TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Rrahje masive në një lokal nate në Vushtrri

Medial - parë: 10 orë

07:38 | 21 Shtator 2019 Rrahjet masive mes personave nuk kanë të ndalur. E tillë ishte edhe një rrahje mes disa personave në një kafiteri, në Vushtrri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Numër i madh i personave me mbiemrin Krasniqi votojnë në zgjedhjet e 6 tetorit

Medial - parë: 10 orë

07:30 | 21 Shtator 2019 KQZ e ka publikuar dje online listën e votuesve që janë regjistruar për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme që mbahen me 6 tetor.

2 artikuj të ndërlidhur »

Boksieri shqiptar gjendet pa shenja jete i groposur në një pyll në Gjermani

Medial - parë: 10 orë

07:12 | 21 Shtator 2019 Një 27-vjeçar shqiptar është gjetur i masakruar në një pyll në Dölauer Heide të Gjermanisë. Zbulimi i tij u bë rastësisht të dielën nga një kalimtar.

23 artikuj të ndërlidhur »

Si do të jetë moti këtë të shtunë?

Medial - parë: 10 orë

RRITJA e vlerave barike do të diktojë orët e paradites tw kwsaj tw shtune. Mot me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta POR vranësira më të dendura do të ketë në zonat ...

Rrahman Paçarizi: Kjo qeveri do të ecë në shtëpi pasi ta kryejë dialogun me Serbinë (VIDEO)

Medial - parë: 17 orë

Analisti politik Rrahman Paçarizi ka thënë se këto zgjedhje po mbahen për shkak të dialogut dhe pasi të kryhet ky proces atëherë qeveria e re do të shkojë në shtëpi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta pret diplomatin austriak: Vendi që na ka mbështetur në proceset integruese

Medial - parë: 17 orë

Presidenti Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Christian Steiner. Meta tha se ka siguruar diplomatin austriak për një bashkëpunim të ngushtë për të forcuar më tej marrëdhëniet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Sikur ta kishim kapur shtetin, ne nuk do të kishim probleme me ligjin

Medial - parë: 17 orë

00:13 | 21 Shtator 2019 Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Abelard Tahiri, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se PDK’ja nuk e ka kapur shtetin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Ibrahimi: S’mund të jetë aq i çmendur një delegacion që ta kundërshtojë SHBA-në për dialogun

Medial - parë: 17 orë

Analisti politik Ilir Ibrahimi ka thënë se refuzimi i politikës kosovare ndaj kërkesave të SHBA-së rreth dialogut me Serbinë kanë pasë pasoja. Ai tha se nëse edhe pas zgjedhjeve liderët kosovarë do ...

Sveçla e Tahiri përplasen për autostradën, dialogun e taksën

Medial - parë: 17 orë

00:01 | 21 Shtator 2019 Xhelal Sfeçla ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje kundër autostradës së Dukagjinit, në mënyrën se si ka planifikuar që këtë ta bëjë Qeveria e kaluar e ...

Çollaku: Përveç AAK-PSD-së, partitë tjera po e shohin si rrezik të thonë se e heqin taksën (VIDEO)

Medial - parë: 17 orë

Analisti Adrian Çollaku, e ka quajtur si formacionin më të fortë të LDK-së, praninë e tre kandidatëve për deputetë Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku dhe Kujtim Shala në Zonën Zgjedhore.

BE, afro 100 vëzhgues për zgjedhjet në Kosovë

Medial - parë: 18 orë

Shefja e Misionit Vëzhgues nga Bashkimi Evropian, për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubadel tha se misioni që ajo drejton është dëshmi se BE-ja do të mbështesë ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Berim Ramosaj: Për Rugovizmin mos të flitet në periudhë zgjedhore (VIDEO)

Medial - parë: 18 orë

Profesori i ekonomisë, Berim Ramosaj, ka thënë se përfaqësuesit e LDK-së, Kujtim Shala, Avdullah Hoti dhe Lumir Abdixhiku ishin konkret në pjesën e dytë të emisionit Zona Zgjedhore kur prezantuan ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Itali, 5 Yjet dhe demokratët forcojnë koalicionin

Medial - parë: 18 orë

Lexime: 4 Pas aleancës për qeverinë qendrore Lëvizja 5 Yjet dhe Partia Demokratike në Itali kanë ndërmarrë një tjetër lëvizje që mund të konsolidojë koalicionin mes tyre.

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/Teatri i Operas dhe Baletit atmosferë magjike në sheshin “Skënderbej”

Medial - parë: 18 orë

TIRANE, 20 shtator/MEDIAL/- Nën moton: “Opera u përket të gjithëve, jo vetëm elitës”, Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit çeli sezonin e ri artistik mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej”.

Veseli premton ashpërsim të masave ndaj të korruptuarve dhe kriminelëve

Medial - parë: 18 orë

00:43 | 21 Shtator 2019 Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës sonte edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të ndërtojë një sistem më efikas të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lufta tregtare, SHBA heqin tarifat për 400 produkte kineze

Medial - parë: 18 orë

Lexime: 4 Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald Trump ka deklaruar se vendimi është marrë pasi negociatat me palën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Kam pasur hezitim për vendosjen e taksës, isha për reciprocitet

Medial - parë: 18 orë

22:51 | 20 Shtator 2019 Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte më i ligjshëm pasi sipas tij vet taksa si masë është e ...

62 artikuj të ndërlidhur »

LDK shpalos programin për arsim: Duhet bërë reformim

Medial - parë: 18 orë

Kandidatët për deputetë nga LDK-ja, Avdullah Hoti dhe Kujtim Shala, kanë shpalosur disa pika të programit të tyre rreth arsimit. Hoti tha se ndër hapat e parë që do ta bëjnë është rritja e ...

Spaho: Lirohet i akuzuari për trafik droge, kuksianet që protestuan për bukë, u mbajtën në burg

Medial - parë: 18 orë

N/kryetari i PD Edmond Spaho ka bërë një paralelizëm mes dënimit që mori ish ministri Tahiri dhe nga ana tjeter dënimi që morën disa banore kuksianë që protestuan për taksën tek rruga e kombit.

512 artikuj të ndërlidhur »

Balla: PS në proces hapje reale, zgjedhjet në parti në formën e debatit

Medial - parë: 19 orë

Taulant Balla komentoi shkurt nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook, procesin e zgjedhjeve brenda PS-së. Në cilësinë e sekretarit të përgjithshëm të kësaj force qeverisëse, Balla shkruan ...

6 artikuj të ndërlidhur »