TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

(FOTO) Dorëzohen mbi 9 mijë kërkesa të reja për privatizim të tokave shtetërore

Medial - parë: 8 orë

Kohëve të fundit janë dorëzuar mbi 9.000 kërkesa për privatizim të tokave shtetërore, që tregon se te qytetarët ekziston interesim i madh për këtë privatizim, prejse vitin e kaluar ishte dhënë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

8 shtojcat në Chrome dhe Firefox që kanë vjedhur të dhëna nga miliona përdorues

Medial - parë: 8 orë

Një hulumtues i sigurisë kibernetike, Sam Jidali, zbuloi një rrjedhje masive të të dhënave të përdoruesve nga 8 shtojca të ndryshme në Chrome dhe Firefox.

2 artikuj të ndërlidhur »

ANALIZË: Punësime sipas çelësit “etnik” në administratën shtetërore – sa respektohet përfaqësimi i drejtë?!

Medial - parë: 9 orë

Nga gjithsej 2,442 funksionarë në vend, të zgjedhur ose të emëruar, 70.7% janë maqedonas etnikë, 23.2% janë shqiptarë etnikë, 1.2% janë turq, 1.5% janë serbë, 1.3% janë vllahë, ndërsa bashkësitë dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“ZHVATJA”, JOVESKI: Paratë janë dhënë në dorë

Medial - parë: 9 orë

Paratë janë dhënë në dorë, dy herë. Prokuroria që në procedurë parahetimore i konstatoi mënyrën dhe llogaritë prej të cilave janë siguruar paratë. Që të mos dëmtohet procedura, hollësi të tjera nuk ...

10 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/Tiranë-Ndroq-Plepa, vazhdon puna për riparimin e shtresave të asfaltit

Medial - parë: 9 orë

TIRANË, 22 korrik /MEDIAL/- Në segmentin rrugor Tiranë-Ndroq-Plepa, vazhdon puna për riparimin e shtresave të asfaltit, gropave dhe pjesëve të dëmtuara.

KLP, emërime të rëndësishme

Medial - parë: 9 orë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot disa emërime të përkohshme të drejtuesve në disa prej prokurorive kryesore të vendit. Bie në sy caktimi i përkohshëm i prokurorit Altin Dumani si ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ja çmimet e reja të benzinës dhe naftës

Medial - parë: 9 orë

Komisioni rregullator për Energjetikë sot duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve, të cilat do të vazhdojnë nga mesnata. Në ndryshimin e që është publikuar sot derivatet u liruan për 1 ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Qindra pushues zgjedhin ‘Prestige Resort’, fundjava kalon pritshmëritë

Medial - parë: 9 orë

Shumë sharmant dhe me një komoditet të rrallë “Prestige Resort” në plazhin e Malit të Robit në Golem u kthye edhe këtë fundjavë në vendin ideal për relaks dhe argëtim.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA video në 3-vjetorin e Reformës në Drejtësi: Proçesi në rrugë të drejtë!

Medial - parë: 9 orë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka kujtuar ditën kur mori jetë zyrtarisht reforma në drejtësi në Shqipëri, konkretisht në 22 korrik 2016. Në 3-vjetorin e ngritjes së kësaj reforme, ku amerikanët kanë pasur ...

86 artikuj të ndërlidhur »

Zja.rret në Portugali shkatërrojnë qendrën e vendit, 20 të plagosur

Medial - parë: 9 orë

20 të plagosur dhe 1700 zjarrfikës të impenjuar në terren, si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë zona të tëra në qendër dhe në jug të portugalisë. Ndërkohë autoritetet kanë nisur hetimet për të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Agjencia për shërbime audiovizuale kërkon informata për gjendjen faktike në 1TV

Medial - parë: 9 orë

Agjencia për shërbime audio dhe audiovizuale mediale si rregullator ka filluar procedurë për konstatimin nëse është shkelur dispozita ligjore e cila ndalon bashkim të fshehtë në televizionin 1TV dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata e Korçës njeh mandatin e kryebashkiakut për Sotiraq Filon

Medial - parë: 9 orë

Kryetari I bashkisë Korçë Sotiraq Filo zyrtarizohet edhe nga gjykata për mandat të ligjshëm nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Vendimi është dhënë të hënën në Gjykatën e Faktit nga gjykatësja ...

FRANCË – Rigjendet pas 50 vitesh ”La Minerve”

Medial - parë: 9 orë

PARIS, 22 korrik /MEDIAL-AFP/ – Skeleti i nëndetëses franceze ‘’La Minerve’’, e zhdukur në 1968 me 52 persona në bord, u rigjet pas më shumë se 50 vitesh në brigjet e Tulonit (juglindje), njoftoi sot ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Britania zhvillon alternativë për plastikën me fond prej 209 milionë paundë

Medial - parë: 9 orë

Qeveria britanike ka njoftuar se bizneset në Britaninë e Madhe pritet që bashkërisht të investojnë deri në 149 milionë paundë, krahas 60 milionë paundëve investime qeveritare, për të ndihmuar në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Banka Popullore: Vazhdojnë lëvizjet e volitshme në ekonomi

Medial - parë: 9 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Lëvizjet e volitshme në ekonomik janë shënuar në periudhën prill-maj, të dukshme përmes rritjes së përshpejtuar të tregtisë dhe vazhdimit të rritjes të industrisë, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Porosia e fundit e Haradinajt: Tregun për njohje, e jo ndarjen e Kosovës

Medial - parë: 9 orë

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë porosinë e fundit në këtë pozitë. Ai përmes një statusi i falënderoi të gjithë ata që e përkrahen pas vendimit të tij për dorëheqje duke thënë se ...

248 artikuj të ndërlidhur »

E përdhunon dhe e inçizon një grua në Gjakovë, një muaj paraburgim për të pandehurin

Medial - parë: 9 orë

11:05, 22 Korrik 2019 Gjykata Themelore në Gjakovë i ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit L.H pasi kishte përdhunuar një grua L.H dhe e kishte incizuar.

14 artikuj të ndërlidhur »

Ministri britanik, Alan Duncan jep dorëheqje

Medial - parë: 9 orë

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

3 artikuj të ndërlidhur »

iOS 13 ka një opsion për shkrimin e shpejtë të mesazheve që përdoruesit Android e kanë prej vitesh

Medial - parë: 9 orë

Nga shkrimi i tekstit tek dërgimi i mesazheve, shumë prej nesh përdorin tastierat e smartfonëve disa herë në ditë. Për ta bërë shkrimin e mesazheve më të lehtë në iPhone, Apple ka vendosur të lançojë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Policia turke konfiskoi një ton marijuanë

Medial - parë: 9 orë

Policia turke në juglindje të vendit në një maunë ka gjetur dhe konfiskuar një ton marijuanë, raporton Anadolu Agency (AA). Në kuadër të luftës kundër organizatës terroriste PKK dhe në bazë të të ...