TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PC World

Qualcomm: Ja kur teknologjia 5G do të bëhet me të vërtetë praktike

PC World - parë: 31 min

Telefonët e parë 5G kanë filluar të shfaqen me Galaxy S10 ditën e djeshme ndërsa Qualcomm po përgatitet për gjeneratën e dytë. Kompania prezantoi një modem Snapdragon X55 i cili e përmirëson më tej ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Facebook papritmas vendosi të mos na gjurmojë kur nuk përdorim aplikacionin

PC World - parë: 1 orë

Ditën e sotme Facebook prezantoi një funksion të ri privatësie ku përdoruesit e Android mund të fikin gjurmimin e vendndodhjes kur nuk përdorin aplikacionin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Galaxy S10 5G është telefoni që askush nuk ka për ta blerë

PC World - parë: 11 orë

Mbase këtë nuk e prisnin të gjithë por Samsung prezantoi sot jo një por dy telefonë 5G . Edhe pse gjenerata e re e rrjeteve është ende larg realitetit për shumë njerëz, Samsung ka vendosur të flasë ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Galaxy S10E është përgjigja e Samsung ndaj iPhone XR

PC World - parë: 11 orë

Krahas flagshipëve Galaxy S10 dhe S10 Plus, Samsung sot prezantoi një model buxhetor me kosto të ulët që e quan Galaxy S10E. Me një çmim bazë prej 749 dollarë, telefoni ka ekran 5.8-inç por i ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Samsung kërkon 2,000 dollarë për telefonin me ekran që paloset Galaxy Fold

PC World - parë: 11 orë

Për herë të parë Samsung zbuloi detajet e telefonit me ekran që paloset në Nëntor ndërsa sot në aktivitetin Unpacked kompania foli më në detaje. Telefoni i pritur prej vitesh nga Samsung tashmë ka ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Samsung prezanton zyrtarisht Galaxy S10 dhe S10 Plus, fillojnë nga 899 dollarë

PC World - parë: 12 orë

Në vazhdën e përpjekje disa vjeçare për të eliminuar kornizat e ekranit dhe ofruar ekrane sa më të mëdha, sot Samsung prezantoi Galaxy S10 dhe S10 Plus me ekran 6.1-inç dhe 6.4-inç respektivisht ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Liveblog: Samsung prezanton Galaxy S10 dhe Galaxy Fold

PC World - parë: 15 orë

20:22 – Kemi ndërtuar mbi 2 miliardë telefonë Galaxy deri më sot 20:21 – Koh thotë se Fold do ti bëjë smartfonë pjesë më integrale të jetëve tona 20:19 – Me Galaxy Fold kemi lançuar një kategori ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare platformë online për ankesat e qytetarëve

PC World - parë: 15 orë

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, duke nisur nga data 18 shkurt 2019, ka filluar zbatimin e një regjistri të ri, si një platformë për depozitimin e ankesave të konsumatorëve.

6 artikuj të ndërlidhur »

Nga dita e sotme Gmail në Android vjen me një pamje ndryshe

PC World - parë: 16 orë

Përditësimi i shumëpritur i dizajnit material për aplikacionin Gmail tashmë është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit Android përmes Play Store. Muajin e kaluar kompania solli dizajnin e ri të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Telefoni i ri i Xiaomi ka tre kamera të pasme dhe kapakë transparentë

PC World - parë: 17 orë

Xiaomi zyrtarisht ka prezantuar Mi 9 në një aktivitet në Kinë. Flagshipi me tre kamera të pasme fuqizohet nga procesori i ri Qualcomm Snapdragon 855 shoqëruar nga 6 dhe 8GB RAM.

10 artikuj të ndërlidhur »

Pse Samsung One UI është një prej softuerëve më të mirë vendosur në një smartfon

PC World - parë: 18 orë

Besojeni ose jo Samsung ka bërë diçka që shumë prej nesh nuk e prisnim: ka krijuar një softuer të mrekullueshëm. Ditën e sotme kompania do të prezantojë tre telefonë të rinj, konkretisht modelet e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Logitech ringjall mausin legjendar

PC World - parë: 20 orë

Adhuruesve të video lojërave mausi Logitech MX518 do tu sjellë kujtime të bukura për një arsye të thjeshtë: mausi i 2005-ës kishte një formë të rehatshme, performancë të mprehtë dhe butonë të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Google ka një projekt misterioz për video lojërat

PC World - parë: 21 orë

Google zakonisht nuk është prej atyre që bëhet pjesë e eventeve të mëdha të video lojërave por këtë vit do të jetë ndryshe. Kompania ka planifikuar të zbulojë një projekt misterioz lojërash në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Telefoni i ri i Vivo ka një kamër sekrete

PC World - parë: 22 orë

Vivo V15 Pro ka një sekret: një kamër të motorizuar “pop-up” dhe është produkti më i fundit i kompanisë së njohur Kineze për dizajnet e saj inovative.

2 artikuj të ndërlidhur »

AMA dhe AKEP godasin piraterinë televizive

PC World - parë: 23 orë

Autoriteti i Mediave Audiovizive po përgatitet për të goditur piraterinë televizive që behet nga platforma IPTV. AMA po koordinohet me AKEP për të ndërhyrë.

Amerika nuk mund të na shkatërrojë thotë themeluesi i Huawei

PC World - parë: 24 orë

Themeluesi i Huawei ka vendosur ti kundërpërgjigjet Shteteve të Bashkuara duke thënë ditën e Marte se Amerika nuk mund të na shkatërrojë ne. Ren Zhengfei, i cili themeloi kompaninë në 1987, nuk bën ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Ja aplikacionet popullore për iOS që janë piratuar nga hakerët

PC World - 20.02.2019

Piratët kanë përdorur certifikatat e zhvilluesve për sipërmarrjet të Apple për të krijuar versione të hakuara të disa prej aplikacioneve më popullore thuhej në një raport të publikuar ditën e Enjte.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e Galaxy S10

PC World - 20.02.2019

Ditën e Mërkure Samsung do të prezantojë produkte të reja dhe nëse spekulimet janë të vërteta dhe informacionet e publikuara që sakta, atëherë kemi çfarë të presim.

51 artikuj të ndërlidhur »

FaceTime është shndërruar në makth për Apple

PC World - 19.02.2019

Apple dërgoi një përditësim sigurie për iPhone në fillim të muajit Shkurt për të adresuar një problem sigurie me thirrjet në grup të FaceTime. Njerëzit mund të dëgjonin në anën tjetër të telefonatës ...

500 milionë dollarë humbje për gjigandin e gërmimit të kriptomonedhave Bitmain

PC World - 19.02.2019

Prodhuesi më i madh në botë i pajisjeve për gërmimin e kriptomonedhave Bitmain raportoi një humbje prej 500 milionë dollarësh në tre mujorin e tretë të 2018-ës raportoi CoinDesk.

2 artikuj të ndërlidhur »