TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

S’e pranon lidhjen me këngëtarin, ky detaj e nxjerr zbuluar Erën

Mapo - parë: 13 orë

Këngëtarja Era Istrefi ka qenë në vëmëndje të mediave jo vetëm për arritjet e saj në tregun ndërkombëtar muzikor, por edhe për jetën personale. Ajo u përfol disa muaj më parë se ishte në një lidhje ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Ditmir Bushati kundër Qeverisë: Gabim fatal të neglizhoni Hollandën

Mapo - parë: 13 orë

Dimtir Bushati që drejtoi për më se 5 vite Ministrinë e Jashtme dhe u shkarkua nga Rama në Dhjetor në 2018 ka bërë një analizë të detajuar të gjithë faktorëve që çuan në vendimin e parlamentit të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Ma nxin jetën”/ Xhensila tregon se çfarë e bezdis tek Besi

Mapo - parë: 13 orë

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori i humorit Bes Kallaku kanë sjellë në jetë pak kohë më parë një vajzë, të cilën vendosën ta pagëzonin me emrin Ajka.

15 artikuj të ndërlidhur »

Masakra e Sri Lankës, humbin jetën 3 fëmijët e miliarderit danez

Mapo - parë: 13 orë

Tre fëmijët e Anders Holch Povlsen kanë mbetur të vrarë në masakrën e Sri Lankës, teksa ndodheshin me pushime për Pashkë. Anders Holch Povlsen është një nga njerëzit më të pasur në botë, dhe ...

100 artikuj të ndërlidhur »

Zbuloni kush janë presidentët më të paguar në botë (Shifrat)

Mapo - parë: 13 orë

Së fundmi, Radio Evropa e Lirë ka bërë një renditje të presidentëve që paguhen më shumë në botë. Në listë janë publikuar shifrat, që ndoshta edhe mund t’ju habisin disi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Durrës/ Organizonte lojëra fati, pranga 28-vjeçarit

Mapo - parë: 13 orë

Është arrestuar ditën e sotme nga policia e Durrësit një i ri 28-vjeçar pasi dyshohet se organizonte lojëra fati në kundërshtim me ligjin. Shtetasi me iniciale D.D.

3 artikuj të ndërlidhur »

Egla tha se s’jetojnë bashkë, Alexander zbulon arsyen e vendimit

Mapo - parë: 13 orë

Ish-Miss Shqipëria Egla Harxhi dhe partneri i saj francez Alexander Ale del Basseville kanë qenë së fundmi në vëmendje të mediave për shkak të mënyrës së zgjedhur për të jetuar dhe planin që kanë për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti në balotazh, por qeveria e opozita “shpallin” fitoren

Mapo - parë: 13 orë

Stevo Pendarovski, kandidat i 31 partive në pushtet të udhëhequra nga Lidhja Social-Demokrate, është shpallur fitues në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, por me një ...

244 artikuj të ndërlidhur »

Dita e Tokës/ Ambasada e SHBA bën thirrje: Duhet ndihma juaj

Mapo - parë: 13 orë

Në ditën ndërkombëtare të Tokës, ambasada Amerikane në Tiranë i është bashkuar thirrjeve ndërgjegjësuese. Sipas Ambasadës, shqetësimi për mirëqenien e planetit sa vjen e rritet.

49 artikuj të ndërlidhur »

Kapet kokainë me vlerë 15.7 mln €, kishte si destinacion Shqipërinë

Mapo - parë: 14 orë

Një sasi e madhe kokaine e cila vinte nga Amerika është kapur në doganën e Maltës, një pjesë e të cilës kishte si destinacion Shqipërinë, por edhe Malin e Zi.

20 artikuj të ndërlidhur »

“Rinasi”/Flet pronari i servisit ku u modifikua furgoni i grabitësve

Mapo - parë: 14 orë

Servisi ku u modifikua furgoni me mbishkrimin “hetimi tatimor” që u përdor në grabitjen e Rinasit, ndodhet në Brandashesh të Elbasanit. Ky servis ishte marrë me qira nga shtetasi Eldi Çala, i cili ...

134 artikuj të ndërlidhur »

Trafikonte drogë dhe armë, në pranga 25-vjeçari

Mapo - parë: 14 orë

Një i ri 25 vjeç është arrestuar mëngjesin e sotëm pasi akuzohet për trafikim të armëve dhe të lëndëve narkotike. I arrestuari me iniciale J.P., është banues në Pogradec.

12 artikuj të ndërlidhur »

Sekretet e budistëve, mësoni 5 ritualet shëruese

Mapo - parë: 14 orë

Murgjit janë njerëz jashtëzakonisht interesantë, si për mënyrën e jetesës ashtu edhe për rininë e përjetshme që i karakterizon. Ka 5 rite tibetiane që, nëse kryhen vazhdimisht çdo ditë, të çojnë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

OSHEE: Probleme në rrjet, Lapraka pa energji elektrike

Mapo - parë: 14 orë

Që prej ditën së djeshme një pjesë e Laprakës në kryeqytet ka mbetur pa energji elektrike për shkak të një defekti në rrjet. OSHEE njofton se tashmë defekti është gjetur dhe pritet që riparimi i tij ...

4 artikuj të ndërlidhur »

E pazakontë, tifozët kërkojnë burgosjen e futbollistit shqiptar

Mapo - parë: 14 orë

Një gafë e pafalshme në golin e dytë në sfidën ndaj Crystal Palace i ka kushtuar shtrenjtë futbollistit shqiptar Shkodran Mustafi. Tifozët po e “masakrojnë” në rrjetet sociale, gjithashtu e kanë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Detaje/ Pjesë e grabitjes në Rinas edhe një femër

Mapo - parë: 14 orë

Të tjera detaje mësohen rreth grabitjes në Rinas. Dje janë vënë në pranga 4 pesona gjatë një aksioni zhvilluar në Elbasan. Të arrestuarit janë F.Beqiraj, Alkond Bengasi, Renaldo Sula, Sajmir Çela.

26 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamjet nga misioni i shpëtimit në shpellën e Pëllumbasit

Mapo - parë: 15 orë

Pas katër orësh i bllokuar në shpellën e Pëllumbasit, në kanionet e Erzenit, 42 vjeçari, Gazmend Bugalli është nxjerrë me helikopter nga kanioni. 42-vjeçari është transportuar menjëherë drejt ...

16 artikuj të ndërlidhur »

“Rinasi”, zbardhen emrat e 4 të arrestuave në Elbasan

Mapo - parë: 15 orë

Zbardhen identitetet e dy prej personave të arrestuar gjatë aksionit të djeshëm të policisë në Elbasan.Të arrestuarit janë F.Beqiraj, Alkond Bengasi, Renaldo Sula, Sajmir Çela.

26 artikuj të ndërlidhur »

Pagat mesatare në rajon, Shqipëria në vend të fundit

Mapo - parë: 15 orë

Mali i Zi paguan më shumë bankierët, Serbia dhe Maqedonia kanë më të lartat pagat e punonjësve të teknologjisë dhe informacionit, dyfish në krahasim me Shqipërinë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Drejtoria e Përgjithshme Detare: Sot edhe nesër moti do përkeqësohet

Mapo - parë: 15 orë

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se ditën e sotme, po ashtu edhe nesër do të ketë përkeqësim të motit.

8 artikuj të ndërlidhur »