TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Një ditë para nisjes në Hagë Jakup Krasniqi inspirohet me poezi

Medial - parë: 2 orë

Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi është thirrur nga Gjykata Speciale për tu marrë në pyetje. Krasniqi ka njoftuar publikisht se ka marrë ftesë nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori Heldt: E rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë Qeveri funksionale

Medial - parë: 2 orë

18:35, 22 Korrik 2019 Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë një Qeveri funksionale.

261 artikuj të ndërlidhur »

Do kalonin për në Angli, policia zbulon shqiptarët “e paketuar” në kuti

Medial - parë: 2 orë

BURIMI: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“41 aksidente me 9 të vdekur në Elbasan, më pak se 1 vit më parë”

Medial - parë: 2 orë

Fluksi i ardhjes së emigrantëve në vendin tonë, pritet të rrisë ndjeshëm edhe trafikun, ku përjashtim nuk bën as qyteti i Elbasanit. Drejtoria e Policisë së Elbasanit, zgjodhi të japë një prononcim ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Lutfi Haziri: Me Lëvizjen Vetëvendosje kemi ndërtuar bashkëpunim opozitar, PAN e zvarriti Kosovën

Medial - parë: 2 orë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se bashkëpunimi midis LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje ekziston. Gjatë një interviste në Info Magazine të Klan Kosovës, ai ka ...

8 artikuj të ndërlidhur »

GJERMANI – Rriten të ardhurat mesatare në vitin 2018

Medial - parë: 3 orë

NUREMBERG, 22 korrik /MEDIAL-DPA/ – Të ardhurat e punëtorëve gjermanë u rritën me 3% në vitin 2018 në krahasim me një vit më parë, njoftoi Agjencia Gjermane e Punësimit (BA) në një raport të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Elezi – Kasami: Interes i lartë për privatizim të tokës shtetërore, deri tani janë dorëzuar 9.000 kërkesa të reja

Medial - parë: 3 orë

Shkup, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Interes i lartë tek qytetarët për të dorëzuar kërkesë për privatizim të tokës shtetërore, pasi që vitin e kaluar është dhënë mundësi e re për kërkesa, u tha sot në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Deklaratë e Kryetarit të ASH-së lidhur me fatin e PSP dhe propozim ligjin për PP

Medial - parë: 3 orë

22 korrik 2019 Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, ka disa vërejtje mbi propozimin qeveritar, përveç Ruskoskës, Sela thotë se do të përpiqen të intervenojnë me amendamente në disa fusha kryesore: ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Veseli takon rininë, të gatshëm për zgjedhje

Medial - parë: 3 orë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit që kishte me kryetarët e degëve të partisë, ta takuar edhe kryesinë e Rinise Demokratike.

16 artikuj të ndërlidhur »

PDK insiston – zgjedhjet të mbahen sa më parë

Medial - parë: 3 orë

Vendimi i befasishëm i kryeministrit Ramush Haradinaj për t’u dorëhequr nga posti i kryeministrit – pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale – ka sjellë një situatë të re në vend.

261 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, lëndohen tre persona

Medial - parë: 3 orë

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën “Ibrahim Rugova”. Si pasojë e aksidentit tre persona kanë mbetur të lënduar. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar Zëdhënësi i ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Braçe: Zgjedhjet e ardhshme do të bëhen në vitin 2021

Medial - parë: 3 orë

TIRANË, 22 korrik /MEDIAL – I. Vata/ – “Zgjedhjet e ardhshme do të bëhen në vitin 2021”, ka deklaruar sot zv.kryeministri Erjon Braçe, ndërsa shtoi se zgjedhjet e parakohshme do jenë precedent i ...

14 artikuj të ndërlidhur »

FSHF ankand për emrin e stadiumit të ri: Presim oferta mbi 3 mln euro

Medial - parë: 3 orë

Stadium i ri që po ndërtohet në qendër të Tiranës nuk do të quhet ‘Arena Kombëtare’. Kjo, pasi FSHF ka lajmëruar ditën e sotme se ka nxjerrë në shitje emrin e stadiumit, që pritet të jetë i ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Feronikeli mëson kundërshtarin në Evropa League

Medial - parë: 3 orë

Është hedhur shorti për fazën e tretë kualifikuese në Ligën e Evropës. Tashmë pjesë e kësaj Lige janë tri skuadrat shqiptare, Feronikeli, Partizani e Shkëndija.

18 artikuj të ndërlidhur »

“Ndiq paranë” Basha: Plani ynë për zbulimin e parave të korrupsionit

Medial - parë: 3 orë

Përmes një video mesazhi të publikuar në rrjetet sociale kryedemokrati Lulzim Basha, detajon planin e PD “Ndiq Paranë” për zbulimin e parave të korrupsionit dhe për t’u rikthyer shqiptarëve paratë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

U shpalos agjenda e Verës Kulturore Gostivari 2019

Medial - parë: 4 orë

Gostivar, 22 korrik 2019 (MEDIAL) – Bashkëpunëtorja për kulturë pranë Komunës së Gostivarit, Imërlije Saliu në një konferencë për shtyp shpalosi sot agjendën e aktiviteteve në kuadër të Verës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta: Kosova si shtet i lirë dhe i pavarur është realitet i pakthyeshëm

Medial - parë: 4 orë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se nëntë vite më parë, pretendimit serb mbi paligjshmërinë e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë i dha fundin e ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Avengers:Endgame është filmi me fitimet më të mëdha në historinë e industrisë së filmit

Medial - parë: 4 orë

Udhëheqja 10-vjeçare e filmit Avatar në listën e filmave me fitimet më të mëdha ka përfunduar. Të Dielën, fitimet e filmit të super heronjve të Marvel, Avengers: Endgame, kanë shkuar në 2.7902 ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Çitaku: Ne do të jemi gjithmonë mirënjohës dhe falënderues ndaj senatorit Dole

Medial - parë: 4 orë

17:10, 22 Korrik 2019 Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka uruar Senatorin amerikan Bob Dole në ditëlindjen e tij të 96-të.

31 artikuj të ndërlidhur »

Ruçi me ambasadoren Schutz: Zgjidhja e krizës politike me dialog

Medial - parë: 4 orë

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi është takuar këtë të hënë me ambasadoren gjermane, Susane Schutz me rastin e përfundimit të mandatit të saj. Në këtë takim është diskutuar në lidhje me krizën politike, ...

8 artikuj të ndërlidhur »