TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Çitaku: Ne do të jemi gjithmonë mirënjohës dhe falënderues ndaj senatorit Dole

Medial - parë: 4 orë

17:10, 22 Korrik 2019 Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka uruar Senatorin amerikan Bob Dole në ditëlindjen e tij të 96-të.

31 artikuj të ndërlidhur »

Ruçi me ambasadoren Schutz: Zgjidhja e krizës politike me dialog

Medial - parë: 4 orë

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi është takuar këtë të hënë me ambasadoren gjermane, Susane Schutz me rastin e përfundimit të mandatit të saj. Në këtë takim është diskutuar në lidhje me krizën politike, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Lezhë-Shëngjin, shtohen masat policore për një sezon të sigurt

Medial - parë: 4 orë

Sezoni veror ka shtuar masat e sigurisë në lidhje me sigurinë e qytetarëve dhe të pushuesve. Shërbimet e Policisë së Shtetit janë të angazhuara maksimalisht për të garantuar një ambient sa më të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Turqia, vendi anëtar i vlefshëm i NATO-s për 67 vite

Medial - parë: 4 orë

Turqia vazhdon kontributet e saj të vlefshme ndaj NATO-s, ku është edhe anëtare, të cilat i ofron që 67 vite me radhë. Ajo gjendet në mesin e 5 vendeve të para që ofron kontribute gjithëpërfshirëse ...

Ministri Nuredini u takua me ambasadoren e Zvicrës Zuter Tehada

Medial - parë: 4 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Mbështetja nga qeveria zvicerane është drejtuar ndër të tjera, në infrastrukturën dhe mjedisin, veçanërisht për mbrojtjen e natyrës, trajtimin e ujërave të zeza dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sezoni turistik, Policia e Shteti masa për ruajtjen e sigurisë në bashkëpunim edhe me policinë e Kosovës

Medial - parë: 4 orë

Shërbimet e Policisë së Shtetit janë të angazhuara maksimalisht për të garantuar një ambient sa më të sigurt dhe të qetë për pushuesit, apo turistët vendas e të huaj.

11 artikuj të ndërlidhur »

Anti-informaliteti, Tatimet bëjnë bilancin: Zero tolerancë

Medial - parë: 4 orë

Administrata tatimore thote se lufta kundër informalitetit nuk është një plan i përkohshëm masash, por vullnet i fortë i Qeverisë për të garantuar rregulla të barabarta në treg Drejtuesja e re e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Info Magazine: Subjektet politike komentojnë zgjedhjet e jashtëzakonshme

Medial - parë: 5 orë

Në Info Magazinen e sotme do të diskutohet për gjendjen aktuale politike në vend dhe situatën e krijuar në partitë politike pas dorëheqjes së kryeministrit të vendit.

Burgjet në vend pa para dhe pa kuadër profesionist

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Shtëpitë ndëshkuese-përmirësuese kanë mungesë të financave për menaxhim adekuat, numër jo të mjaftueshëm të të punësuarve, mbingarkim, risocializim të dobët, mungesë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

LONDËR – May rrit pagat e zyrtarëve përpara largimit

Medial - parë: 5 orë

LONDËR, 22 korrik /MEDIAL-AFP/ – Qeveria britanike njoftoi sot një masë për rritjen e pagave të një milion zyrtarëve, gjesti i fundit në favor të tyre nga ana e Theresa May dhe ministrit të saj të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari i Anadolu Agency (AA) në Izrael i pakapshëm

Medial - parë: 5 orë

Një fotoreporter i Anadolu Agency (AA) në Kuds nuk ka qenë i kapshëm që nga vendimi i Izraelit për ta deportuar atë në Jordani, thotë miku i tij. Mustafa Kharouf, 32-vjeçar, u ndalua nga policia ...

EULEX i gatshëm për vazhdimin e bashkëpunimit me institucionet e Kosovës

Medial - parë: 5 orë

15:58, 22 Korrik 2019 Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pritur në takim ushtruesin e detyrës Shefin e Misionit të EULEX-it në Kosovë, Bernd Thran.

8 artikuj të ndërlidhur »

Afganistan, 8 të vdekur gjatë Sul.meve ajrore

Medial - parë: 5 orë

Së paku tetë civilë, përfshirë edhe një grua dhe fëmijë, janë vrarë në sulmet ajrore në provincën afgane Logar, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i policisë, Shahpur Ahmadzai, për AA tha se ...

Osmani:  Me targetim të duhur, ndihma bilaterale nga USAID-i bëri ndikim të madh për zhvillimin demokratik të vendit

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – “Ndërtimi i demokracisë në vendin tonë nëpër parimet e sundimit të ligjit, lirisë, barazisë, solidaritetit, si vlera perëndimore dhe vendosja në shoqërinë tonë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

(VIDEO) RASTI “REKET”, BËRNS: Nxisim përgjegjësi nga të gjithë zyrtarët

Medial - parë: 5 orë

Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Kejt Bërns në një intervistë për ALSAT-M duke komentuar skandalin tashmë të njohur me emrin “Reket”, në të cilin ka pretendime për përfshirjen e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

MPJ-ja përmes Global SOS e përforcon kontaktin mes qytetarëve dhe PDK-ve

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Global SOS është qendra e re e kontaktit për raste urgjente përmes së cilës qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët gjenden jashtë shtetit do të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Audi SQ7 tani ofrohet me motorin ‘monstrum’ të VW Group (FOTO)

Medial - parë: 5 orë

Audi SQ7 TDI arrin me dizajn të rifreskuar e super motor të ri V8. SQ7 ishte modeli i parë i Volkswagen Groupit që kishe motorin e përditësuar 4.0 litërsh TDI V8 në mars të 2016-ës.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Avengers: Endgame” e kalon “Avatarin” dhe bëhet filmi më fitimprurës i të gjitha kohërave

Medial - parë: 5 orë

“Avengers: Endgame” e ka tejkaluar “Avatarin” duke u bërë filmi me të ardhura më të larta i të gjitha kohërave. Drejtori i Marvel, Kevin Feige e bëri lajmin zyrtar në panelin e studios Comic-Con në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

SHGM: Në ditët në vijim Dimovski do të konvokojë seancë për zgjedhjen e anëtarëve në ASHMAA dhe RTM

Medial - parë: 5 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Përfaqësues të Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë sot patën takim me kryetarin e Komisionit të Kuvendit për zgjedhje dhe emërime Ilija Dimovski, me të cilin u ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Skenderaj pritet të bëhet me inkubator të bizneseve

Medial - parë: 5 orë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në vazhdën e mbështetjes për bizneset, sot ka nënshkruar vendimin mbi dhënien e pëlqimit për themelimin e inkubatorit në Komunën e Skenderajt.

8 artikuj të ndërlidhur »