistanin, Somalinë, Sudanin Jugor, Sirinë dhe Jemenin, ka thënë Organizata e Kombeve të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Dika dhe Azmanov dhanë dëshmi për rastin “Reket”

Portalb - parë: 2 orë

Për më shumë se dy orë, Agapi Dika në Prokurorinë e Krimit të Organizuar përgjigjej në pyetjet që lidhen me rastin Reket . Dika është Kryetare e Kuvendit të Lidhjes Ndërkombëtare të Boki 13.

14 artikuj të ndërlidhur »

Rreth 100 vëzhgues nga BE-ja do t’i monitorojnë zgjedhjet në Kosovë

Portalb - parë: 2 orë

Shefja e Misionit Vëzhgues nga Bashkimi Evropian, për zgjedhjer e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubadel ka thënë të premten në Prishtinë se misioni që ajo drejton është dëshmi ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Në Shkup u zhvillua parada tradicionale e biçikletave dhe u shënua “Dita pa automobila”

Portalb - parë: 2 orë

Sot, Qyteti i Shkupit mbylli korsitë më të ngarkuara të trafikut në qendër të qytetit dhe e hapi atë për mbi 2.500 biçiklistë, qytetarë, nxënës, rekreativistëdhe entuziastë të çiklistëve – ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori Timonie është takuar me Ahmetin dhe Thaçin

Portalb - parë: 3 orë

Ambasadori i Francës, Kristijan Timonie, sot është takuar me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe atë të PDSH-së, Menduh Thaçi, njofton Portalb.mk . “Gjatë takimit Ahmeti – Timonie , u prekën çështjet që ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Pite tigani me miell misri – të lehta, të shpejta plot shije

Portalb - parë: 3 orë

Pitet janë një ushqim i shijshëm të cilit nuk mund t’i thuash jo as në mëngjes e shpesh as në darkë. Ato shoqërohen me të ëmbla dhe me të kripura, me fruta, djathë apo perime, shkruan AgroWeb.org.

U hap në Çair Qendra e Komunitetit Rinor (VIDEO)

Portalb - parë: 3 orë

U hap sot në Çair Qendra e Komunitetit Rinor, hapësirë inovative publike për të mbështetur dhe stimuluar kreativitetin te të rinjtë, për t’i kyçur ata në aktivitete të ndryshme, por edhe për të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

I paarritshëm anëtarësimi i RMV-së në NATO në dhjetor, Spanja na ka ngatërruar rendin

Portalb - parë: 3 orë

Shkuarja e Spanjës në zgjedhje parlamentare dhe Parlamenti jofunksional në Britani të Madhe, do ta anulojnë anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) në NATO për në fillim të dhjetorit ...

Me 13,7 milionë euro do të instalohet pagesa elektronike edhe në pikat për pagesë të taksës rrugore në Korridorit 8

Portalb - parë: 3 orë

Me 13.7 milionë euro, brenda 12 muajve të ardhshëm, do të ndërtohen tre pika të reja për pagesë të taksës rrugore në autostradat Milladinovc – Shtip dhe Kërçovë – Ohër, dhe në to do të instalohet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Është dorëzuar akuzë kundër ish drejtorit dhe tre të punësuarve në Regjistrin Qendror

Portalb - parë: 3 orë

Prokuroria Publike e Shkupit ka dorëzuar akuzë kundër ish drejtorit të Regjistrit Qendror, Andreja Popovski për keqpërdorim të detyrës dhe autorizimit zyrtar, por edhe kundër tre të punësuarve të ...

6 artikuj të ndërlidhur »