TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Tahiri apelon vendimin e gjykatës: Do e vazhdoj luftën deri në fund

Medial - parë: 5 orë

Ministri Tahiri doli para mediave 2 ditë pasi mori dënimin për shpërdorim detyre, duke dhënë një reagim të gjatë dhe të plotë në lidhje me vendimin e gjykatës së krimeve të rënda.

517 artikuj të ndërlidhur »

Anija shqiptare “Oriku” shpëton 111 emigrantë nga ujërat e detit Egje/ VIDEO

Medial - parë: 5 orë

Kjo anije me emigrantë e cila po lundronte në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë ka mundur të shpëtohet nga forcat detare shqiptare. Anija “Oriku” i ka dorëzuar rojës bregdetare turke 111 refugjate nga ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Xhafaj pëlqeu qëndrimin e SHBA dhe ambasadës britanike, Tahiri: E di kë kam rrotull, do vijë dita që…

Medial - parë: 5 orë

Saimir Tahiri është treguar tejet i matur kur është pyetur nga gazetarët në lidhje me veprimin e djeshëm të bërë nga Fatmir Xhafaj, ish-pasardhësi i tij, ku kishte dhënë pëlqim reagimeve të Ambasadës ...

517 artikuj të ndërlidhur »

Deskoska: Nuk është rrezikuar siguria e materialeve përgjuese në ndërtesën e PSP-së

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministrja e Drejtësisë dhe anëtare e KE të LSDM-së, Renata Deskoska thotë se nuk është rrezikuar siguria e përgjimeve në objektin e PSP-së, për shkak se prokurori ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Franca skeptike për hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut

Medial - parë: 5 orë

Pak javë përpara se Këshilli Europian të marrë vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e veriut, Shkupi ka marrë sinjale skepticizmi nga Franca.

22 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet pasi sulmoi zyrtarët policorë

Medial - parë: 5 orë

Një i dyshuar është arrestuar dje në Qagllavicë, pasi ka sulmuar zyrtarët policorë derisa ishin duke e kryer detyrën zyrtare (arrestimin e personit në fjalë).

3 artikuj të ndërlidhur »

Erdoğan viziton festivalin teknologjik Teknofest në Stamboll

Medial - parë: 5 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, vizitoi panairin Teknofest, festival i teknologjisë dhe hapësirës ajrore në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).

3 artikuj të ndërlidhur »

Protesta kundër presidentit Al Sisi në Egjipt

Medial - parë: 5 orë

Lexime: 7 Me qindra persona kanë protestuar në Kajro kundër presidentit egjiptian AL Sisi. Policia përdori gaz lotsjellës kundër tyre dhe shumë persona përfunduan në pranga.

7 artikuj të ndërlidhur »

Hasanaj: Kosova është qendër e raportimeve për aksionin e pastrimit nga 157 shtete të botës

Medial - parë: 5 orë

11:31 | 21 Shtator 2019 Drejtori ekzekutiv i Let’s do it Kosova, Luan Hasanaj ka thënë se ndër lajmet që ka mundur të ndodhë deri tani në vendin tonë është që Kosova të udhëheq një lëvizje globale në ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Hajnat vjedhin një shumë të parave në një pompë të derivateve

Medial - parë: 5 orë

Një person ka raportuar në polici se dje në pompën e derivateve ku punon në Sllatinë të Fushë Kosovës, kanë hyrë dy persona të maskuar dhe kanë grabitur një shumë të parave.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kriza politike, ish-presidenti Nishani: Nëse Rama s’pranon platformën, do ketë reagim të fuqishëm

Medial - parë: 5 orë

Platforma që po përgatit opozita e bashkuar, sipas ish-Presidentit Bujar Nishani është një mundësi që kriza politike të zgjidhet dhe palët të shkojnë në një marrëveshje.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ushtria turke operacion antiTe.rrorist në veri të Irakut

Medial - parë: 5 orë

Në koordinim me shërbimin e inteligjencës, Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kanë neutralizuar dy pjesëtarë të organizatës terroriste PKK në një operacion ajror në rajonin Gara në veri të Irakut, ...

Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla

Medial - parë: 6 orë

TIRANË, 21 shtator/MEDIAL/ Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje të rralla.

4 artikuj të ndërlidhur »

Nafta që digjet dhe aleanca SHBA – Riad

Medial - parë: 6 orë

Lexime: 3 Atentatet kundër rafinerisë në Arabinë Saudite, SHBA mbështet Riadin kundër Iranit Nga Dorina Kurtaj – Nafta që digjet. Dy atentatet me dronë ndaj rafinerisë më të madhe në botë Aramko në ...

90 artikuj të ndërlidhur »

Turqia e gatshme t’i ofrojë mbështetje Kosovës në fushën e sigurisë

Medial - parë: 6 orë

11:17 | 21 Shtator 2019 Zëvendësministri në largim i Punëve të Brendshme, Abdylselam Shkodra, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Turqi. Gjatë vizitës ai u prit nga homologu i tij turk, Muhterm ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dyshohej se ishte i lënduar, në QKUK mbërrin pa shenja jete

Medial - parë: 6 orë

Një person dyshohet se dje kishte pësuar lëndime në oborrin e shtëpisë së tij në Brecë të Podujevës, njofton Klan Kosova. Sipas raportit 24 orësh të policisë, viktima nga familjarët është dërguar në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Pa ujë disa zona në Tiranë, PD sul.mon Veliajn: Investimi i vetëm, rritja e çmimit

Medial - parë: 6 orë

Në një kohë kur shumë zona në Tiranë vuajnë mungesën e ujit të pijshëm, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj. Në një dalje publike për mediat Oriola Pampuri në emër ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Dita botërore e sëmundjes së Alzheimerit

Medial - parë: 6 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Dita botërore e sëmundjes së Alzheimerit do të shënohet sot në Shkup, me porosi që bashkërisht të ndikojmë drejtë ngritjes së vetëdijes publike për sëmundjen, të ...

Shumë zona pa ujë të pijshëm, investitorët privat sërish dëmtojnë gypin e ujësjellësit

Medial - parë: 6 orë

10:53 | 21 Shtator 2019 Kompania Rajonale e Ujësjellësit ” Prishtina ” sh.a. njofton konsumatorët e saj në zonat / Graçanicë, Çagllavicë, Hajvali, lagjja “Nic”, lagjja “Qëndresa”, lagjja “ Janina”, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Aksion pastrimi në Korçë/ Filo: Ndotja e terreneve publike, problem i madh

Medial - parë: 6 orë

Qyteti i Korçës merret si model i pastrimit si në ambjente private edhe publike, por ende ka probleme të ndërgjegjësimit në këtë aspekt sidomos te moshat më të reja.

17 artikuj të ndërlidhur »