TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Vihet gurthemeli i shtatores së Kolonel Ahmet Krasniqit në Vushtrri

Medial - parë: 7 orë

10:27 | 21 Shtator 2019 Është vënë gurëthemeli i shtatores së Kolonelit Ahmet Krasniqi, në qendër të qytetit të Vushtrrisë. Në ceremoni morën pjesë kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, si ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Aksion masiv për pastrimin e komunave të Shkupit me rastin e Ditës botërore të pastrimit

Medial - parë: 8 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – A ksion masiv për pastrim të përgjithshëm në të gjitha komunat e qytetit do të zbatohet sot në organizim të Qytetit të Shkupit dhe NP “Higjiena Komunale” -Shkup.Në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Koshtunica: Zgjidhja për Kosovën, sipas modelit të Hong Kongut

Medial - parë: 8 orë

09:31 | 21 Shtator 2019 Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se kishte një propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe se ai bazohej në modelin e ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Një i lënduar si pasojë e vetaksidentit

Medial - parë: 8 orë

Një person është lënduar si pasojë e vetaksidentit që ka ndodhur afër liqenit të Batllavës. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Bajram Krasniqi, zëdhënës në Policinë e Kosovës.

5 artikuj të ndërlidhur »

Shkrimi i DW për Tahirin, Shehu: Egërsia mbi Lazaratin preludi i kanabizimit të Shqipërisë

Medial - parë: 8 orë

Pas një shkrimi të Deutsche Welle për dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri, ku thuhej se ky i fundit zhduku drogën në Lazarat, por më pas u mboll në të gjithë vendin, vjen një reagim nga PD.

6 artikuj të ndërlidhur »

Hapja e studimeve Bachelor në Forcat e Armatosura, Begaj: Përgatit liderët e së ardhmes, si në vendet e tjera të NATO-s

Medial - parë: 8 orë

TIRANË, 21 shtator/MEDIAL/ Akademia e Forcave të Armatosura, nga viti i ardhshëm mësimor do të ketë sistemin e saj “Bachelor”, duke i hapur kështu rrugën ndryshimit rrënjësor të sistemit arsimor ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Meta mesazh në Ditën e Paqes: Të mos e përdorim shtetin për përfitime personale

Medial - parë: 8 orë

Në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, Presidenti Meta ka shpërndarë një mesazh në rrjetet e tij sociale. Duke përdorur edhe porositë e Nene Terezës në këtë rast, kreu I shtetit shkruan se nuk mund të ketë ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Simboli i ndryshimeve të mëdha

Medial - parë: 8 orë

Shenja të vuajtjes dhe krenarisë ekspozojnë muret e Bundestagut gjerman. Gjurmët e regjimeve dhe pushtuesve të Gjermanisë mund të preken kudo. Fotografitë dhe dokumentet e ngjitura skaj tyre tregojnë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Çështja e mjedisit nuk është prioritet i partive politike

Medial - parë: 8 orë

09:06 | 21 Shtator 2019 Çështja e mjedisit është tema e cila më së paku po gjen hapësirë në debatet dhe plan-programet qeverisëse të partive politike.

Rregullohet defekti në Bovillë/ Veliaj: Falenderoj UKT që riktheu në kohë rekord furnizimin/ VIDEO

Medial - parë: 8 orë

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë specialistët e UKT, te cilet sipas tij brenda një kohe rekord kanë punuar pa u ndalur 24 orë e në kushte ekstreme mes baltës e ujit për të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Cakaj bën njoftimin e rëndësishëm, shpall 12 vende të lira për ambasadorë të Shqipërisë

Medial - parë: 8 orë

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpallur 12 vende të lira në Shërbimin Diplomatik shqiptar. Ka qenë ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ai që ka dhënë lajmin ...

10 artikuj të ndërlidhur »

41-vjeçarja nga Korça i jep fund jetës duke pirë ilaçe, mister arsyet

Medial - parë: 8 orë

KORCË Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë një sasi të madhe ilaçesh. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Pojan. Gazetarja Lorena Kodra raportoi për ‘BalkanWeb’ se 4-vjeçarja ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Përgjysmimi i Qeverisë, zotim i kamotshëm elektoral

Medial - parë: 8 orë

Përgjysmimi i numrit të ministrive po vazhdon të jetë premtim i partive politike tash e disa vjet me radhë. Ndonëse deri më tash një gjë e tillë ka mbetur vetëm zotim i politikanëve, LDK-ja dhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Libri monografik “Nexhmije Pagarusha” do të promovohet sonte

Medial - parë: 8 orë

Sot nga ora 19:00 do të bëhet promovimi i librit monografik “Nexhmije Pagarusha” me autorë Shaban Maxharraj dhe Elvira Berisha, njofton Klan Kosova. Promovimi i librit monografik “Nexhmije Pagarusha” ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet”, mesazhi i Metës në Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Medial - parë: 8 orë

“Nuk mund të ketë paqe nëse nuk respektohen të drejtat dhe liritë themelore të njeriut, nëse egoja, ambicja, interesi i ngushtë personal, si dhe grykësia për pushtet e pasuri, prevalon mbi interesin ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Sot është Dita Ndërkombëtare e Paqes

Medial - parë: 9 orë

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Paqes, e cila është themeluar nga Kombet e Bashkuara. Dita Ndërkombëtare e Paqes këtë herë shënon 61 vjetorin e Kambanës së Paqes e cila çdo vit bie.

5 artikuj të ndërlidhur »

Uran Ismaili konteston vizionin e Albin Kurtit për shëndetësi

Medial - parë: 9 orë

08:04 | 21 Shtator 2019 | Vlora Selimi Uran Ismaili i përgjigjet Albin Kurtit në lidhje me “ç’kapjen” e sistemit shëndetësor në vend. Ministrit në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka reaguar pas ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshimi i “balancuar” i Albin Kurtit

Medial - parë: 9 orë

07:57 | 21 Shtator 2019 Me vendosjen e datës se zgjedhjeve ka filluare të vërehen edhe ndryshimet e mendimeve të politikanëve të Kosovës. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ishte njeri prej ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi, e shtunë 21 shtator 2019!

Medial - parë: 9 orë

DASHI 21. mars – 20. prill Te dashuruarit do kenë shume pikëpyetje për personin qe kane ne krah dhe nuk do ndihen shume gati për te hedhur hapa me tej.

8 artikuj të ndërlidhur »

Rrahje masive në një lokal nate në Vushtrri

Medial - parë: 9 orë

07:38 | 21 Shtator 2019 Rrahjet masive mes personave nuk kanë të ndalur. E tillë ishte edhe një rrahje mes disa personave në një kafiteri, në Vushtrri.

2 artikuj të ndërlidhur »