TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Veseli premton ashpërsim të masave ndaj të korruptuarve dhe kriminelëve

Medial - parë: 18 orë

00:43 | 21 Shtator 2019 Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës sonte edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të ndërtojë një sistem më efikas të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lufta tregtare, SHBA heqin tarifat për 400 produkte kineze

Medial - parë: 18 orë

Lexime: 4 Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald Trump ka deklaruar se vendimi është marrë pasi negociatat me palën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Kam pasur hezitim për vendosjen e taksës, isha për reciprocitet

Medial - parë: 19 orë

22:51 | 20 Shtator 2019 Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte më i ligjshëm pasi sipas tij vet taksa si masë është e ...

62 artikuj të ndërlidhur »

LDK shpalos programin për arsim: Duhet bërë reformim

Medial - parë: 19 orë

Kandidatët për deputetë nga LDK-ja, Avdullah Hoti dhe Kujtim Shala, kanë shpalosur disa pika të programit të tyre rreth arsimit. Hoti tha se ndër hapat e parë që do ta bëjnë është rritja e ...

Spaho: Lirohet i akuzuari për trafik droge, kuksianet që protestuan për bukë, u mbajtën në burg

Medial - parë: 19 orë

N/kryetari i PD Edmond Spaho ka bërë një paralelizëm mes dënimit që mori ish ministri Tahiri dhe nga ana tjeter dënimi që morën disa banore kuksianë që protestuan për taksën tek rruga e kombit.

503 artikuj të ndërlidhur »

Balla: PS në proces hapje reale, zgjedhjet në parti në formën e debatit

Medial - parë: 19 orë

Taulant Balla komentoi shkurt nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook, procesin e zgjedhjeve brenda PS-së. Në cilësinë e sekretarit të përgjithshëm të kësaj force qeverisëse, Balla shkruan ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Islam Pacolli në Lipjan: Do të hapim fabrikën e kërpudhave “Eryngji”

Medial - parë: 19 orë

22:38 | 20 Shtator 2019 Kandidati për deputet nga “Aleanca Kosova e Re”, Islam Pacolli, në një postim në profilin e tij në Facebook, ka shkruar rreth vizitës së tij në Lipjan, së bashku e presidentin ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kosnett: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

Medial - parë: 19 orë

23:08 | 20 Shtator 2019 Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett, ka dhënë një mesazh drejtuar kandidatëve për deputetë, që garojnë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Presidencialet 2020, tërhiqet De BlasioBill de Blasio announces that he is dropping out of the presidential race on ...

Medial - parë: 19 orë

Lexime: 2 Kuotat e ulëta në sondazhe i kanë kushtuar shtrenjtë kryebashkiakut të Nju Jorkut, Bill de Blasio. Ai është detyruar të tërheqë kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, në të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i motit në Kosovë nga e shtuna deri të mërkurën

Medial - parë: 19 orë

22:22 | 20 Shtator 2019 Fundjava në Kosovë pritet të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me diell, teksa mëngjeset parashihen të jenë të ftohta. Në fillim të javës së ardhshme priten reshje shiu, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku: S’ka më LDK-PDK; Interesi nacional: LDK në pozitë, PDK në opozitë (VIDEO)

Medial - parë: 19 orë

Lumir Abdixhiku nga LDK-ja ka thënë se një koalicion PDK-LDK nuk mund të ndodhë asnjëherë më. “Është vullnet jo vetëm i votuesve të LDK-së që të mos ketë relacione të tilla me PDK-në, por është ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj tregon se me cilat parti do të jetë në koalicion PDK pas zgjedhjeve

Medial - parë: 19 orë

22:12 | 20 Shtator 2019 Partitë politike në Kosovë janë në mes të fushatës elektorale, teksa qytetarët kosovarë do t’u drejtohen kutive të votimit me 6 tetor për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Kelmendi: Veseli i ka hyrë me seriozitet të madh luftës kundër korrupsionit

Medial - parë: 19 orë

Migjen Kelmendi, kandiat për deputet nga radhët e PDK-së, gjatë debatit të sontëm me analistë në televizionin publik, ka thënë se Kadri Veseli i ka hyrë luftës kundër korrupsionit me seriozitet të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku: Do të zbatojmë reciprocitet të plotë ndaj Serbisë, jo vetëm tarifë tregtare

Medial - parë: 20 orë

Lumir Abdxhiku nga LDK-ja ka thënë se do të zbatojnë reciprocitetin e plotë ndaj Serbisë dhe se tarifa aktuale është vetëm në fushën e tregtisë. “Fillimisht duhet ta quajmë tarifë dhe jo taksë dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bedri Hamza: Duhet të krijohet Gjykata Ekonomike

Medial - parë: 20 orë

21:41 | 20 Shtator 2019 Kandidati i Partisë Demokratike për Deputet dhe Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se duhet të krijohet një Bankë Ekonomike e cila do të trajtonte lëndët që ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Osmani nga Gjilani: Oponentët tanë e dinë që vetëm një parti mund t’i dalë zot Kosovës

Medial - parë: 20 orë

Gjatë një takimi me banorët e lagjes “Dardania” në Gjilan, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka thënë se LDK-ja është më unike dhe më e fortë se kurrë drejt fitores së 6 tetorit.

68 artikuj të ndërlidhur »

Lluka: Duhet t’i pensionojmë më herët gjyqtarët që të vijnë të rinjtë

Medial - parë: 20 orë

21:31 | 20 Shtator 2019 Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit NISMA-AKR-PD, i ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7, ka deklaruar se gjyqtarët duhet të pensionohen më herët në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kujtim Shala: Nuk e kontestojmë dialogun por kahjen e procesit (VIDEO)

Medial - parë: 20 orë

Kujtim Shala nga Lidhja Demokratike e KOsovës, ka thënë se sllogani i këtij subjekti partiak përkon me paktin e besimit i cili pas zgjedhjeve të 6 tetorit i rikthehet shtetit të Kosovës.

Nuk plotësonte kushtet, mbyllet tregu i kafshëve në Pogradec

Medial - parë: 20 orë

TIRANË, 20 shtator/MEDIAL/ Tregu i kafshëve të gjalla në Çerravë, Pogradec, është mbyllur, pasi është konstatuar se nuk plotëson kushtet minimale për funksionimin dhe shitjen e kafshëve të gjalla.

3 artikuj të ndërlidhur »

Trepça’89 me fanella të bastores së mbyllur (VIDEO)

Medial - parë: 20 orë

Ndonëse, lojërat e fatit janë të ndaluara me ligj në Kosovë, një ekip futbolli i Superligës ende në fanellat e veta e mban llogon e një bastoreje. A lejohet kjo dhe çfarë thonë në klub e si e ...

3 artikuj të ndërlidhur »