TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Mobilizim për të pastruar Beratin, Klosi: Gati aksioni kombëtar

Medial - parë: 4 orë

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Pastrimit, në Berat nisi aksioni për pastrimin e qytetit nga mbetjet urbane, për të pasur një qytet sa më të pastër.

17 artikuj të ndërlidhur »

Kulti i personalitetit në sport dhe tifozëria

Medial - parë: 4 orë

Ngjarjet sportive në vende të ndryshme manifestohen dhe përjetohen në mënyra të ndryshme. Kjo ndodh për arsye se shoqëritë dallojnë në mes vete për nga natyra e problemeve me të cilat ballafaqohen ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tregu i Shqipërisë, nga Kukësi në Kosovë për të shitur fruta

Medial - parë: 4 orë

13:57 | 21 Shtator 2019 Ishte viti 1993/94 kur për herë të parë nga shqiptarët e Shqipërisë u hap ky treg në jug të Prizrenit i njohur si “Tregu i Shqipërisë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Dimal Basha i bashkohet VV-së

Medial - parë: 4 orë

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se Dimal Basha është bërë pjesë e kësaj partie. Kurti tha se Basha e ka përfunduar shkollimin e lartë në John Jay College of Criminal Justice ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Erion Veliaj: Kushte më të mira edhe për fëmijët në periferi

Medial - parë: 4 orë

Krahas përmirësimit të situatës me çerdhet dhe kopshtet në qytet, Bashkia e Tiranës ka nisur punën për përmirësimin e infrastrukturës edhe në zonat rurale.

6 artikuj të ndërlidhur »

Një delegacion qeveritar nga e hëna në Asamblenë e përgjithshme të KB-së në Nju-Jork

Medial - parë: 4 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Një delegacion qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev nga e hëna deri të shtunën do të qëndrojë në Nju-Jork, ku do të marrë pjesë në Asamblenë e 74-të të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Dosjet peng në gjykata” Meta: Askush nuk mban përgjegjësi publike, duhen masa urgjente

Medial - parë: 4 orë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish sot lidhur me reformën në drejtësi bazuar në raportin e INFOÇIP, i cili ngre alarmin për Gjykatën e Lartë. “Të drejtat themelore të qytetarëve shqiptarë për të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shekerinska-Metnar: Me anëtarësimin në NATO, Maqedonia e Veriut bëhet lojtar i rëndësishëm për rajonin dhe për BE-në

Medial - parë: 4 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Me anëtarësimin në NATO, Maqedonia e Veriut bëhet lojtar i rëndësishëm për rajonin, por edhe për Bashkimin Evropian, ishte theksuar në takimin e sotëm të ministres ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Medial - parë: 4 orë

Të dielën, në orën 16, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

16 artikuj të ndërlidhur »

Edhe nesër mot me diell, nga e hëna shi dhe bubullima

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Edhe nesër do të mbajë mot me diell, ndërsa nga e hëna pasdite dhe të martën, sinoptikanët paralajmërojnë reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe paraqitje lokale të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Ron Johnson: Dialogu Kosovë-Serbi, të ndiqet shembulli i Marrëveshjes së Prespës

Medial - parë: 5 orë

13:08 | 21 Shtator 2019 Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane i Maqedonisë së Veriut dhe i Grupit për miqësi me SHBA, Artan Grubi, është takuar në Uashington me senatorin Ron Johnson nga ...

11 artikuj të ndërlidhur »

IKD: Rritja e numrit të gjyqtarëve pa rezultat në ngritjen e efikasitetit

Medial - parë: 5 orë

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) dhe NED-it, të shtunën, ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Në gjendje të vështirë ekonomike, rindërtohet shtëpia e familjes Lecini

Medial - parë: 5 orë

TIRANË, 21 shtator/MEDIAL/Kryetari i bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla u ka ardhur në ndihmë familjes Lecini në Luz të Madh duke u rikonstruktuar shtëpinë dhe mundësuar ndihmë ekonomike çdo muaj.

Kryebashkiaku i Maliqit: Masa shtrënguese për ata që ndotin mjedisin

Medial - parë: 5 orë

Gjithë administrata e bashkisë së Maliqit përfshi edhe atë të njësive administrative janë përfshirë ditën e sotme me pastrimin dhe sensibilizimin e komunitetit për një mjedis sa më të pastër.

Godet Tahiri: Ka pasur dhe ka në parlament e qeveri njerëz që janë kurban

Medial - parë: 5 orë

TIRANË Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dhënë një mesazh të fortë sot ndoshta dhe për ish-kolegët e tij socialistë. Duke i referuar aludimit të bërë shpesh se ishte kurban i kryeministrit ...

497 artikuj të ndërlidhur »

Për raportet midis dakorumanishtes dhe toskërishtes

Medial - parë: 5 orë

Në fillim të sh. XX Bogdan Petriceicu-Haşdeu mëtonte të shpjegonte ngjashmëritë midis shqipes dhe ru¬manishtes përmes substratit dhe elementit të përbashkët latin të të dy gjuhëve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Asamblisti i LDK-së në Deçan i bashkohet AAK-së

Medial - parë: 5 orë

Daut Haradinaj, kandidatë për deputetë nga koalicioni AAK-PSD tha se radhëve të kësaj partie në Deçan iu është bashkuar asamblisti i LDK-së, Besnik Hulaj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari

Medial - parë: 5 orë

“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Turqi, sekuestrohen mbi 13 kg kokainë nga dy shtetas të huaj

Medial - parë: 5 orë

Ekipi doganor në Turqi ka sekuestruar 13.29 kilogramë kokainë gjatë një operacioni në aeroportin e Stambollit, bëri të ditur sot Ministria e Tregtisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Debatet 10 orë për Tahirin, gazetarja: Gjyqtarët të ndarë, një prej tyre pro dënimit për favorizimin e Habilajve

Medial - parë: 5 orë

TIRANË Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e ...

497 artikuj të ndërlidhur »