TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Rama për Al Xhazirën: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Mapo - 16.06.2019

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka dhënë një intervistë për rrjetin televiziv, Al Xhazira. Ai thotë se Shqipëria nuk është gati për anëtarësim në BE, pjesërisht për shkak se institicionet politike ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Spaho:Kush burgoset për protesta, do konsiderohet i burgosur politik

Mapo - 16.06.2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, paralajmëroi sot jashtë gjykatës së Elbasanit se të gjithë qytetarët e arrestuar për shkak të protestave të opozitës me urdhër politik të Edi Ramës do ...

Basha: Kam një mesazh për Ramën, ne nuk tërhiqemi, nuk frikësohemi!

Mapo - 16.06.2019

Pak pas vendimit të Gjykatës së Elbasanit, ku u dha masa “arrest me burg” për kreun e PD-së së Librazhdit, Bujar Vreto dhe kreun e PD-së në Prrenjas, Arjan Kariqi, kreu i PD-së Lulzim Basha, në orën ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Konflikt në Korçë, plagoset me mjete të forta një person

Mapo - 16.06.2019

Një incident ka ndodhur pak më parë në qytetin e Korçës. Si pasojë e një konflikti ka mbetur i plagosur një person, i cili është dërguar menjëherë për në spitalin e Korçës.

29 artikuj të ndërlidhur »

Bashkim Fino ‘gentleman’/ I puth dorën ministres (FOTO)

Mapo - 16.06.2019

Ajo drejton një nga ministritë më të rëndësishme të kabinetit Rama, atë të Drejtësisë. Këtë të enjte, zonja Gjoni ishte veshur me pantallona blu dhe një xhaketë ngjyrëqielli.

BMW-ja me 170 km/h, shoferi i dehur, detaje nga aksidenti te TEG-u

Mapo - 16.06.2019

Mapo zbardh detaje të reja nga aksidenti tragjik që ndodhi orët e para të mëngjesit të sotëm në rrethrrotullimin pranë TEG-ut, ku humbën jetën tre anëtarë të një familje.

42 artikuj të ndërlidhur »

Financial Times: Reforma në Drejtësi, shpresa e Shqipërisë për në BE

Mapo - 16.06.2019

Media prestigjoze ‘Financial Times’ i ka dedikuar një artikull të veçantë çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE-në. ‘Financial Times’ thekson se reformimi i sistemit të drejtësisë është një kartë ...

Europol: Gratë, objektivi i ri i ISIS

Mapo - 16.06.2019

Autoriteti policor europian paralajmëron një rritje të numrit të terroristeve xhihadiste gra në të ardhmen. Nën shënjestrën e militantëve islamikë janë veçanërisht vajzat e moshës 16 deri 25 vjeç, të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Rama kthehet nga Pusteci, qytetarët i bllokojnë rrugën

Mapo - 16.06.2019

Disa aktivistë të PD-së dhe LSI-së, si dhe qytetarë të revoltuar, i kanë bllokuar rrugën eskortës së kryeministrit Rama pas takimit që zhvilloi me banorët e Pustecit, për të prezantuar kandidatin e ...

Më e dashuruar se kurrë, ja kush është partneri i ri i moderatores

Mapo - 16.06.2019

Moderatorja e emisionit të mëngjesit në Ora News, Dajana Shabani, pohoi pak kohë më parë në programin “Xing me Ermalin” se e ka hedhur pas krahëve divorcin me babain e vajzës së saj dhe se po ...

I mituri që u dënua me vdekje sepse shoqëroi vëllain në protestë…

Mapo - 16.06.2019

Murtaja Qureiris, një 18-vjeçar i ka shpëtuar ekzekutimit me vdekje në Arabinë Saudite dhe është dënuar me 12 vite burg. Burime për CNN bëjnë me dije se Qureiris u arrestua në moshën 13-vjeçare nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Tekstil prej mëndafshi, më i vjetri i zbuluar në Shqipëri

Mapo - 16.06.2019

Studiuesi dhe restauruesi Frederik Stamati, vjen me një tjetër dëshmi të trashëgimisë sonë kulturore. Tekstili më i vjetër prej mëndafshi, i zbuluar në Shqipëri është më se 2600-vjeçar.

5 artikuj të ndërlidhur »

“Kam punuar që 8 vjeç, kam qenë edhe faturino”/ Rrëfehet Flor Binaj

Mapo - 16.06.2019

Aktori i humorit Flor Binaj, së bashku me kolegun Ledio Laku, ka qenë i ftuar në emisionin “E diell”, ku ka folur rreth punëve të kryera kohë më parë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Sarri te Juve, rrjeti ironi me memet për cigaret e Guardiolën

Mapo - 16.06.2019

Ditën e sotme u bë zyrtare edhe transferimi i Mauricio Sarrit te Juventus. Por, pritja e gjatë dhe fakti se bardhezinjtë kërkonin edhe Guardiolën në stol, ka bërë që tifozët në rrjetet sociale, të ...

Konflikt në Bulqizë, dy vëllezër qëllojnë me armë një 41-vjeçar

Mapo - 16.06.2019

Një konflikt me armë zjarri është regjistruar mesditën e sotme në Bulqizë, ku për motive të dobëta dy vëllezër kanë qëlluar me armë zjarri mbi mjetin e një 41-vjeçari me iniciale B.D.

13 artikuj të ndërlidhur »

Prince Harry dhe Meghan ndajnë me 8.5 mln ndjekës, foton e të birit

Mapo - 16.06.2019

Prince Harry dhe Meghan Markle u bënë prindër për herë të parë muajin e kaluar. Meghan solli në jetë një djalë të cilin vendosën ta quanin Archie Harrison.

11 artikuj të ndërlidhur »

Nuk u beson syve, Çunmulaj tregon se ç’ekziston ende në Shqipëri

Mapo - 16.06.2019

Modelja Emina Çunmulaj ka lënë Amerikën për të kaluar disa ditë pushimi në vendlindjen e saj, Tuz të Malit të Zi, dhe në Shqipëri. E teksa përmes një sërë fotografish të postuara në rrjetin social ...

Gjykata lë në burg krerët e PD-së në Librazhd e Prrenjas

Mapo - 16.06.2019

Gjykata e Elbasanit ka dhënë vendimet për zyrtarët loklalë të PD-së, pasi tentuan t’i bllokonin rrugën kryeministrit Edi Rama. Gjykata ka vendosur “detyrim paraqitje” për Aurel Bylykbashin dhe ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Rama zbardh bisedën me Pendarovskin dhe sulmon Metën

Mapo - 16.06.2019

Gjatë fjalës në Pustec, në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, kryeministri Edi Rama bëri me dije se pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë, Stevo Pendarovskit, i cili i ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Rama në Pustec/ Lexon mesazhin që i dërgoi Zaev

Mapo - 16.06.2019

Pasi foli për komunikimin që kishte pasur me Presidentin e Maqedonisë, Pendarovskin, Edi Rama gjatë fjalës së tij në bashkinë minoritare në Pustec, duke prezantuar kandidatin Pali Kolevskin, zbuloi ...

26 artikuj të ndërlidhur »