TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

WJS: Trump i kërkoi homologut ukrainas që të hetohet për djalin e Joe Biden

Medial - parë: 6 orë

Lexime: 1 Pas disa ditësh polemikash, është zbardhur përmbajtja e telefonatës së denoncuar nga një agjent i shërbimit sekret amerikan. Presidenti Tramp ka këmbëngulur tetë herë për hetimet për të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Për Zaevin marrëveshja për ligjin për PP-në është afër, për Mickoskin qëndrimet janë të largëta

Medial - parë: 6 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se grupet e punës nuk janë larg arritjes së marrëveshjes për ligjin për prokurorinë publike, nevojitet që të bëhen më shumë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO e ditës, një familje i bashkohet nismës për Ditën e Pastrimit

Medial - parë: 6 orë

10:35 | 21 Shtator 2019 Një familje prej katër anëtarësh i është bashkuar nismës për pastrim. Ata të veshur me ngjyra kaltër e verdhë ishin entuziast për kontributin që po jepnin.

17 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Ahmet Krasniqi u vra pabesisht nga ata që nuk e duan lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Medial - parë: 6 orë

Kandidatja për kryeministre e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe tek varri i Kolonel Ahmet Krasniqit. Osmani vlerësoi lartë rolin e tij në luftën për liri dhe pavarësi të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

“Pse nuk ecën shpejt”, thyen masën e sigurisë dhe godet shoferin e urbanit me mjete të forta, kapet 23-vjeçari

Medial - parë: 6 orë

TIRANË Thyen masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e goditur me mjete të forta, vihet në pranga nga Policia ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Dhurata Hoxha: Lufta kundër korrupsionit, oferta më cilësore elektorale që nga çlirimi

Medial - parë: 6 orë

Çështja e luftimit të korrupsionit, e promovuar si pikë e parë dhe prioritet e kandidatit të PDK-së për kryeministër në mandatin e ardhshëm, Kadri Veselit, ka bërë që Dhurata Hoxha, Ministre në ...

72 artikuj të ndërlidhur »

Transportonin me kafshë dro.gë drejt Maqedonisë së Veriut, pranga dy trafikantëve

Medial - parë: 6 orë

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për transport të lëndëve narkotike. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se në kuadër të operacionit “Rrajca” ku u sekuestruan 55 kg ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania do t’i vendosë çmim emetimit të karbonit

Medial - parë: 7 orë

Lexime: 2 Qeveria e kancelares gjermane, Angela Merkel do të vendosë çmim në emetimet e karbonit, teksa qëllimi është të arrijë synimin për klimën që deri në vitin 2030 të zvogëlohet lirimi i gazrave ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Zana” reflekton traumën që pamundëson jetën normale

Medial - parë: 7 orë

Një vrapim i shkujdesur i një vogëlusheje lojcake në livadhin e kositur është përjetimi që rizgjohet si ëndërr, traumë dhe dhembje. Plumbat e ushtrisë serbe nuk këputën vetëm fillin e jetës së Zanës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Qytetarët flasin për punësimet në institucione në kohë fushate

Medial - parë: 7 orë

10:02 | 21 Shtator 2019 Edhe pse tashmë të gjithë liderët e partive politike, të cilët njëherësh janë edhe kandidatë për kryeministër të vendit, i kanë premtuar votuesit se në rast se vijnë në ...

Kurti merr pjesë në manifestimin “Takimet e Dom Mikelit”

Medial - parë: 7 orë

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje është në Stubëll të Epërme të Vitisë. Kurti aty është duke marrë pjesë në manifestimin tradicional i cili i kushtohet hapjes së ...

2 artikuj të ndërlidhur »

BE dhe Britania do të vazhdojnë bisedimet për Brexit

Medial - parë: 7 orë

Lexime: 3 Bashkimi Europian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së kanë rënë dakord për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të Brexit, apo largimit të Britanisë nga blloku ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Shtatori filloi me temperatura të larta, ekziston mundësia për thatësira në muajt e ardhshëm

Medial - parë: 7 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Vala e të ngrohtit dhe temperaturat e larta të ajrit në vend e karakterizuan fillimin e këtij muaji, duke arritur deri në 37 gradë.

20 artikuj të ndërlidhur »

Mbillnin kanabis në zonën e Toplanës, pranga 3 vëllezërve në Shkodër

Medial - parë: 7 orë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Brebulla” i ndjekur me metoda speciale të hetimit. Operacioni nga DVP Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Makina aksidenton biçikletën në Lezhë, plagoset 27-vjeçari

Medial - parë: 7 orë

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotme në Ishull Lezhë, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një 27-vjeçar. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:30. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Janeva mbetet në paraburgim, vazhdojnë marrjet në pyetje për rastin “Reket”

Medial - parë: 7 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Ish prokurorja speciale publike Katica Janeva mbetet në paraburgim, pasi gjykatësi i procedurës paraprake e refuzoi pronën e ofruar si garanci, ndërsa prokurorja ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Barnat nga Serbia dhe Bosnja drejt zhdukjes nga tregu farmaceutik i Kosovës

Medial - parë: 7 orë

09:43 | 21 Shtator 2019 Barnat të cilat janë importuar në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, tashmë janë zëvendësuar plotësisht me importe nga tregjet tjera, thonë autoritetet përgjegjëse ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vihet gurthemeli i shtatores së Kolonel Ahmet Krasniqit në Vushtrri

Medial - parë: 7 orë

10:27 | 21 Shtator 2019 Është vënë gurëthemeli i shtatores së Kolonelit Ahmet Krasniqi, në qendër të qytetit të Vushtrrisë. Në ceremoni morën pjesë kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, si ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Aksion masiv për pastrimin e komunave të Shkupit me rastin e Ditës botërore të pastrimit

Medial - parë: 7 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – A ksion masiv për pastrim të përgjithshëm në të gjitha komunat e qytetit do të zbatohet sot në organizim të Qytetit të Shkupit dhe NP “Higjiena Komunale” -Shkup.Në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Koshtunica: Zgjidhja për Kosovën, sipas modelit të Hong Kongut

Medial - parë: 7 orë

09:31 | 21 Shtator 2019 Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se kishte një propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe se ai bazohej në modelin e ...

14 artikuj të ndërlidhur »