TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Ministria e Kulturës pasuron me 135 libra bibliotekën e Ushtrisë së Kosovës

Medial - parë: 5 orë

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ai me këtë rast ka bërë dhurimin e 135 librave për bibliotekën e FSK-së.

6 artikuj të ndërlidhur »

Veseli mbledh kryetarët e degëve të PDK-së, kërkon formimin e shtabeve zgjedhore

Medial - parë: 5 orë

14:55, 22 Korrik 2019 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur sot një takim me kryetarët e degëve të PDK-së, ku është diskutuar për zhvillimet e fundit në vend.

15 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani, evakuohet xhamia pas lajmërimit për Bo.mbë

Medial - parë: 5 orë

Për shkak të alarmit për bombë, është evakuuar një xhami në Duisburg të Gjermanisë, raporton Anadolu Agency (AA). Në xhaminë qendrore të Unionit Turko-Islam për Çështje Fetare (DITIB), në ora 10:20 ...

Prokuroria e ka marrë raportin nga ekspertiza e telefonit të Janevës

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Në Prokurori për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit ka arritur raporti i ekspertizës së telefonit të prokurores publike speciale Katica Janeva që i ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Universiteti “Nënë Тereza” shpall konkursin për regjistrimin e studentëve për vitin 2019/2020

Medial - parë: 5 orë

Universiteti “Nënë Тereza” në Shkup shpalli konkursin për regjistrimin e studentëve në ciklin e parë dhe të dytë të studimeve në vitin akademik 2019/2020.

Lëvizja Besa : Rasti “Reket” e ka dëmtuar seriozisht kredibilitetin e PSP-së

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 Maqedonia e Veriut tashmë ndodhet në një udhëkryq të ri, i cili po vë në pikëpyetje ardhmërinë evropiane të vendit. Qeveria aktuale përmes politikave të saj të gabuara, po kthen ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: Nuk duhet të ketë ndasi për qëllimet strategjike – ekonominë, integrimet euroatlantike dhe marrëdhëniet ...

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski sot deklaroi se detyra e tij, në kuadër të kompetencave të cilat i ka, është që ta ulë polarizimin në shoqëri.

26 artikuj të ndërlidhur »

(VIDEO) Arinjtë u dalin në rrugë biçiklistëve nga Kosova

Medial - parë: 5 orë

Malet e Sharrit janë të pasura me florë dhe faunë, që krijon një parajsë për sportistët ekstremë sikur biciklistët e Suharekës. Ishte fati që Arben Kuçi dhe Blendi Sylaj që të ballafaqoheshin me një ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Forum / A kanë ndihmuar armët bërthamore, në ruajtjen e paqes botërore?

Medial - parë: 5 orë

Ndonëse konfliktet kombëtare dhe rajonale, si dhe terrorizmi ndërkombëtar mbeten të përhapura, që nga viti 1945, bota nuk i është nënshtruar një lufte të vërtetë pan-rajonale apo trans-kontinentale.

2 artikuj të ndërlidhur »

Më pak aksidente, por me më shumë viktima, pothuajse një i vdekur çdo ditë në qershor

Medial - parë: 5 orë

Numri i aksidenteve rezulton në rënie si në qershor ashtu dhe për 6 mujorin e parë të vitit. Por, ndonëse si numër bëhen më pak aksidente, ato po rezultojnë më fatale.

40 artikuj të ndërlidhur »

ERDON DACI me Konjasporin deri në vitin 2023

Medial - parë: 5 orë

Talenti nga Shkupi, Erdon Daci ka firmosur kontratë profesionale me ekipin e parë të Konjasporit të Turqisë. Daci deri tani ishte pjesë e kësaj skuadre, ku u aktivizua me ekipin e dytë dhe shpresat e ...

(VIDEO) Miratohet nevoja e ligjit për arsim fillor

Medial - parë: 5 orë

Komisioni juridik-ligjvënës ka miratuar nevojën për Propozim Ligjin për arsim fillor dhe Propozim ligjin për mësimdhënësit dhe bashkëpunëtorët profesionist në arsimin fillor dhe të mesëm.

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj takon nipin e heroit Ramë Bllaca

Medial - parë: 5 orë

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim nipin e heroit të kombit, Rama Bllaca, Afrimin. “Në nderim të familjes së heroit të kombit, Ramë Bllacës, në vigjilie të ...

UNDP vazhdon të mbështesë Ministrinë e Punëve të Brendshme

Medial - parë: 5 orë

14:42, 22 Korrik 2019 Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pritur në takim njoftues përfaqësuesen e Përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokkon.

Çuçi në Gjirokastër, shpërndahen certifikatat e pronësisë për tokat bujqësore.

Medial - parë: 5 orë

Banorët e Taroninës, Fushëbardhës dhe Zhulatit në Gjirokastër morën më në fund certifikatat e pronësisë për tokat bujqësore. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi tha se ky hap do të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Balliu: Rama provokime ndaj protestave të opozitës,kërkon viktima

Medial - parë: 5 orë

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu i ftuar në rubkrikën “Opinion” në “News 24” shprehet se Edi Rama bën provokime ndaj protestave të opozitës. Balliu thekson se Rama provokon dhe kërkon viktima, me ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Merr detyrën BESNIK EMINI, komandanti i parë shqiptar

Medial - parë: 5 orë

Besnik Emini merr detyrën komandant i brigadës së parë të makinerisë këmbësore në komandën e përbashkët operative në shtabin e përgjithshëm të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut.

9 artikuj të ndërlidhur »

BDI: Partitë politike nuk mund të bisedojnë për pasardhësin e Janevës

Medial - parë: 5 orë

Nuk është punë e Qeverisë apo Kuvendit që të caktojnë kreun e prokurorisë së re për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë që duhet të zëvendësohet nga PSP-ja, mirëpo e Këshillit ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Ramush Haradinaj: I gëzuar që Kosova po nderon kontributin e Bob Dole me ndërtimin e një busti

Medial - parë: 5 orë

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qenë sot pjesë në shënimin e ditëlindjes së Senatorit amerikan Bob Dole. Me këtë rast është iniciuar edhe ndërtimi i një busti në Prishtinë, ...

29 artikuj të ndërlidhur »

ZHBOGAR: Nuk ka arsye për krizë politike në vend

Medial - parë: 5 orë

Euro ambasadori, Samuel Zhbogar sot në Novaci ka folur mbi rastin “Reket”, ai ka thënë se Prokuroria Publike është treguar e denjë në luftimin kundër korrupsionit dhe ka treguar nivel të lartë të ...

9 artikuj të ndërlidhur »