TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Nuk plotësonte kushtet, mbyllet tregu i kafshëve në Pogradec

Medial - parë: 20 orë

TIRANË, 20 shtator/MEDIAL/ Tregu i kafshëve të gjalla në Çerravë, Pogradec, është mbyllur, pasi është konstatuar se nuk plotëson kushtet minimale për funksionimin dhe shitjen e kafshëve të gjalla.

3 artikuj të ndërlidhur »

Trepça’89 me fanella të bastores së mbyllur (VIDEO)

Medial - parë: 21 orë

Ndonëse, lojërat e fatit janë të ndaluara me ligj në Kosovë, një ekip futbolli i Superligës ende në fanellat e veta e mban llogon e një bastoreje. A lejohet kjo dhe çfarë thonë në klub e si e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ndizen dritat e “Arenës Kombëtare”, provat e para me sukses/ FOTO

Medial - parë: 21 orë

Federata shqiptare e futbollit ka bërë provat e para sa I takon sistemit të ndricimit që është vendosur në stadiumin e ri kombëtar që është gati të inaugurohet tashmë.

14 artikuj të ndërlidhur »

Limaj-Kurtit: S’e kemi luksin ta bëjmë Kryeministër, për 15 vjet vetëm ka sharë të tjerët

Medial - parë: 21 orë

20:55 | 20 Shtator 2019 Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, gjatë një mbledhje me elektoratin e tij në Prizren, ka kritikuar kundërkandidatin e tij, Albin ...

62 artikuj të ndërlidhur »

Nisma reagon ndaj deklaratave të Bajram Hasanit: U treguat mosmirënjohës

Medial - parë: 21 orë

Anëtari i kryesisë së Nismës, Shkodran Imeraj, ka reaguar ndaj akuzave të ish-ministrit të Tregëtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, i cili ka drejtuar një numër akuzash ndaj ish-partisë së tij.

Osmani: LDK më unike dhe më e fortë se kurrë drejt fitores më 6 tetor

Medial - parë: 21 orë

20:45 | 20 Shtator 2019 Gjatë një takimi me banorët e lagjes “Dardania” në Gjilan, kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë të premten në mbrëmje se ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli në Ferizaj, por tash pa Labin (VIDEO)

Medial - parë: 21 orë

Pas Mitrovicës, Behgjet Pacolli shkoi në Ferizaj për të kërkuar mbështetjen për koalicionin që partia e tij e bëri me Nismën. Kjo edhe ishte hera e parë që ai në këtë qytet nuk e kishte në krah ...

Mbrojtja thotë se gjykatësi Sali Berisha ra në grackë, mohon se ai mori ryshfet

Medial - parë: 21 orë

20:24 | 20 Shtator 2019 Mbrojtja e gjyqtarit të suspenduar Sali Berisha, po pretendon se Prokuroria Speciale e Kosovës nuk ka prova që do ta vërtetonte se ai ka kryer vepra penale të korrupsionit.

26 artikuj të ndërlidhur »

Një muaj paraburgim për gjyqtarin Sali Berisha për shpërdorim të pozitës zyrtare

Medial - parë: 21 orë

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për gjyqtarin e Gjykatës Themelore të Pejës, Sali Berisha, i cili dyshohet se ka shpërdorur pozitën zyrtare.

10 artikuj të ndërlidhur »

“Përfshierja e SHBA-ve në dialog është pozitive, Moska ndoshta nuk dëshiron ta ndihmojë procesin”

Medial - parë: 22 orë

20:10 | 20 Shtator 2019 Analisti serb dhe drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq, ka thënë se me përfshirjen direkte të SHBA’së në dialogun Kosovë-Serbi, përmes Përfaqësuesit ...

13 artikuj të ndërlidhur »

PDK-së i bashkohen aktivistë të Nismës dhe LDK-së

Medial - parë: 22 orë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka njoftuar se i janë bashkuar udhëheqës të Nismës në diasporë dhe aktivistë të LDK-së. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Veseli ka thënë se frontet ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli për Reforma në Gjyqësor: Prokurorët publikë të zgjidhen nga Këshilli i Prokurorëve Publikë

Medial - parë: 22 orë

Shkup, 20 shtator 2019 (MEDIAL) – Zgjedhja e shefit të cilësdo prokurorie publike në propozim të partive politike, duke përfshirë edhe opozitën është zgjidhje e cila hap derë për politizim në ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli në Lipjan: Jemi në rrugë të drejtë për zhvillimin e Kosovës

Medial - parë: 22 orë

20:01 | 20 Shtator 2019 Aleanca Kosova e Re mbajti takim me degën e AKR-së në Lipjan, qytet i cili nuk e harroi asnjëherë punën dhe përkushtimin e AKR-së për ta zhvilluar vendin.

10 artikuj të ndërlidhur »

Myftinia e Korçës ndihma fëmijëve të prekur nga tërmeti i Floqit

Medial - parë: 22 orë

Myftinia e Korçës ka vazhduar me shpërndarjen e çantave dhe mjeteve shkollore edhe në fshatin Qafëzes të Kolonjës në kuadrin e dhënies së ndihmave në fshatrat e goditura nga tërmeti.

Facebook nuk tërhiqet, Libra debuton vitin e ardhshëm

Medial - parë: 22 orë

Facebook synon të lançojë kriptomonedhën Libra vitin e ardhshëm tha një ekzekutiv i kompanisë për gazetën Zvicerane NZZ. Që kur kompania publikoi planet në Qershor për një kriptomonedhë, është ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi një nga nënshkruesit e vendimit për të shpallur vitin akademik 2019/2020 si “Viti i Kosovës” në kolegjin amerikan

Medial - parë: 22 orë

19:41 | 20 Shtator 2019 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaqi në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka uruar 28 studentët nga Kosova për fillimin e studimeve të specializuara ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Varroset me nderime të larta ushtari i FSK-së, Nijazi Uruqi

Medial - parë: 22 orë

Sot nga familjarë, miq, shokë e ushtarakë të Forcës së Sigurisë së Kosovës i është dhënë lamtumira e fundit nënoficerit të FSK-së, Rreshter i parë Nijazi Uruqit.

19 artikuj të ndërlidhur »

Të dielën Tirana pa makina, aktivitete dhe devijime në mjaft akse rrugore

Medial - parë: 22 orë

Edhe këtë vit Tirana i është bashkuar “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve për të përdorur sa më pak mjetet që ndotin mjedisin dhe të përqafojnë qasjet e reja ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Brexit, Londra dhe Brukseli zbusin qëndrimet

Medial - parë: 22 orë

Lexime: 6 Bashkimi Europian dhe Britania kanë zbutur qëndrimet në lidhje me Brexit. Pas një vizite të zhvilluar në Bruksel, negociatori britanik ka deklaruar se palët ndajnë të njëjtin qëllim për ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet kush e ka shpallur tenderin në vlerë 300 mijë euro për libra në Zyrë të Kryeministrit

Medial - parë: 23 orë

19:14 | 20 Shtator 2019 Koordinatorit Nacional për Kulturë, Arsim, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti ka shpallur tender në vlerë prej 300 mijë euro për të furnizuar Zyrën e ...

9 artikuj të ndërlidhur »