TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medial

Rrahman Paçarizi: Kjo qeveri do të ecë në shtëpi pasi ta kryejë dialogun me Serbinë (VIDEO)

Medial - parë: 6 orë

Analisti politik Rrahman Paçarizi ka thënë se këto zgjedhje po mbahen për shkak të dialogut dhe pasi të kryhet ky proces atëherë qeveria e re do të shkojë në shtëpi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta pret diplomatin austriak: Vendi që na ka mbështetur në proceset integruese

Medial - parë: 6 orë

Presidenti Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Christian Steiner. Meta tha se ka siguruar diplomatin austriak për një bashkëpunim të ngushtë për të forcuar më tej marrëdhëniet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: Sikur ta kishim kapur shtetin, ne nuk do të kishim probleme me ligjin

Medial - parë: 6 orë

00:13 | 21 Shtator 2019 Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Abelard Tahiri, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se PDK’ja nuk e ka kapur shtetin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Ibrahimi: S’mund të jetë aq i çmendur një delegacion që ta kundërshtojë SHBA-në për dialogun

Medial - parë: 6 orë

Analisti politik Ilir Ibrahimi ka thënë se refuzimi i politikës kosovare ndaj kërkesave të SHBA-së rreth dialogut me Serbinë kanë pasë pasoja. Ai tha se nëse edhe pas zgjedhjeve liderët kosovarë do ...

Sveçla e Tahiri përplasen për autostradën, dialogun e taksën

Medial - parë: 7 orë

00:01 | 21 Shtator 2019 Xhelal Sfeçla ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje kundër autostradës së Dukagjinit, në mënyrën se si ka planifikuar që këtë ta bëjë Qeveria e kaluar e ...

Çollaku: Përveç AAK-PSD-së, partitë tjera po e shohin si rrezik të thonë se e heqin taksën (VIDEO)

Medial - parë: 7 orë

Analisti Adrian Çollaku, e ka quajtur si formacionin më të fortë të LDK-së, praninë e tre kandidatëve për deputetë Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku dhe Kujtim Shala në Zonën Zgjedhore.

6 artikuj të ndërlidhur »

BE, afro 100 vëzhgues për zgjedhjet në Kosovë

Medial - parë: 7 orë

Shefja e Misionit Vëzhgues nga Bashkimi Evropian, për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubadel tha se misioni që ajo drejton është dëshmi se BE-ja do të mbështesë ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Berim Ramosaj: Për Rugovizmin mos të flitet në periudhë zgjedhore (VIDEO)

Medial - parë: 7 orë

Profesori i ekonomisë, Berim Ramosaj, ka thënë se përfaqësuesit e LDK-së, Kujtim Shala, Avdullah Hoti dhe Lumir Abdixhiku ishin konkret në pjesën e dytë të emisionit Zona Zgjedhore kur prezantuan ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Itali, 5 Yjet dhe demokratët forcojnë koalicionin

Medial - parë: 7 orë

Lexime: 4 Pas aleancës për qeverinë qendrore Lëvizja 5 Yjet dhe Partia Demokratike në Itali kanë ndërmarrë një tjetër lëvizje që mund të konsolidojë koalicionin mes tyre.

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/Teatri i Operas dhe Baletit atmosferë magjike në sheshin “Skënderbej”

Medial - parë: 7 orë

TIRANE, 20 shtator/MEDIAL/- Nën moton: “Opera u përket të gjithëve, jo vetëm elitës”, Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit çeli sezonin e ri artistik mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej”.

Veseli premton ashpërsim të masave ndaj të korruptuarve dhe kriminelëve

Medial - parë: 7 orë

00:43 | 21 Shtator 2019 Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës sonte edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të ndërtojë një sistem më efikas të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lufta tregtare, SHBA heqin tarifat për 400 produkte kineze

Medial - parë: 7 orë

Lexime: 4 Uashingtoni zyrtar ka hequr tarifat për 400 produkte kineze, duke zbutur luftën tregtare me Pekinin. Presidenti Donald Trump ka deklaruar se vendimi është marrë pasi negociatat me palën ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Kam pasur hezitim për vendosjen e taksës, isha për reciprocitet

Medial - parë: 8 orë

22:51 | 20 Shtator 2019 Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte më i ligjshëm pasi sipas tij vet taksa si masë është e ...

58 artikuj të ndërlidhur »

LDK shpalos programin për arsim: Duhet bërë reformim

Medial - parë: 8 orë

Kandidatët për deputetë nga LDK-ja, Avdullah Hoti dhe Kujtim Shala, kanë shpalosur disa pika të programit të tyre rreth arsimit. Hoti tha se ndër hapat e parë që do ta bëjnë është rritja e ...

Spaho: Lirohet i akuzuari për trafik droge, kuksianet që protestuan për bukë, u mbajtën në burg

Medial - parë: 8 orë

N/kryetari i PD Edmond Spaho ka bërë një paralelizëm mes dënimit që mori ish ministri Tahiri dhe nga ana tjeter dënimi që morën disa banore kuksianë që protestuan për taksën tek rruga e kombit.

559 artikuj të ndërlidhur »

Balla: PS në proces hapje reale, zgjedhjet në parti në formën e debatit

Medial - parë: 8 orë

Taulant Balla komentoi shkurt nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook, procesin e zgjedhjeve brenda PS-së. Në cilësinë e sekretarit të përgjithshëm të kësaj force qeverisëse, Balla shkruan ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Islam Pacolli në Lipjan: Do të hapim fabrikën e kërpudhave “Eryngji”

Medial - parë: 8 orë

22:38 | 20 Shtator 2019 Kandidati për deputet nga “Aleanca Kosova e Re”, Islam Pacolli, në një postim në profilin e tij në Facebook, ka shkruar rreth vizitës së tij në Lipjan, së bashku e presidentin ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kosnett: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

Medial - parë: 8 orë

23:08 | 20 Shtator 2019 Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Phillip Kosnett, ka dhënë një mesazh drejtuar kandidatëve për deputetë, që garojnë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Presidencialet 2020, tërhiqet De BlasioBill de Blasio announces that he is dropping out of the presidential race on ...

Medial - parë: 8 orë

Lexime: 2 Kuotat e ulëta në sondazhe i kanë kushtuar shtrenjtë kryebashkiakut të Nju Jorkut, Bill de Blasio. Ai është detyruar të tërheqë kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, në të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i motit në Kosovë nga e shtuna deri të mërkurën

Medial - parë: 8 orë

22:22 | 20 Shtator 2019 Fundjava në Kosovë pritet të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me diell, teksa mëngjeset parashihen të jenë të ftohta. Në fillim të javës së ardhshme priten reshje shiu, ...

9 artikuj të ndërlidhur »