TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Negociatat/ Von der Leyen: S’ka shenja pozitive për Shqipërinë

Mapo - 17.10.2019

“Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për një vendim për fillimin e negociatave të pranimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Më vjen shumë keq sepse besoj me vendosmëri se të dy vendet ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Shkozë, shemben shtëpitë: Fëmijë e të moshuar flenë në çadra (video)

Mapo - 17.10.2019

Zona u rrethua me 200 forca polcie. Banesat u shemben brenda një harku kohor prej dy orësh, ndërsa mbetën në qiell të hapur afërsisht 20 persona, të dy familjeve Kalia dhe Cullhaj.

18 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i PE: Mbështesim hapjen e negociatave me Shqipërinë

Mapo - 17.10.2019

Presidenti i PE, David Sassoli, në hapje të samitit të liderëve të BE-së që zhvillon sot punimet në Bruksel, është shprehur pro çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

351 artikuj të ndërlidhur »

Berat/ Zetori përmbyset në kanal, vdes drejtuesi 60-vjeçar

Mapo - 17.10.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në Berat. Sipas informacioneve paraprake, një mjet bujqësor tip “zetor”, është përmbysur në kanal, duke shkaktuar kështu vdekjen e 60-vjeçarit i cili ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Karta e studentit/ Raiffeisen Bank mbështet Bashkinë e Tiranës

Mapo - 17.10.2019

Raiffeisen Bank mbështet Bashkinë e Tiranës në projektin “Karta e studentit” duke ofruar edhe një paketë me shërbime falas. Raiffeisen Bank dhe Bashkia e Tiranës nënshkruan një marrëveshje ...

12 artikuj të ndërlidhur »

“Pse doje ta rrihje Salah-n?”, Mane zbulon mosmarrëveshjen

Mapo - 17.10.2019

Është folur shumë për rivalitetin mes Sadio Mane dhe Mohamed Salah te Liverpool. Dy yjet e “Të Kuqve” luftojnë shpesh për të qenë golashënuesit më të mirë të klubit.

10 artikuj të ndërlidhur »

Tuna, mesazh për prindërit: Mësojuni fëmijëve…

Mapo - 17.10.2019

Këngëtarja Tuna Sejdiu ka shpërndarë së fundmi një mesazh për të gjithë ndjekësit e saj prindër. Krahas fotos së vogëlushit të saj Tian, ku shfaqet duke luajtur një qen, Tuna ka shkruar në Instagram: ...

Bllokohet punishtja e turshive në Shkodër, në kërkim pronari

Mapo - 17.10.2019

Një punishte është bllokuar ditën e sotme në bllokuar në lagjen “Skënderbeg” të Shkodrës në kuadër të aksionit antiformalitet, ndërkohë që është shpallur në kërkim pronari i saj Gëzim Bala 61-vjeç.

7 artikuj të ndërlidhur »

Nga aksidentet e Brahos te parada e grave të PS/ Fotot e Kuvendit sot

Mapo - 17.10.2019

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi sot seancën e radhës, por më shumë se debati (krejtësisht i vakët), vëmendjen e tërheqin personazhet e tij. Veshjet, aksesorët, makinat, por edhe difektet janë ato që ...

30 qershori, KQZ: Këto parti shkelën ligjin për shpenzimet

Mapo - 17.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur sot se 16 parti politike që garuan në votimet e 30 qershorit nuk kanë zbatuar detyrimin ligjor për të depozituar brenda afateve raportet e shpenzimeve ...

Banderas flet për ish-bashkëshorten: Do ta dua deri në vdekje

Mapo - 17.10.2019

Aktori i njohur Antonio Banderas nuk ngurron ta cilësojë ish gruan e tij si dashurinë e jetës. Në një intervistë për “People”, Banderas është shprehur se ndonëse Melanie Griffith nuk është më e ...

Apeli i Krimeve të Rënda dënon Klement Balilin me 10 vjet burg

Mapo - 17.10.2019

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda sot ka marrë vendimin për Klement Balilin, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë. Balili, i konsideruar “Eskobari i Ballkanit” përfitoi nga ...

“E kam parë kur pickoi një ministre”/ Rama hedh në gjyq aktivisten

Mapo - 17.10.2019

Aktivistja e shoqërisë civile, Sevim Arbana ka deklaruar disa kohë më parë në emisionin “A show të gazetarit” Adi Krasta se kryeministri Edi Rama ka pickuar një ministre në qershor të vitit 2013, e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë/ Protestë për Nobel-in: Qytetarët kujtojnë krimet e Millosheviçit

Mapo - 17.10.2019

Përmes 20 fletëve të vendosura në hyrje të Ambasadës Suedeze në Prishtinë është dërguar mesazh nga qytetarët e Kosovës për mospajtim ndaj vlerësimit të autorit austriak Peter Handke me çmimin Nobel.

37 artikuj të ndërlidhur »

Hygerta flet për televizionin dhe lidhjen e ngushtë me futbollin

Mapo - 17.10.2019

Ish-misi i Shqipërisë, Hygerta Sako është shprehur së fundmi se nuk do të heqë kurrë dorë nga moderimi dhe televizioni. E ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up”, Hygerta ka folur për lidhjen e ...

Rrokadë në burgje, ndryshojnë shumica e drejtorëve, ja emrat e rinj

Mapo - 17.10.2019

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka ndryshuar sot thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve, në mbarë vendin. Burime për mediat raportojnë se janë ndryshuar 70% e drejtuesve të burgjeve në rang ...

Agnesa Vuthaj tregon “defektin” që mund ta ketë lënë pa partner

Mapo - 17.10.2019

Agnesa Vuthaj është cilësuar ngahera si një ndër vajzat më të bukura të Kosovës. E megjithatë, duket se ky etiketim nuk e ka ndalur atë të mendojë se ka një defekt në fytyrë.

Detyrim paraqitje për Marsida Qatjan, Prokuroria: Mos fol në media

Mapo - 17.10.2019

Gjykata e Kavajës ka vendosur detyrim paraqitje për 30-vjeçaren, Marsida Qatja, në banesën e të cilës mbeti i vrarë javën e kaluar 41-vjeçari, Dritan Haxholli.

23 artikuj të ndërlidhur »

S’bëri dedikim në ditëlindjen e të atit, Lori Hoxha tregon arsyen

Mapo - 17.10.2019

Lori Hoxha ka sqaruar së fundmi se përse nuk bëri asnjë dedikim publik për 51-vjetorin e lindjes së të atit të saj të ndjerë dhe themeluesit të Top Channel, Dritan Hoxha.

13 artikuj të ndërlidhur »

Bushati: Zvogëlimi i derës së BE, të na bëjë më të përgjegjshëm

Mapo - 17.10.2019

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka deklaruar nuk duhet të ketë ndarje të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në procesin e hapjes së negociatave, pasi sipas tij, një gjë e tillë është bërë e ...

220 artikuj të ndërlidhur »