TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Medial - parë: 23 orë

19:27 | 20 Shtator 2019 Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Pensionet, Balla: Gjetëm një skemë të falimentuar, ndryshuam tërësisht situatën

Medial - parë: 23 orë

TIRANË, 20 shtator/MEDIAL/ “Edhe pse gjetëm një skemë pensionesh tërësisht të falimentuar kjo qeveri arriti ta ndryshojë tërësisht situatën”, deklaroi sot kryetari i grupit parlamentar të Partisë ...

Defekti në Bovillë/ Kufizimet e furnizimit me ujë deri të shtunën në mëngjes

Medial - parë: 23 orë

Një pjesë e madhe të Tiranës mbeti pa ujë që nga mbrëmja e së enjtes si pasojë e një dëmtimi të tubit kryesor në afërsi të liqënit të Bovillës. Edhe pse kushtet atmosferike nuk ishin në favor të ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin

Medial - parë: 23 orë

18:58 | 20 Shtator 2019 Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit.

62 artikuj të ndërlidhur »

Haziri: Vjosa Osmani do të jetë kryeministre që qeverisë me ligj dhe kushtetutë, jo me klane

Medial - parë: 23 orë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë të premten gjatë një tubimi me të rinjtë e Gjilanit, se kandidatja e kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmani do të shënojë fitore historike në ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Dragashi me palestër 1,6 milion euro, investim i MKRS-së

Medial - parë: 23 orë

18:42 | 20 Shtator 2019 Dragashi do të bëhet me palestër të re sportive. Sot është vënë gurthemeli për këtë projekt të infrastrukturës fizike sportive, në të cilin Ministria e Kulturës, Rinisë dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dosjet për dëme të luftës për herë të gjashtë në Kushtetuese (VIDEO)

Medial - parë: 23 orë

Shoqata për Dëme të Luftës “Ngritja e Zërit“, ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese për herë të gjashtë dosjet e radhës për kompensimin e dëmeve të luftës, respektivisht kërkesat, për vlerësimin e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Studentët në mbarë botën, apel liderëve për ndryshimet e klimës

Medial - parë: 23 orë

Lexime: 3 Një valë protestash masive janë mbajtur të premten në të gjithë botën kundër ndryshimeve të klimës. Të rinj dhe të rritur nga Europa, Afrika e deri në Azi u kanë bërë thirrje liderëve që të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Për 20 vjet secilën punë dhe detyrë e kam kryer me nderë

Medial - parë: 23 orë

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, i është drejtuar me një mesazh qytetarëve të Kosovës. Në mesazhin e tij ai ka shkruajtur se përfaqësimin e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dialogu me Serbinë, kryefjala e fushatës zgjedhore në Kosovë

Medial - parë: 23 orë

Faktori ndërkombëtar pret nga kryeministri i Kosovës që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, të rifillojë dialogun e ndërprerë me Beogradin zyrtar për arritjen e një marrëveshjeje.

68 artikuj të ndërlidhur »

SPECIALE/ Rruga e gjatë politike dhe (pa)fajësia e Saimir Tahirit

Medial - parë: 23 orë

“A është i pafajshëm Saimir Tahiri?” Ishte pyetja e mundimshme e Edi Ramës, priste prej dy vitesh një përgjigje. Gjykata e Krimeve të Rënda e ka dhënë më në fund një përgjigje për Edi Ramën dhe ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Uran Ismili për Listën e re të Barnave Esenciale: U plotësua një kërkesë shumëvjeçare për pacientët

Medial - parë: 24 orë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka folur rreth listës së re të Barnave Esenciale e cila ka hyrë në fuqi nga sot. Në Magazinën Zgjedhore, Ismaili tha se nevojat e spitaleve për këto ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Në 2020 nis censusi i popullsisë: “Statistikat e sakta, kusht nga BE”

Medial - parë: 24 orë

Shqiperia do ti nenshtroht nje tjeter censusi per evidentimin e sakte te numrit te popullise dhe banesave. INSTAT do te nise zbatimin e tij vitin e ardhshem, ku nje numer i konsiderushem punonjesish ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Carovska dhe Ademi në takim pune me bashkësinë donatore për sektorin – arsim, punësim dhe politikë sociale

Medial - parë: 24 orë

Shkup, 20 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mila Carovska sot morën pjesë në takimin e punës me donatorët ndërkombëtarë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori i fondacionit gjerman “Konrad Adenauer Stiftung – Maqedonia e Veriut” e vizitoi Alternativën

Medial - parë: 24 orë

Shkup, 20 shtator 2019 Sot në selinë e Alternativës qëndroi drejtori i zyrës së fondacionit gjerman “Konrad Adenuaer Adenauer Stiftung – zyra e Maqedonisë së Veriut”, Johannes D. Rey.

3 artikuj të ndërlidhur »

Asfaltohet pjesa e ngelur e rrugës regjionale Gostivar – Sërmnovë

Medial - parë: 24 orë

Gostivar, 20 shtator 2019 Premtimi i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti nënkryetarit, Nevzat Beja dhe drejtorit të Ndërmarrjes Publike “Rrugët e Maqedonisë”, z.

3 artikuj të ndërlidhur »

Shala – diasporës: Më shumë se kurrë, Kosova ka nevojë për ju në ditën kur vendoset e ardhmja e vendit

Medial - parë: 24 orë

17:48 | 20 Shtator 2019 Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala , i cili në zgjedhjet e 6 tetorit garon për deputet të Kuvendit të Kosovës ka thënë se bashkatdhetarët janë shtylla ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Natyrisht që do të fitojmë, por të sigurohemi që fitorja me qenë e fuqishme

Medial - parë: 24 orë

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbajtur një takim me rininë e Gjilanit. Ajo fjalimin e saj e ka nisur me fjalë shumë të mira për rininë e këtij qyteti, ashtu si edhe për ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Rama kokë më kokë me Mitsotakis për negociatat e Shqipërisë

Medial - parë: 24 orë

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt New York-ut për t’iu bashkuar diskutimeve mbi ndryshimet klimatike, të hënën, ku do të marrin pjesë liderët e më shumë se 60 vendeve të botës.

5 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e fortë e ish-ministrit të Brendshëm: Tahiri nuk ka pasur nevojë të shantazhojë se ka në xhep…

Medial - parë: 24 orë

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, ka bërë sot një deklaratë të fortë, ndërsa tha se Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë, përfshirë edhe një pjesë të Ambasadave të huaja.

499 artikuj të ndërlidhur »